Skocz do zawartości

[W] Trabant Universal - 1:24 - Revell


toled

Rekomendowane odpowiedzi

Robiąc pierwszego Trabanta podczas konkursu Lato 2016 zakochałem się w nim. Zaskakująca jakość wykonania, ilość części, detale spowodowały, że postanowiłem zakupić drugiego - wersję Universal. Pewnie jeszcze w przyszłości do kompletu zrobię wersję specjalną na 25-lecie upadku Muru Berlińskiego(to wersja Universal z dodatkowymi kalkami, o które można Revella poprosić ;-) )

 

251774-18821-98-pristine.jpg

 

A zaczynam jak zawsze od kasty - kolor dobrej jakości papieru toaletowego czyli Gunze H311 ;-) położony na Mr Surfacera 1500. Lakier bezbarwny standardowo jak to u mnie - Fly Color z Obi. Wszystko przetarte papierem 2500 i polerowane pastami Fine i Finish z Tamiyi. I to tyle z sobotnich prac ;-)

 

IMG_0623_zpshjqp6wgw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję z wielkim zainteresowaniem.

A guglując zdjęcia to wersji trabanta można zrobić kilka tysięcy.

W latach '80 bedąc w Berlinie (NRD-owskim) trafiłem do sklepu tuningowego "trampka".

Był to największy sklep tuningowy jaki w ogóle widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I silnik gotowy. Myślę, czy by nie dorzucić jakichś liści do środka (jesień w końcu ;P ), gdzie można takie znaleźć? Te do makiet się przydadzą, czy za małe?

 

IMG_06381_zpsytmk2x2g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wincyj trabantów! Wspaniały kolor papieru toaletowego, choć ciut za jasny. Ale najważniejsze, że jest czysto i schludnie miznięty. Bardzo fajnie wychodzą Ci reflektory, tylko nie te które najbardziej się w oczy rzucają :/ Pewnie już za późno, żeby obrócić szkiełka przednich świateł, tak żeby trasowane linie były równo pionowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, klejone wstępnie, więc sprawdzę, czy rzeczywiście nie są w pionie i je przesunę ;-) Ogólnie przednie światła Revell zepsuł...wpustami, co widać na zdjęciu poniżej:

80-7070-lg_zpslbilbjgg.jpg

Trzeba było szpachlować, usuwać z przeźroczystych kloszy dodatkowe wypusty etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Twoją poprzednią relacje z budowy trabi, teraz wyszło Ci o wiele lepiej mają więcej głębi w sobie i nie wyglądaja tak sztucznie. Chociaż i tak można by było dopracować Dobrze, że możesz to jeszcze poprawić bo przez to że usunąłeś te wpusty pozycjonujące to trzeba się bardziej postarać przy ustalaniu, co by trabi zeza nie miał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tym razem użyłem Alclada, którego ostatnio nie miałem i nie mogłem zdobyć ;-) Oczywiście celowo jeden reflektor zrobiłem bardziej błyszczący, drugi mniej - nie chcę, by ten samochód był jak z fabryki, a jedynie po dobrym myciu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda londyńska, to zabrałem się dalej za poczciwego Trabiego. Poprawiłem klosze świateł przednich, by były w pionie. Zabrałem się za wnętrze, nie flokowałem całego, tylko dywaniki, bo i tak nie widać, a szkoda materiału. Dojdzie do tego jeszcze lekki wash, co zmatowi fakturę.

IMG_0647_zpsashfxjoa.jpg

 

Zabieram się też powoli za boczki drzwiowe - taka kompozycja kolorystyczna( gotowe w 60%)

 

IMG_0649_zpshrpr7igb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec weekendu. Mam nadzieję, że uda mi się zdążyć z nim na Kraków ;-) Przód z poprawionymi kloszami, ale jeszcze bez washa grilla.

IMG_0656_zpsi5ki6crt.jpg

 

Wnętrze zzipowane już do całości, prosi się aż o dodatki na tylnej półce i siedzeniach - jakieś pomysły? ;-)

IMG_0660_zpsfx9ogi3d.jpg

 

Złożyłem na ślinę, sprawdzić, czy ten Trabant też ma tę opcję dobrego składania góra z dołem - ma ;-)

 

IMG_0664_zpsgkyuxo6f.jpg

IMG_0665_zpsipleailr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosi się aż o dodatki na tylnej półce i siedzeniach - jakieś pomysły? ;-)
Może zainteresuje Cię moja propozycja w dziale "Sprzedam"

 

Zapewne zapuścić washem (+ ewentualnie pogłębić) ;-) Ale to pod koniec ;-)
Pogłębianie po malowaniu - to chyba trochę ryzykowne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy modelarze - marzy mi się trochę brudny Trabant, jeszcze w sumie nie brudziłem cywilów - jakieś porady albo odnośniki do stron o robieniu ciemnego kurzu, lekkie brudu ;-) Bo z rdzą to tutaj nie mam co nawet szaleć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.