Skocz do zawartości

Mercedes 300 SL, 1:24 Tamiya


Trojan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i zapraszam do śledzenia postępów w budowie nowego nabytku. Model auta opisany jest w dziale In-Box http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=75&t=48858

Docelowo Mesio będzie w kolorze czarnym z czerwoną tapicerką. Początkowo miałem zamiar poczekać na jakieś blaszki lub inne dodatki ale stwierdziłem, że kleję z pudła i traktuję budowę relaksacyjnie.

 

Fot-1_zpsirq7jmn6.jpg

 

Fot-2_zpsyh45sgbh.jpg

 

Fot-3_zpsxure0axa.jpg

 

Fot-4_zpsxbanvhep.jpg

 

Fot-5_zpsksonmkoy.jpg

 

Fot-6_zps2zvdnsyp.jpg

 

Fot-7_zps7wjdzown.jpg

 

Fot-8_zpswnrl6lqw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy prac

 

Fot-9_zps1wfdd61u.jpg

 

Fot-10_zps62mgvfdg.jpg

 

Fot-11_zpsw7ixdmeo.jpg

 

Fot-12_zps7trwtc8w.jpg

 

Tamiya w zestawie nie uwzględniła takiego fajnego gadżetu jak walizka. Spróbuję się zabawić i ją wykonać. Z grubsza to będzie coś takiego:

 

gullwing-luggage-B_zpsqullsqee.jpg

 

Fot-13_zpsgeolwjtw.jpg

 

Pierwsze warstwy lakieru. Następnie będzie szlifowanie a potem kolejne i polerka.

 

Fot-15_zpsa2awjt5l.jpg

 

Fot-14_zpsy1hfjs5w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model i jak na razie bardzo ładne wykonanie. Mam nadzieję, że tą skórkę pomarańczy uda się spolerować i uzyskać lustrzany połysk.

Sam zestaw, bez żadnych dodatków, daje spore pole do popisu. Zestawienie kolorystyczne piękne, choć mnie kusiłoby wykonanie miniaturki auta, które jest w Polsce - niestety w brązowym kolorze, w którym SL traci wiele uroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model i jak na razie bardzo ładne wykonanie. Mam nadzieję, że tą skórkę pomarańczy uda się spolerować i uzyskać lustrzany połysk.

Dzięki

Co do lakieru to dopiero pierwsze warstwy i skórka zniknie. Czarny lakier niestety nie wybacza błędów i uzyskanie odpowiedniego efektu jest bardzo mozolne. Używam bezbarwnego Zero Paints a on lubi sobie porządnie wyschnąć przed dalszą obróbką. Jak na razie wszystko idzie ok. Lakier "siada" dobrze i nie mam takich cyrków jak przy Astonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Tamiya daje w zestawie ten filc na podloge i tunel skrzyni?

Nie. To flock. Kiedyś byłem we flokarni i dali mi kilka kolorków gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pociągniesz go "dalej" chyba...

Nie. Występuje tylko w tym miejscu. Reszta wnętrza jest w skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebię w takim razie w necie. Być może pod walizkami jest wykładzina. Jeśli tak, to żadem problem w dorobieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej z całą pewnością jest… Nie tylko za fotelami, ale i pod walizkami… To jeden kawałek wykładziny (Einlegeteppich Fond hinter Fahrersit) "kładzinony" na tył i zaginający się za fotele...

 

Wntrze%20008_zpsrlj6sygr.jpg

 

Wntrze%20003_zpsyyvxedai.jpg

 

Wntrze%20005_zpse5vhji0l.jpg

 

Wntrze%20001_zpsr72p5ruq.jpg

 

Wntrze%20002_zpskb2piel6.jpg

 

Nawet młody Saddam miał wykładzinę ;)

 

Hussain%20001_zpstk1qtj5q.jpg [/img]

 

Przydałoby się też “obniżyć” podstawę lusterka i „zaczernić” zamki (jeżeli pominąć gumowe okrągłe wkładki). A… I jeszcze podstawy tych dość charakterystycznych „chwytów” w desce powinny być w kolorze tapicerki. Zdaje się, że zostawiłeś w chromie tak jak Tamka dała.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Dzięki za uwagi Do zrobienia. Na razie schnie ostatnia warstwa lakieru a ja pomału zabieram się za walizkę. Wiem, że bywają dwie ale zrobię jedną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Dzięki za uwagi Do zrobienia. Na razie schnie ostatnia warstwa lakieru a ja pomału zabieram się za walizkę. Wiem, że bywają dwie ale zrobię jedną.

 

"Patrzem" i podziwiam

 

 

P.S. Jedna oryginalna 6,5 tys., dwie w komplecie 21 tys. euro Wyściółka w walizce w kolorze foteli, ale pewnie będzie zamknięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyściółka w walizce w kolorze foteli, ale pewnie będzie zamknięta

I co? Może skarpetki i gacie w środku mam zrobić?

Hm, w sumie gdyby to był model konkursowy to czemu nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ... To trzeba by trochę więcej rzeczy poprawić Ale ma być wszak z pudła

 

 

i tej wersji się trzymajmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dałem się wkręcić w te walizki Trzeba było sobie przypomnieć zabawy z modeliną. Na początek dorobiłem dywanik i relingi.

 

Fot-16_zpsvx1xn11p.jpg

 

Fot-17_zpsaw2debal.jpg

 

Miała być jedna walizka ale jak już się rozpędziłem to zrobiłem dwie.

 

Fot-18_zpsugxsp6kb.jpg

 

Fot-19_zpsrxxdglst.jpg

 

Fot-20_zps7kn8upds.jpg

 

Fot-21_zpsnw1mqxyt.jpg

 

Fot-22_zpsloqfhmhw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super

Mam zamiar robić ten model, ale po Twoim warsztacie poprzeczka jest bardzo wysoko.

Będzie trzeba się mocno sprężyć, żeby chociaż dorównać poziomem wykonania do Twojego modelu.

Pudełko z MB 300SL chwilowo wylądowało w magazynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale to dopiero połowa roboty. Teraz czeka mnie mozolna polerka lakieru. A potem chyba najgorsze. Malowanie chromowanych ramek okien. Buda musi być gotowa więc jak coś pójdzie nie tak z ramkami to się chyba załamię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.