Skocz do zawartości

Alaskan Hauler 1:25 Revell


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do relacji warsztatowej przy Peterbilcie 359 w wersji 4-osiowej, model znany jako Alaskan Hauler od Revella. Skala 1:25.

Model będę wykonywał raczej "prosto z pudła", malowanie humbrolami tylko i wyłącznie przy użyciu pędzelków, kolorystyka wg własnego pomysłu.

Prace ruszyły pełną parą, na razie silnik:

 

fdceb352e10516a0med.jpg

 

de0759fa1e18a3c8med.jpg

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama gotowa odstawiona już do suszenia, a tymczasem zabrałem się za kolejne podzespoły. Kabina w kolorze 25. Chromy, których pozbyłem się w mieszance kret+woda, zastępuje farbką nr 11, która w tym przypadku wymaga dość sporego rozcieńczania ze względu na nie wiedzieć czemu bardzo dużą gęstość . Jako rozcieńczalnika używam terpentyny.

Wnętrze to śladowe ilości 26, 33 i 77 i jak widać na zdjęciach od razu wszystko paćkam farbkami plakatowymi, co będę jeszcze rozjaśniał suchymi pędzlami, ale o tym później...

Sklejalność na razie bardzo dobra. Kalki troszkę poprzestawiałem w inne miejsca, bowiem ze względu na brak zmiękczacza nie jestem w stanie nakleić tych wielkich kalek na sliper, a małe siadają idealnie

Tyle komentarza, fotki:

 

977a87ee1f922c0bmed.jpg

 

62cde1590ce2e8ecmed.jpg

 

530667f283b01d50med.jpg

 

2e44a7f85a3b4577med.jpg

 

0eb4d70dd9daeb14med.jpg

 

1010db91de03eaa3med.jpg

 

65fc76738e7bda62med.jpg

 

5f6062fcc7fd624bmed.jpg

 

886c58d5b6ff4009med.jpg

 

bc6a3bf64354459fmed.jpg

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Jak zwykle piękna brudna robota no i tępo prac imponujące.

Umiejętności pędzlowania zazdroszczę bardzo.

 

Czekam na obszerną galerię bo też mam zamiar rozbabrać ten model tylko jakiś inny kolor muszę wydumać bo u ciebie spodziewałem się złotego a tu taka niespodzianka.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechał 200 mil po bezdrożach alaski w roztapiającym się śniegu na wiosnę, parę razy zjechał na pobocze gdzie było niezłe błotko i już jest usyfiony po dach

Jak zobaczyłem nazwę ciężarówki i autora od razu wiedziałem że będzie świetnie, mógł byś pokusić się tylko o zrobienie stylowej dioramki i było by obłędnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechał 200 mil po bezdrożach alaski w roztapiającym się śniegu na wiosnę, parę razy zjechał na pobocze gdzie było niezłe błotko i już jest usyfiony po dach

Jak zobaczyłem nazwę ciężarówki i autora od razu wiedziałem że będzie świetnie, mógł byś pokusić się tylko o zrobienie stylowej dioramki i było by obłędnie

 

Ale potem pojechał na myjnię bezdotykową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie realizm tych wszystkich elementow, swietna robota Elefantes .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dziękuję za komentarze. Wiem, że nie ma takich usyfionych UStracków, ale tylko dzięki tym zabiegom brudzącym mogę zakamuflować liczne niedoróbki, zwłaszcza, że u mnie z wiekiem postępuje coraz mniejsza dbałość o szczegóły

Prace troszke zwolniły na rzecz innego projektu, ale coś tam podłubałem:

rama w kolorze 153H już praktycznie gotowa, jeszcze ją teraz podrasowuję, ale jakieś szczegółowsze fotki wrzucę następnym razem.

 

000b5ba166c874d5med.jpg

 

87fecf210cb0799fmed.jpg

 

5307c4efb21837a2med.jpg

 

a6e7592589527c88med.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Troszkę prace ruszyły do przodu, na razie to nawet obiecująco wygląda, choć przyznam, że cały czas mam problemy ze złapaniem rytmu, bo zawsze jest coś innego do roboty. Podwozie zmontowane. Podczas zakładania opon urwałem tylną oś, ale po małych modyfikacjach udało mi się ją dokleić tak, aby koła się obracały. Przy tak długiej ramie miałem wątpliwości czy aby wszystkie koła będą dotykać podłoża, ale na szczęście wszystko fajnie spasowało.

Po brudzeniu plakatówkami zrobiłem przecierkę suchymi pędzlami, ale coś mi tu jeszcze nie pasuje, tylko nie wiem co .

 

f04134f0c7202608med.jpg

 

46261a702dfb8284med.jpg

 

efd06b977f5b35admed.jpg

 

3e6c9c907c8953cemed.jpg

 

d3c95164974307a6med.jpg

 

43da0173f2bc2ff7med.jpg

 

0aad5295d4428fd4med.jpg

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rama zacnie pobrudzona i zużyta. Może silnik też trochę trzeba by dobić? Jakiś wash na niego? Malowanie imponujące jak z aerografu.

 

Pozdrawiam

 

PS. Czy to będzie opcja truck on ice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.