Skocz do zawartości

Ferrari 599 GTB Fiorano Revell 1:24


bahamut24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Startuję z pierwszą furmanką w karierze , model wszystkim znany , jak to Revell szału nie ma co widać już np na fotelach jakby z dwóch różnych form były

siCV0T4.jpg

 

1itazCX.jpg

 

ApxiUid.jpg

Trochę szpachli i będzie good tak myślę

 

Powycinałem i wstępnie oszlifowałem wszystkie elementy. 2H ręcznej robótki ( skalpel + wiertło) i o to efekty:

- przed

6gVCufN.jpg

- po

f9mMZwY.jpg

drobny szlif jeszcze będzie potrzebny

 

Kolor jaki wybrałem to:

http://www.mojehobby.pl/products/C076-Metallic-Blue-Metallic.html

Jednak później stwierdziłem , że pierwsza ferrarka powinna być czerwona więc

http://www.mojehobby.pl/products/C158-Super-Italian-Red-Gloss.html

 

Wnętrze będzie w dwóch kolorach

http://www.mojehobby.pl/products/406-Chocolate-Brown-Flat-Ger.-WWI.html

http://www.mojehobby.pl/products/C051-Flesh-Semigloss.html

 

Planuję model zakończyć do lipca - stwierdziłem , że im dłużej tym gorzej , więc postaram się w 2 miesiące zakończyć projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po Revell'u nie ma się co spodziewać rewelacji.

Sam mam nadzieję niedługo popełnić ten model (leży w magazynie :-)

 

Te tarcze po wierceniu troszkę przypominają kapelusz letni mojej babci.

Jest zresztą wyjątkowo urokliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłą niedziele miałem przyjemność siedzieć w takim ferrari, cudowny samochód

Teraz naszła mnie chęć na takiego i niezważając na mankamenty modelu muszę go mieć.

Fajnie że wybrałeś taką kolorystykę, będzie na pewno fajnie się komponować.

Powodzenia i wytrwałości do końca, bo fotele to dopiero początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z deko przegiołes z dziurawieniem tej tarczy. Po raz, że chyba srednica wiertła była minimalnie za wielka a po dwa to zasugerowałeś siec tym co było na odlewie...dosyć, ze tak powiem losowo. W realu tak zdurszlakowana tarcza rozpadła by sie po pierwszym hamowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z deko przegiołes z dziurawieniem tej tarczy. Po raz, że chyba srednica wiertła była minimalnie za wielka a po dwa to zasugerowałeś siec tym co było na odlewie...dosyć, ze tak powiem losowo. W realu tak zdurszlakowana tarcza rozpadła by sie po pierwszym hamowaniu

 

 

Święte słowa. Nie wiem tylko czy Koledze chodzi o to aby model przypominał oryginał, czy też żeby był "ogólnie sympatyczny" Gdyby jednak chodziło o to pierwsze to tarcze masz poniżej. W mojej ocenie warto za parę złotych dokupić blachy.... Będzie i bardziej zgodnie z oryginałem i fajniej będzie się prezentować.

 

 

Przechwytywanie_zpsd33099e5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica otworu to 0.5 mm niestety ale 40 zł za tarcze + przesyłka to obecnie nie wykonalne . Musiałbym jeszcze lakier bezbarwny kupić , żeby jedną przesyłką szło .

 

No cóż... Zawsze możesz to zostawić i zacząć robić inne elementy nie wymagające nakładów finansowych....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie zacznę od silnika a potem wnętrze. Buda na sam koniec. Hamulce sprawdziłem na sucho z felgami , rzeczywiście otwóry ciut za duże ale to nie będzie pierwsza rzecz która rzuci się w oczy. Oczywiście te tarcze fototrawione świetnie wyglądają. Najwyżej jak nie będzie funduszy to utopie ferrari w błotnej dioramce :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mała aktualizacja , bateria padła w aparacie dlatego zdążyłem tylko 3 foty pyknąć , obecnie wszystko jest po sidoluxie.

Bebechy już pomalowane

1QCJChm.jpg

Specjalnie nie malowałem całej podłogi na czarno bo i tak nie będzie widać.

wdUrwML.jpg

Przygotowane do przyjęcia kół

J3aTPbu.jpg

Malowanie trochę nie zgodne z oryginałem, Revell odlał to w całości i ciężko było wyznaczyć równe granice kolorów na obu połówkach. To malowane na czerwono powinno być wypukłe. Dlatego zamaskowałem równo z krawędzią i już

Wstawię jeszcze więcej fot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Fajnie wyszło, widać dużą staranność... Czekam na dalszy ciąg!

 

Pozdrawiam

 

Staram się jak mogę jednak nie wszystko wychodzi idealnie

DIyAoP6.jpg

Srebrne paski są tego przykładem ale już tak zostawiam .

 

gPW3Isi.jpg

 

3kqUFls.jpg

 

Pvlrdzn.jpg

 

Obecnie wszystkie części wchodzące w skład wnętrza schną po odtłuszczaniu, jutro będzie podkład a potem kolor , myślę nad wariantem . Bebechy złożone na sucho . Na silnik jeszcze kalki pójdą potem sidolux i wash . Jaki lakier matowy będzie dobry , żeby nie reagował z farbami gunze C i H oraz sidoluxem? Microscale się nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się jak mogę jednak nie wszystko wychodzi idealnie

 

Jakby wszystko mialoby byc od razu idealnie to nie byloby co usprawniac, a jak wiadomo 'kto sie nie rozwija ten sie cofa' (filozof ze mnie )

 

Ogolnie idzie calkiem dobrze, a ze to moja dziedzina to obserwuje i kibicuje.

 

Dawaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Ferrari powinno być tylko czerwone.

A tak w ogóle to nie mogę się doczekać efektu końcowego.

Ja też jestem ciekaw czy stanie na półce czy śmieciarka wywiezie na wysypisko Dzisiaj idzie podkład na elementy wnętrza. Pomaluje na kolor i zamawiam floczek

 

Jak mi to ferrari wyjdzie następne będzie w kolorze

940_rd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem jak będzie wyglądać wnętrze auta. Kolory te które podałem na początku. Planuje coś takiego

2006-Ferrari-599-GTB-Interior-1920x1440.jpg

Tylko u mnie kolory będą odwrotnie no i bez carbonu niestety. Podkład już pewnie suchy może dzisiaj farby pojda w ruch. Flock też dzisiaj zamówie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio zbroiłem Wszystkie elementy kokpitu już pomaziane farbą. Nie wklejałem pierdół typu kierownica , czy podłokietnik bo są też "oblane" czekoladą.

Wiem ,że muszę jeszcze poprawić krawędzie miedzy jasnym a ciemnym ale spokojnie damy radę

RUKzcSK.jpg

 

DR5ib97.jpg

 

OjiZPRe.jpg

 

kqN7jYk.jpg

 

Z3aBNaH.jpg

 

iqXYQdw.jpg

 

Jak słońce nie będzie walić prosto w okno to będą lepsze fotki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co to za przedziwne kolory? Farbę chyba wylałeś raz i to wprost z puszki (kubła?)... Tym razem nie widać staranności, a widać pośpiech... W stosunku do podwozia obniżyłeś sobie chyba poprzeczkę?

 

Pozdrawiam

 

P.S. Dobre światło niewiele tu zmieni... Raczej będzie jeszcze gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu dziwne kolory? Malowałem aerografem więc raczej nie było wylane prosto z kubła.

 

Cześć!

 

Cóż, to chyba nie są kolory, które pokazywałeś na wcześniejszych fotografiach... Co do kładzenia farby to mam wrażenia, że pomalowałeś bardzo grubą jedną warstwę... Widać także "odpryski" lakieru (czerwony plastik) ... O przejściach koloru sam napisałeś. Na mnie sprawia to wrażenie paćkaniny, nie malowania...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.