Skocz do zawartości

Volvo FH16 Italeri 1:24


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny model wykonywany prosto z pudła, tym razem Volvo FH16, malowany pędzlem farbkami Humbrola.

Kokpit w kolorze 96 z dodatkami 33 i 55 plus ślady eksploatacji przy pomocy akryli.

Obecnie prezentuje się wszystko tak:

 

b89c7e053a5d933a.jpg

b081878ce87a78ac.jpg

97355d3b2601299f.jpg

045386e7a0a01c34.jpg

7cebfdd3986cc7aa.jpg

80f4d6d150b635cc.jpg

b7bdfa3e227e4dcd.jpg

67958f44772e4272.jpg

 

Narazie wszystko wporządeczku. Sklejalność dobra, tylko chyba pomyliłem kierownicę

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wygląda wnętrze, tak trochę....realnie, ze tak powiem

Taki prosty szary interior od volvo, podoba mi się bardzo wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownica chyba pasuje do modelu z przed 2001r Ojciec podobnym w pekaesie jeździł z chłodnią

w kabinie Globetrotter jeździliśmy z podniesioną górną leżanką bo wadziła o fotele, na zdjęciu widać jak obiera się leżanka o zagłówki, w ciężarówkach fotele mają pneumatyczne resorowanie i pracują w czasie jazdy, tak mógł byś sobie uszkodzić leżankę i oparcia foteli

 

f_63109846-c4400881.jpeg

Ale widze że u ciebie błotniki są już od nowego modelu z 3 generacji Volva FH ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownica chyba pasuje do modelu z przed 2001r Ojciec podobnym w pekaesie jeździł z chłodnią

w kabinie Globetrotter jeździliśmy z podniesioną górną leżanką bo wadziła o fotele, na zdjęciu widać jak obiera się leżanka o zagłówki, w ciężarówkach fotele mają pneumatyczne resorowanie i pracują w czasie jazdy, tak mógł byś sobie uszkodzić leżankę i oparcia foteli

 

f_63109846-c4400881.jpeg

Ale widze że u ciebie błotniki są już od nowego modelu z 3 generacji Volva FH ;(

 

 

Błotniki są z drugiej generacji - tzw chińczyka.

A ta kierownica od F-ki była montowana do 95 albo 96 roku, potem już wychodziły takie modele z płaskim tunelem, szufladą pod łóżkiem i nowszą kierownicą.

 

12899990.jpg

 

Tutaj akurat jest bez poduszki, bo były także wersje z poduszka powietrzną, które jeszcze troszkę się różniły.

 

Natomiast u kolegi Elefantes powinna być taka

 

FH16_interior.JPG

 

Pomijając już płaski tunel silnika i stary lewarek zmiany biegów, bo tutaj Italerii poszło na łatwiznę i zmienili tylko deskę rozdzielczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chińczykami odróżniam 2 generacje FH tą z wysokim i niskim tunelem

dlatego chińczyki nazywam 3cią generacją. Widzę że w modelu kolega ma nową konsole inną niż kolega Madon pokazał na zdjęciu z Volva 2 generacji, (przed chińczykiem).

Warto w tym modelu wymienić kierownice okleić czymś stare fotele i obciąć tunel, prosta robota a duży efekt

Chyba zę kolega chce ten zestaw przerobić na pierwsze FH

Ps: lewarek w manualu chyba się wiele nie zmienił, na kursie jeździłem na nowym FH, wydaje mi sie ze był podobny jak na zdjęciu pierwszym które madon wkleił. Na drugim to od automatu albo od półautomatu wybierak

Ps2: w modelu część konsoli środkowej wchodzi na uchwyt od kubka hehe

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chińczykami odróżniam 2 generacje FH tą z wysokim i niskim tunelem

dlatego chińczyki nazywam 3cią generacją. Widzę że w modelu kolega ma nową konsole inną niż kolega Madon pokazał na zdjęciu z Volva 2 generacji, (przed chińczykiem).

Warto w tym modelu wymienić kierownice okleić czymś stare fotele i obciąć tunel, prosta robota a duży efekt

Chyba zę kolega chce ten zestaw przerobić na pierwsze FH

Ps: lewarek w manualu chyba się wiele nie zmienił, na kursie jeździłem na nowym FH, wydaje mi sie ze był podobny jak na zdjęciu pierwszym które madon wkleił. Na drugim to od automatu albo od półautomatu wybierak

Ps2: w modelu część konsoli środkowej wchodzi na uchwyt od kubka hehe

Pozdrawiam Jacek

 

 

W I generacji lewarek był obciągnięty taką harmonijkowatą gumą, natomiast w chińczyku jest już zwykły mieszek "skórzany". Wybierak na zdjęciu wnętrza chińczyka to od I-SHIFTA. Z tego o się orientuje to półautomat GEATRONIC montowali tylko w I gen, w chińczyku już był tylko manual i I-SHIFT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był to chyba trafiony pomysł, aby kabine malować na piaskowy 63, bo aby pokryć czerwony plastik musiałem nanieść aż 7 warstw no, ale efekt jest całkiem zadowalający

 

79e11de3645ddb9d.jpg

2afa7717753f3393.jpg

2f71d7fb02039233.jpg

95c43596bbd3dc85.jpg

c9cd7179a0e9e458.jpg

 

Narazie kabina w fazie przygotowania pod kalki, zabezpieczona sidoluxem, a kolorek imitujący drewno to Humbrol 55. Model wykonuję bez zbytniej dbałości o zgodność z oryginałem, więc raczej nie mam w planie żadnych przeróbek. Na koniec jeszcze jedna fotka:

 

2e7c6483de3380e0.jpg

 

...i za jakiś czas wyniki dalszego etapu prac.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model przysparza coraz więcej kłopotów, niektóre elementy nijak do siebie nie pasują i to czego najbardziej nie lubię to błędy w instrukcji

Początkowy etap prac nad podwoziem: rama 33, silnik 96, koła 11 plus brudzenie wg własnej receptury:

 

fa24051939deaabb.jpg

e6fdb3970e66a786.jpg

e04fc7e9a30939e8.jpg

dcb644ec6a70475e.jpg

76d61fa2e3269435.jpg

2586745f24cdad08.jpg

 

Trochę się napociłem też z kalkami więc powoli zaliczam ten model do kategorii trudnych (żeby nie napisać wkurzających ). Na zdjęciu poniżej widać, że straciłem kawałki tych srebrnych pasków:

 

5c775c779a3d0849.jpg

c329fea49caeb9b9.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modeli skleiłem chyba z 80 , wszystkie malowałem pędzlem, tak więc powoli nabieram wprawy

Kabina prawie gotowa. Elementy są tak spasowane, że za wiele nie mogę podoklejać przed malowaniem. Narazie całość piaskowy mat 63 plus sidolux:

 

2cf43984d6175bd6.jpg

5c992d34f804ad27.jpg

01df60810950cfe7.jpg

cdb2e931233cbceb.jpg

b9914b96b1b6df14.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elefantes........ rozbrajasz mnie swoimi modelami, niedosc, ze malowane pedzlem to wszystko idealnie do siebie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest...

Czy ty też masz problem ze spasowaniem tego czarnego plastiku, który biegnie po tylnej części kabiny na dach?

W moim modelu to słabo pasuje do siebie i do "pleców" kabiny też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modeli skleiłem chyba z 80 , wszystkie malowałem pędzlem, tak więc powoli nabieram wprawy .

 

Jaki skromny "powoli nabieram wprawy", śmiem twierdzić że należysz do mistrzów w tej dziedzinie. A model pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modeli skleiłem chyba z 80 , wszystkie malowałem pędzlem, tak więc powoli nabieram wprawy .

 

Jaki skromny "powoli nabieram wprawy", śmiem twierdzić że należysz do mistrzów w tej dziedzinie. A model pięknie.

Wirtuoz końskiego/świńskiego włosia?

 

Bardzo mi sie podoba kolor karoserii jak i wnętrza no i cała rama i ogólnie wszystko i...

...aż nie wiem co myśleć, co pisać. Posiedzę i popatrzę jeszcze trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas sklejania kabiny raczej wszystko mi pasowało, choć spojler na dachu jest troszkę przesunięty do przodu (tz. nie w tych otworach, jak pokazuje instrukcja ), ale deska rozdzielcza nie dochodzi mi do przodu kabiny, co tłumaczy obecność kalki na przedniej szybie

Kilka elementów musiałem troszeczkę nagiąć, tu i ówdzie przyciąć, ale to naprawdę była raczej kosmetyka niż jakieś poważniejsze szlify.

Gorzej z tymi wielkimi kalkami, które przysporzyły mi sporo kłopotu i część z nich musiałem przed nałożeniem pociąć na drobniejsze kawałki.

Narazie kabina jest pokryta już chyba czwartą warstwą sidoluxu, więc mocno się świeci, ale w efekcie końcowym będzie wszystko mocno przybrudzone i zmatowione lakierem bezbarwnym Revella nr 2.

 

60ce7e85d4a6ff19.jpg

ee3a410e5cdedc5d.jpg

1d48365b798af904.jpg

273e3652c9f9957d.jpg

dbdb09ffd12b515a.jpg

e72bfa4d8cbd69b1.jpg

 

Kalki nakładałem przy użyciu płynów Set i Sol ModelMaster, ale i tak zachodziła konieczność nacinania ich żyletką. Całość jeszcze będę delikatnie polerował szmatką.

Natomiast szyby i wszelkiego rodzaju oświetlenie wklejam już od dawna za pomocą lakieru bezbarwnego Revella gloss nr 1.

 

57b1ab62f5cce914.jpg

522d32d372111db0.jpg

18909be20a4b2261.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.