Skocz do zawartości

Porsche 959 1:24 Tamiya


bahamut24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pracę nad Samba Bus się przeciągają , przy okazji iż muszę pomalować jeden element karoserii od nowa postanowiłem przygotować i pomalować budę od Perszinga. Ślady łączenia form już zeszlifowane a linie podziału pogłębione.

Lewa strona gotowa a prawa przed szlifowaniem

uEEwo1G.jpg

 

6T8pUnX.jpg

 

ny01E4n.jpg

 

qmXSMl5.jpg

 

kUDh4z6.jpg

 

Teraz zaczynają się schody klapa silnika ma spojler , w modelu spojler jest osobno jednak w realu tworzy jedną całość więc to:

 

l6dJBON.jpg

musi być zaszpachlowane i wyrównane ale...

 

QqOKXCo.jpg

jak pomalować klapę pod spojlerem

Nieźle to Japońce wymyślili

Szukam na necie jakieś warsztaty aby podejrzeć jak ludzie sobie z tym radzili. Na razie jedyny pomysł to pomalować spojler od dołu i klapę a potem skleić i wyszlifować . Resztę auta pomaluję po sklejeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz zaczynają się schody klapa silnika ma spojler , w modelu spojler jest osobno jednak w realu tworzy jedną całość więc to:

 

l6dJBON.jpg

musi być zaszpachlowane i wyrównane ale...

 

 

Po pierwsze:

Bardzo się cieszę że Zdecydowałeś się na warsztat z 959... Wyjątkowo ten samochód mi się podoba...

Po drugie:

No pacz...z tym spojlerem to niezłe jaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeźbię spojler i tylną klapę

 

Dd6OFDe.jpg

 

087UBB3.jpg

 

Jedna strona już wyszlifowana

 

LfiYJod.jpg

 

Druga zaraz też będzie gotowa

 

jXzL99j.jpg

 

t2FODFE.jpg

 

Kasta po podkładzie , wyszło kilka miejsc do wyszlifowania . W weekend zrobię próbki lakieru , pomożecie wybrać kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odkryłem wtopę Tamiya

Tak pasuję klapa do reszty

PeoLgs8.jpg

 

isdAWHX.jpg

 

Myślałem ,że tylne światła zniwelują szparę , niestety...

90efD0B.jpg

 

8wC9y7V.jpg

 

Nie wiem czy to przez wklejenie spojlera tak się stało , nie pamiętam czy tak było przed

 

Rozwiąże to chyba tak ,że zrobię klapę otwartą aby silnik było widać tylko z czego zawiasy i jak zrobić?

Drugie łatwiejsze rozwiązanie to wycięcie z przeźroczystych ramek dwóch "prętów" , przyklejenie do klapy i auta , prototyp we wczesnej fazie, pręty krótsze będą

tSGKkCt.jpg

 

Chyba ostatni model z otwieranymi elementami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie ma ryzyka nie masz tego roztopić tylko uelastycznić, podgrzać i wygiąć palcami, nie ma się samo odkształcać.

W co drugim modelu trzeba prostować podwozie albo budę bo są skręcone i tak robię.

A co do kupna elementu, ten model tyle kosztuje, że brałbym drugi, najwyżej sprzedasz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jednak podgrzać element i go wygiąć żeby klapa pasowała. Jak się nie uda to będziesz dalej kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W końcu udało mi się zrobić próbki lakieru do malowania perszinga, położone na czarny połysk

od lewej:

-Chrome Silver X11

-Gun Metal X10

-Metallic Grey XF56

-Gold Leaf X12

 

FWoYVNN.jpg

Nie ukrywam ,że moim faworytem jest złoty wg mnie pasuje do tego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.