Skocz do zawartości

Ferrari California [1:24] Revell


krystianeq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym Was zaprosić do mojego warsztatu z budowy czwartego modelu. Wybór padł na Ferrari - kupione w Lidlu ;) Na chwilę obecną kasta oraz podwozie psiknąłem podkładówką (spray Novol podkład do tworzyw sztucznych), a dodatkowo podwozie czarnym lakierem. Zapraszam do oglądnięcia fotek:

 

OTVjp0ol.jpg

 

vXdX0j4l.jpg

 

MI8uJ5wl.jpg

 

M2Qf6iTl.jpg

 

Kastę oraz pozostałe elementy po polakierowaniu zamierzam spolerować papierem wodnym 2000 lub 2500, a następnie na to położyć Sidolux.

 

Proszę o opinie, z góry dzięki! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co rozumiesz przez kolor bazowy? Jeżeli chodzi Ci o kolor czerwony to została nim psiknięta, tylko nie dopisałem, mea culpa

 

Czerwony, czerwony Jakoś on strasznie podobny jest do tego Revellowskiego i mi umknęło... Tak więc raczej mea culpa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRÓTKA PIŁKA !

Sprawdź czy maska pasuje!

W mojej nie ukończonej Californi był ogień.

 

Oj tam, oj tam... Pecha miałeś i tyle ... W moich czterech w każdej pasuje A przednia szyba też nie pasowała tylko w jednej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! czas na małą aktualizację

 

Co do maski, wygląda że pasuje, przyłożyłem na szybo żeby zobaczyć:

 

4fvJrp1l.jpg

 

Kasta wypolerowana papierem wodnym 2500, zastanawiam się czy nie potraktować jej teraz Sidoluxem? Jak myślicie? Maskę dzisiaj psiknę podkładem i farbą.

 

Reszta części:

 

xvK3C1Kl.jpg

 

W nadkolach nie szlifowałem śladów po wypychaczach, bo nie za bardzo czym mam to zeszlifować, a i tak będą zasłonięte przez karoserię, tarcze hamulcowe i koła.

 

Reszta elementów:

 

j1XoIZIl.jpg

 

Blok silnika:

 

VFAgUYTl.jpg

 

pXsJdGFl.jpg

 

Niektóre elementy został pomalowane tylko jeden raz, więc jeżeli gdzieś są jakieś ubytki w farbie, to niedługo ich nie będzie

 

To tyle narazie, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasta wypolerowana papierem wodnym 2500, zastanawiam się czy nie potraktować jej teraz Sidoluxem?

 

Ja Ci nie doradzę, bo dla mnie twoja technika jest obca... Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie po ... Szwy na częściach zawieszenia zostały, ale tam faktycznie przez tarcze mało widać, chyba że się od dołu popatrzy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, technika jak technika, kupiłem Sidolux bo wiele osób poleca, a co Ty stosujesz?

 

Co do szwów na zawieszeniu - na model nikt nie będzie patrzył od spodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sidolux nadaję się do lotnictwa lub pancerki. Osobiście uważam ,że przy cywilach ciężko go wypolerować. Na początku lepiej kupić Gunze Top Coat , daje dobre efekty . GX100 też spoko ale niby agresywny na kalki i farby kładąc bardzo mokrą warstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GX100 też spoko ale niby agresywny na kalki i farby kładąc bardzo mokrą warstwę.

 

E tam... Wystarczy jako pierwszą warstwę położyć mgłę, a później można lać litrami

Wiadomo ale lepiej uprzedzic co by pretensji nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! W czasie weekendu prace nieco posunęły się do przodu, zrobiłem silnik oraz resztę osprzętu:

 

DovQTMXl.jpg

 

Przymiarka razem z kastą:

 

y7gQhvCl.jpg

 

YqiR95Hl.jpg

 

HsNeDgul.jpg

 

Zaczynam prace z wnętrzem:

 

isyY6hKl.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamaluj pod silnikiem płytę podłogową, bo jak założysz kaste to prześwituje z pod tej ''V-ósemy'' jasny kolor, chyba że już przyklejone to zamaluj co się da Chłodnica powinna mieć inny kolorek. Podbij na PW jak coś potrzeba, podzielę się swoją wiedzą motoryzacyjną i może fotki się u mnie jakieś znajdą tej Californii, chociaż jej mam najmniej. Aktualnie też mam na warsztacie Californie Revella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno komora silnika (ta na kaście) pójdzie na czarno jak jest w instrukcji, a co do środka... to silnik już przyklejony więc średni dostęp jest żeby zamalować nadkola od zewnętrznej ich strony na czarno... nie pomyślałem wcześniej, to mój pierwszy cywilny samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... to silnik już przyklejony ....

 

To go odklej Od dołu ten silnik jest niewidoczny praktycznie w miejscu klejenia. Jak machniesz na czarno plastiki pod maską to szary z nadkoli będzie bił po oczach strasznie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zewnątrz nadkola, też mogłyby być czarne, nie wiem jak jest w instrukcji, być może tak jak zrobiłeś. Ale jak robi się jakiś konkretny model to warto czasem spojrzeć na skalę 1:1, po za tym kilka drobiazgów można poprawić, ale jak to jest pierwszy model, to już zależy od ciebie. Źle nie wygląda, ale zawsze może być lepiej. ;)

Wnętrze w jakiej kolorystyce planujesz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model jako zestaw podarunkowy i były 4 farbki

 

Czterema farbkami za wiele nie zdziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model jako zestaw podarunkowy i były 4 farbki

 

Czterema farbkami za wiele nie zdziałasz.

 

Model jako tako maluję Humbrolami - przerzuciłem się z Pactry, a ten jeden kolor wykorzystam na wnętrze, dokładnie to jest Revell 314 beżowy może się niedokładnie wypowiedziałem, jako tako bym się nie zabierał za model mając do dyspozycji tylko 4 farbki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.