Skocz do zawartości

1908 Rolls Royce Silver Ghost


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim nowym temacie, a jest nim zestaw RR Silver Ghost z 1908 r. z zestawu Entex w skali 1:16. Niestety model mam w zastępczym opakowaniu wobec czego przentuję fotkę pudła zaczerpniętą z netu:

 

1fdeda995e419b8f.jpg

 

A tak prezentuje sie oryginał:

 

6688a063bd9b003c.jpg

 

Budowę modelu zacząłem dwa dni temu i jak dotąd posklejałem, trochę poszpachlowałem i pomalowałem ramę:

 

1fd78c7cecc6a4cd.jpg

f6d292e4665fa2ef.jpg

7a6ef49bf40124c8.jpg

45436c9d74172213.jpg

 

a także tylny most i skrzynię biegów:

 

10ff7042c84ff3b1.jpg

e1f9e383bd0a823b.jpg

f050e189b46c7582.jpg

 

Obecnie trwają prace przy silniku:

 

87cc6808462febb5.jpg

568166959f3a811c.jpg

302528f526911244.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szykuje się świetna relacja . Będziesz malował model tak jak oryginał na czerwono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz malował model tak jak oryginał na czerwono?

 

Tak, model chcę pomalować dokładnie tak jak wygląda oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fototrawionek nie mam, ale za to mam żyłkę

 

Każda z felg składa się z czterech obręczy i piasty:

 

553e155d115fcf09.jpg

 

Żyłka do produkcji szprych i opona na koło:

 

74244810f52aa4d5.jpg

 

Złożone koło, muszę jeszcze dobrze naciagnąć szrychy i zabezpieczyć je klejem aby nie luzowały się:

 

2ff26742155e4476.jpg

 

Gotowe koło (przymiarka), oczywiście będzie pomalowane:

 

2b9bf0f2f78d61b9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super wyglądają te szprychy . Czy ta żyłka była dołączona do zestawu?

Życzę powodzenia w dalszych pracach nad modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moglbys pokazac instrukcje, albo kolejne etapy nawijania szprych? Bardzo by mi sie to przydalo do moich przyszlych motocykli

 

Marudek.. Mało Ci szprych ostatnimi czasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Darzę wielkim szacunkiem, każdego "pradziadka motoryzacji" jak i te zachowane oraz te, już niestety rozkładające się gdzieś u dziadków i wujków za stodołą. Twój Andrzeju jest piękny, a jest jeszcze w twoich rękach, to na pewno będzie dzieło sztuki. Już widać to po samych szprychach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe komentarze

 

A czy moglbys pokazac instrukcje, albo kolejne etapy nawijania szprych? Bardzo by mi sie to przydalo do moich przyszlych motocykli

 

Jak będę robił nastepone koła to zrobię fotki krok po kroku, tylko nie wiem czy to Ci się przyda bo do robienia szprych mam specjalny przyrząd, który był w zestawie z RR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku to Witam Cię..

 

Znowu nam szykujeszesz poprzeczkę troche wyżej niż zawsze, ostatnio zastanawiam się nad zmianą miejsca zatrudnienia aby mieć więcej czasu na modele

 

Jest OK

 

Pozdrawiam Mirek

 

ps. pozdrowienie dla Żony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mirku żonka również pozdrawia Cię.

Swietnie!

 

A czy moglbys pokazac instrukcje, albo kolejne etapy nawijania szprych? Bardzo by mi sie to przydalo do moich przyszlych motocykli

 

Oto instukcja:

 

6f672b16d3352e8d.jpg

4d443924162b97c0.jpg

 

Fazy budowy kół - maszynka z zamontowaną piastą i jednym wewnętrznym pierścieniem gotowe do nawijania żyłki:

 

ca8dc2cc0cd39c49.jpg

 

Pierwsza warstwa szprych gotowa:

 

a877062992dc7485.jpg

 

A tu już z drugim wewnętrznym pierścieniem i nawiniętą na niego żyłką oraz pierścienie zewnętrzne:

 

4227d2fae8557298.jpg

 

Koła praktycznie są gotowe do malowania Powiem tylkko, że pierwsze koło robiłem około 8 godzin, miałem problemy z nawijaniem żyłki - ciągle gdzieś mi wyskakiwała z rowków i musiałem robić to od nowa. Klejem nie mogłem jej przyklejac bo bałem sie, że może złapać piastę z obudową maszynki. Z drugim kołem było już lepiej bo zrobiłem je już 3 godzinki a z resztą szło już jak po maśle i montowałem je średnio po 20 minut/sztkę

 

d9a4763ebfc41af0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem kółeczka i zrobiłem przymiarkę:

 

12fefe2bfd0fa753.jpg

6831e0e7bd6f60c8.jpg

 

Niebardzo jestem zadowolony z efektu ponieważ na jasnych felgach są widoczne szpary pomiędzy obręczami, w czarnym kolorze nie było tego widać. zastanawiam się czy aby nie przemalować kół

 

aa82c43b7388c1af.jpg

60257f33cb9335c3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Rzeczywiście są widoczne szpary tak jak mówisz, lecz czy przy czarnych kołach i szprychach będzie widoczny efekt? Może pomaluj tylko felgi bez szprych. Szprychy robią duże wrażenie, dobrze, że nie były już odlane w całości z felgami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mistrza Bardzo fajny model!! Co do tych kół to ja bym proponował kolor czerwony!! Wydaje mi się że wyglądałoby to ładnie szczególnie jeżeli całe autko też będzie czerwone (karoseria, nie podwozie)

Pozdrawiam koledzy i szerokości!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samych obręczy nie bedę malował na czarno bo trochę głupio będą wyglądac koła. Tak samo nie wiem czy czerwony kolor załatwi sprawę Pomyślałem sobie coby szpary zalać farbką lub klejem i od nowa pomalowac koła, mam tylko obawy czy aby później nie będzie kłoputu z ewentualnym szlifowaniem pomiędzy szprychami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pomyślałem tak zrobiłem, mianowicie szpary pomiędzy obręczami zalałem farbką. Wewnętrzne pierścienie są nieco wyższe więc nawet nie próbowałem wyrównać poziomu z zewnętrznymi, moim zdaniem i tak jest o niebo lepiej niż było wcześniej

 

a729b1dba1ec598a.jpg

 

Elementy nadwozia pomalowane i polakierowane czekają na polerkę:

 

f7dd568d47868db9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko o niebo lepiej? Moim zdaniem nawet o dwa, trzy nieba lepiej wyglądają teraz te felgi. Teraz dopiero robią takie mega pozytywne wrażenie, wcześniej było to wrażenie tylko bardzo pozytywne . A tak przy okazji to czekam na efekty końcowe nie tylko tego modelu, ale także Pontiaca Trans Am-a, transportera z koparką i Kenworth-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche pobawiłem się przy silniku. Muszę zamówić sobie przewody wysokiego napięcia o odpowiedniej grubości bo okazało się, że do tej skali takowych obecnie nie mam Dojdzie jeszcze kilka innych przewodów (paliwowe itp) ale to już po zamontowaniu silnika w ramie i przedniej ściany od kasty, a teraz kilka fotek tego co skleciłem:

 

c7e458f0556c2afb.jpg

1303283951777193.jpg

583c1e474bd1224c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.