Skocz do zawartości

MAN TGX XXL


JuSSer

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam sklejać swój pierwszy (a w zasadzie drugi model). Pierwszy wyszedł okropnie dlatego nie chcę go nawet opublikować.

Był to model Revella, Dodge. Teraz jak w temacie zabiorę się za zestaw Itarelli 3877. Prace powinny za niedługo ruszyć, będę się starał

na bieżąco wrzucać fotki modelu. Dodajmy że mam dopiero 13 lat i jest to mój pierwszy post na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnie, że młodzież jednak myśli nie tylko o tabletach i smarfonach. Ja i inni starsi koledzy będziemy Cie wspierać. Czekamy na pierwsze zdjęca.

Nie przejmuj się, że coś nie wyjdzie. Ważne aby to hobby dawało Ci przyjemność. Nie porywaj się więc od razu na rzeczy zbyt trudne. Sklej z pudła tak jak leci, najlepiej jak potrafisz. No i nie staraj się skleić modelu w 1 dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum, fajnie ze ktos w Twoim wieku zabiera sie za modelarstwo, nie siedzi godzinami na youtube . Bede ogladal temat z ciekawoscia, a jak bys kiedys potrzebowal rady to smialo pytaj, jestem pewien, ze wielu udzieli Ci pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz nam malujesz pędzlem czy aerografem ? W zasadzie baki są aluminiowe, chrom bardziej pasuje do show-truck-ów. Dobrze by było zeszlifować te fabryczne obejmy i w ich miejsce dać paski z blaszki ( można wykorzystać tacki do grilla dostępne w każdym sklepie gospodarstwa domowego) Przyklejasz je na klej cyjano-akrylowy ( kropelka z czerwoną gwiadką) po pomalowaniu baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluję pędzlem.

Dzięki za podpowiedź z blaszanymi paskami.

Jednak raczej te fabryczne obejmy zostawię czarne, a

Resztę pomaluje na jakiś aluminiowy lub coś

Podobnego.

 

Model przygotowany do malowania baku, obklejony taśmą:

 

v2014112618014151272013.jpg

v2014112618014171702827.jpg

 

Ten model planuje pomalować pędzlami. Oczywiście nie będę malował wszystkich elementów, ponieważ kolory w jakich są fabrycznie

odpowiadają mi. Może zmienię coś we wnętrzu np dodatki będą koloru czarnego. Następny lub późniejszy model planuje malować sprayem,

co nie oznacza, że na dobre porzucę pędzle i zwykłe farbki

 

Ale właśnie zastanawiam się na jaki kolor pomalować kabinę. Raczej nie zostawię jej białej. Wybiorę chyba niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedzel to nie jest dobry pomysl (wyjatkiem jest kolega Elefantes, ktory malowanie pedzelkiem opanowal do najwyzszej perfekcji ), moze zaopatrz sie w dobry podklad i jakies spraye na poczatek (nie kupuj tanich sprayow w supermarketach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obejmy to w sumie moglbys uzyc folii winylowej i na to chromowanej (wedle uznania) i generalnie lepiej by to wygladalo niz malowane pedzelkiem. Jest dobrze, tylko pocwicz sobie takie rzeczy jak malowanie sprayem (na aero mysle, ze jest troche za wczesnie), szlifuj wszystkie laczenia, nadlewki, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy, czy drugi model, naprawdę nieźle robisz. Będą z Ciebie ludzie.

Staraj się wstawiać trochę lepsze zdjecia.

Jeśli dysponujesz tylko telefonem, to rób zdjęcia przy dziennym świetle, bo trudno oceniać model jak nie widać

szczegółów. Chciałbym jeszcze napisać, że nie powinieneś się tak śpieszyć, ale pamiętam, że swoje pierwsze

modele robiłem jeszcze szybciej, więc najważniejsze aby sprawiało Ci to przyjemność.

Pozwoliłem sobie rozjaśnić i trochę poprawić jedno z Twoich zdjęć, aby było więcej widać.

v201_zps140d0638.jpg

Teraz widzisz, że obejmy nie są zbyt równe Jak pisali koledzy, robiąc zbiorniki najlepiej obejmy zeszlifować. Bak pomalować i nakleić

paski imitujące obejmy. Ja np. kleję dwie folie. Najpierw czarną matową (imitującą gumę). Na to odpowiednia srebrna

połysk czy mat, to już zależy od modelu.

PS. Myślę, że jeszcze 2, 3 modele i będziesz mógł śmiało w juniorach wystartować w jakimś konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.