Skocz do zawartości

Volvo FH-12 Yamaha Team 2004r. 1:24 Italeri


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

Serdecznie zapraszam, na kolejną moję relację z budowy Volvo FH-12.

274abe4406a33a1f.jpg

e41f9d2e8f41d609.jpg

Volvo wykonam według zaleceń i kolorystyki producenta, zmieniając oraz dodając dodatki wykonane przeze mnie.

Inbox modelu znajduje się tutaj

W pierwszej kolejności wykonam ciągnik, a następnie naczepę.

6b5beb0cb28e0b46.jpg

d37ed811da74ce64.jpg

fc157c03a06abf08.jpg

1f161696f3ba3c88.jpg

373dc92f91b6cab1.jpg

 

I moje pierwsze pytanie dotyczące ramy.

Wyczytałem gdzieś, że ten model Volvo ma ramę w kolorze szarym. Czy na taki kolor należy ją pomalować, czy kolor czarny też występuje w tych modelach ciężarówek?

Drugie pytanie to kolor silnika, w internecie znalazłem silnik w kolorze zielonym, lecz niewiem czy to jest z tej wersji, producent podaje że silnik jest szary. Czy to odpowiedni kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jaki producent , italeri ?? tego sie nei trzymaj , wszystkie (z tego co wiem) silniki marki volvo sa zielone , dobrze znalazłeś , z tego co wiem to rama ma kolor szary ciemny w miare . Jak złożysz rame do kupy , podłużnice itp zeby sie trzymało , osie , i postawisz na kołach daj znać czy tez masz krzywą rame , bo u mnie troche prawy bliźniak ciągneło w góre . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzięki panowie, za odpowiedz.

Na polskiej stronie Volvo znalazłem kolor silnika, który fajnie wygląda, lecz wydaje mi się że jest to wersja wystawowa.

0ec5a64f2c9546c4.jpg

6a78ce0163d1fe12.jpg

Skrzynia

119b832f710be2e3.jpg

Most

5074b2a92c24c110.jpg

Prawie by było pod kolor samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Nie no takie kolorki to mi się podobają! Niezłe!

Też mi się podobają te kolory i nawet w samochodzie by to super wyglądało. Ale do głowy przychodzi mi pytanie, czy taki silnik opłacało by się montować w samochodzie, bo po kilku kilometrach wyglądał by jak każdy inny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz fotki, które zamieściłeś są zdjeciami podzespołów demonstracyjnych. Jeżeli sklejasz model w barwach Yamahy to kolory, które podaje producent mogą być dobre ponieważ jest taka możliwość, że Volvo malowane było pod zamówienie. Jeżeli nie jesteś pewien czy podwozie i silnik pomalować z instrukcji czy tak jak są malowane seryjne to poszukaj fotek w necie.

Życzę powodzonka w budowie zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Tornado, to co napisałeś to może być prawda. Taki Team jak Yamaha powiedzmy, że chciał mieć ciężarówkę która się odróżnia od innych ciężarówek. Znaleźć fotki tej ciężarówki ze stajni Yamahy jest ciężko, ponieważ szukam już od jakiegoś czasu i jeszcze nie znalazłem. Będę nadal szukał, może uśmiechnie się do mnie szczęście i znajdę.

Dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Przedstawiam malowanie silnika jakie podaje producent Italeri oraz jakie występuje w Volvo.

Kolory są w przybliżeniu.

Kolor silnika stosowany w Volvo, jaki znalazłem w sieci.

24cf88cb6d13151a.jpg

Kolor silnika jaki podaje producent modelu.

8d9caa713d35f284.jpg

Przyjmując, że Yamaha w swoim Volvo ma właśnie taki silnik, to może całkiem nieźle wyglądać po dorobieniu do niego przewodów i pomalowaniu ich w kolorze? Nad kolorem jeszcze pomyślę.

 

Mam prośbę do wszystkich, jeżeli ktoś kiedyś spotkał by jakieś zdjęcie tego Volvo w barwach Yamahy, to prosiłbym o wstawienie ich do postu, lub wysłaniu na meila. Ja ciągle szukam, ale niestety nie miałem do tej pory szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie taki sam, sa tam szczególy których nie widać albo sa nie odwzorowane a róznią się tylko pojemnością. Fh 12- 11,9 L (chyba) FH 12,8 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki wielkie Edler.

Pytam, ponieważ znalazłem zdjęcia Volvo FH na konale z podniesioną kabiną oraz zrobionym zdjęciem silnika i niewiedziałem czy mogę się na tym wzorować.

A oto efekty, dotychczasowej pracy.

Rama.

2bce48269d6f611d.jpg

Silnik z przewodami paliwowymi, a skrzynia z przewodami smarowania olejem.

7aa2941c21ec8ece.jpg

439d0c3b2729372c.jpg

0209f10f1b8e9246.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzisiaj udało mi się jeszcze troszkę, pogrzebać przy modelu.

Postanowiłem skleić chłodnicę. I od razu mi się nie spodobała.

3e8e1682715a172f.jpg

Płaski przód, z jakimś prostokątnym wypustem.

Wycięłem go i postanowiłem zrobić po swojemu.

Lecz podczas przyklejania klejem CA. wypłyną mi i się troszkę popsuł efekt.

58d75afc5ce45d6b.jpg

Lecz zastanawiam się, czy przód chłodnicy wogóle bądzie widoczny.

Bo jeżeli nie, to miejsce w którym troszkę kleju wypłynęło będzie niewidoczne.

Pytanie do tych co sklejali ten model Volvo. Czy przód chłodnicy jest widoczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki wielkie Zwir3k, za odpowiedz.

Kurcze, debonder rzeczywiście by się teraz przydał, tylko że musiał bym czekać na niego ok 7dni, a nie wytrzymał bym patrząc na model jak się na nim kurz zbiera. Dzięki Lucas HS za radę, napewno sobie go kupię, choś troszkę drogi jest.

Mam dużo siatki, więc chyba zrobię to od nowa, a tamta będzie na kolejny model jak sobie ją wyczyszczę debonderem, gdy go zakupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Jawkers, jeśli pomalujesz tą siatkę razem z całą chłodnicą na jednolity czarny kolor, to wydaje mi się, że nie będzie widać tych zacieków od CA

 

Pozdrawiam

No tak, chłodnica będzie w jednolitym kolorze, tylko nie wiem w jakim. Producent zaleca silnik w kolorze szarym i pewnie chłodnice też w takim kolorze będę malował jak silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Wczoraj mnie tak jakoś korciło, że musiałem jeszcze pogrzebać przy chłodnicy i udało mi się osiągnąć taki efekt.

5ba156bee5bde728.jpg

W późniejszym czasie, kolejne fotki z dzisiejszych postępów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pmysł na chłodnice z tą siatką! jaka to siatka i gdzie ją dostane? pewnie też zastosuje ten patent jak dojde u siebie do chlodnicy, czyli za jakies 2 moze 3 lata.

 

Pozdrawiam. seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.