Skocz do zawartości

VW GOLF GTI 1:24 REVELL


dlugi6661

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Długo bez sklejania wytrzymać nie dało rady, postanowiłem wybrać coś, co pomoże mi doczekać dostawy modelu, który przyjdzie dopiero w połowie listopada...i padło na stare poczciwe GTi. Wybrałem go, ponieważ długo już planowałem zrobić projekt w konwencji rust. Nigdy tego nie robiłem, stąd mój stopień przyłożenia jeszcze większy. Kupiłem rdzawy wash, rdzawy pigment z vallejo, brązową emalię z humbrola i postanowiłem najpierw spróbować maskę od wewnątrz. Wymyśliłem, że auto ma być dobitą wersją GTi. Rdzawe zacieki, dziury w progach, lekki brudas. Jak zdążę, myślałem nad jakąś polną dioramą - ogólny zamysł - zapuszczony golf GTi jeżdżący gdzieś za miastem. BARDZO proszę o uwagi, wskazówki tak, abym mógł zamierzony efekt osiągnąć. Na początek położyłem standardowo podkład na budę, pomalowałem silnik i wstępnie alu. Spróbowałem "pordzewić" maskę - maskol, pigment, brązowy podkład, wash - wysypałem jeszcze sól, więc efekt nie jest finalny, muszę ją jutro na mokro usunąć. Jak wg Was wygląda to na 1 rzut oka? Coś poprawić/robić inaczej na budzie? (Chodzi mi o rdze oczywiscie)

 

dda0a32adffcb382med.jpg 4bdcfaa9c518445bmed.jpg 59403f1ece104765med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ccsrally dzięki za info przyłożyłem się do tych miejsc szczególnie, zrobiłem przeżarte progi, nadkola w niektorych miejscach do poziomu dziur wg mnie wyszlo bardzo realnie. Co do wyboru miejsca naprawdę ciężko jest wymyśleć gdzie naturalnie może zdezelować się blacha do zera, ale teraz jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty mówisz ;) za mój pęka 200 + przesyłka :P Bardzo chętnie zobaczę inbox tego autka, jak będziesz zainteresowany to zrobię w zamian swojego jak dostanę

 

To żeś ładnie przepłacił tutaj masz taniej

http://allegro.pl/tamiya-1-24-mercedes-s600-amg-i4667704570.html

 

http://allegro.pl/amg-mercedes-s600-coupe-89648-tamiya-1-24-wroclaw-i4631127660.html

 

Takie pytanie mam , czy po położeniu podkładu szlifowałeś go papierem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należę do ludzi pazernych ale taka różnica zabolała... powiem Ci ze bez kitu najciemniej pod latarnią szukałem po różnych sklepach modelarskich a na allegro przeoczyłem :P Co do szlifowania tak ale sam dach i lewy słupek bo tego wymagały, resztę nie bo ładnie podkład osiadł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należę do ludzi pazernych ale taka różnica zabolała... powiem Ci ze bez kitu najciemniej pod latarnią szukałem po różnych sklepach modelarskich a na allegro przeoczyłem :P Co do szlifowania tak ale sam dach i lewy słupek bo tego wymagały, resztę nie bo ładnie podkład osiadł

Nie chcialem psuc humoru Bardzo zdzierski sklep w ktorym zamowiles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde właśnie widzę.. :/ Stojaki z Tamiya i chemię kupiłem w cenie nawet lekko niższej niż allegro, więc nad modelem się nie zastanawiałem..a tu taki zonk. No nic nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, mam nadzieję, że będzie wart swojej ceny Czekam na inboxa. Panowie jak się podoba rdza czekam na opinie, uwagi. Wczoraj pomalowałem klapę na inny kolor, ale z tego w przeciwieństwie do reszty jestem średnio zadowolony. Stwierdziłem, że jej kolor może być obojętny skoro właściciel golfa pewnie wziąłby co jest na szrocie..ale niebieski metallic jakoś dziwnie leży. Rdza na klapie też myślę, że do zmiany

 

12f54bde91a2e5admed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fajnie pojechałeś z tą rdzą, nie jest za duża jeśli faktycznie przyjąłeś taki a nie inny projekt. Super wyszły te rozległe dziury i maska. Sugerowałbym chamsko obniżyć zawieszenie i powiesić miniaturkę CD na lusterku ;) Wtedy diorama zapuszczonego Golfa GTI pod drzewem na wsi pasuje jak ulał.

Nie wiem tylko na jakim etapie nam go teraz pokazujesz, czy ta rdza jest już na oryginalnym kolorze czy to dopiero podkład? Czy te czarne ramki okien będą poprawiane? Trochę krzywo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Ci się podoba, fakt miałem specyficzną wizję na ten pojazd:) Ja myślałem zrobić mu "kapcia" w jakimś kole, delikatnie umieścić go w płytkim stawie maską w stronę wody, że niby wjechał i go tam zostawiono / na bagnach.. dioramy to jeszcze trochę magia dla mnie. Dużo o tym czytam, jak o całej reszcie zresztą, ale muszę dociec jak, czym modeluje się teren itp. O sztucznej wodzie już czytałem co nie co, jednak wiem, że jeszcze za mało. Jakiś pomysł na wykonanie miniaturki CD ?

Odpowiadając na pytania: to co pokazuję (za wyjątkiem tylnej klapy z którą jeszcze nie wiem co zrobię - jakieś sugestie ? ) jest na oryginalnym kolorze, miał być biały, wypłowiały mat, zardzewiały do szpiku kości. Na podkład położyłem nierównomiernie rdzawy mat, aby intensywność rdzy była różna w różnych miejscach. Ramki oczywiście będą skorygowane, maskowałem taśmą malarską, która zostawiła trochę do życzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz, żeby nie było że tylko ty pytasz: jak zrobiłeś rdzę na środku drzwi kierowcy tuż pod szybą? Bardzo mi się podoba przejście z jasnego w ciemny (te złuszczenia) i nigdy nie podejmowałem się takiej ładnej rudej. Klapę tylną i generalnie całe nadwozie bym jeszcze przybrudził, rdza jest super ale tam gdzie nie ma rdzy dla mnie jest za czysto. Powinno być to brudne, matowe, z zaciekami wynikającymi z nieużywania, wyblakłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.