Skocz do zawartości

Diorama Okonka


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

No to stalo sie . Musze to zrobic, bo inaczej nigdy sie za to nie wezme Od pewnego czasu chodzi mi po glowie dioramka morska w skali 1/700, przedstawiajaca flote rosyjska w czasie demonstracji sily na Atlantyku. Ilosc okretow jeszcze nie ustalona do konca, ale bedzie ich gdzies pomiedzy 8 do 10-iu. Relacje, w stylu Mundka z KW, bede prowadzil pojedynczo dla kazdego okretu, a potem polacze to w calosc. Ze wzgledu na rotacje okretow we flocie rosyjskiej pomiedzy flotami, w przedstawionej sytuacji wezma udzial zarowno okrety floty polnocnej jak i Morza Czarnego. Podwodniaki raczej wykluczam, ale kto wie? Na razie skompletowalem model i blachy dla jednego okretu i to trzeciego pod wzgledem wielkosci na dioramie. Drugi czeka na blachy, a kolejne dwa sa juz w planie zakupu. Jaki to okret, wyda sie juz niedlugo. Jesli macie jakies fotki z flota rosyjska na morzu, to chetnie lykne. Dla zobrazowania o co mi chodzi pokazuje pare fotek, ktore juz posiadam

 

ngtj09kebrrt5kyk.jpg

 

81u8zkxlrlroni2y.jpg

 

0x1zc0o5jlfnwo0r.jpg

 

n1f26wofoq2pnj5w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Czesc.

No to stalo sie . Musze to zrobic, bo inaczej nigdy sie za to nie wezme Od pewnego czasu chodzi mi po glowie dioramka morska w skali 1/700, przedstawiajaca flote rosyjska w czasie demonstracji sily na Atlantyku.

 

Khehe, a znajac Twoja pieczolowitosc i dokladnosc, diorame ujrzymy za jakies 7-8 lat To bedzie dluuugie oczekiwanie... W kazdym razie wykupilem juz miejscowkie w pierwszym rzedzie, zamowilem 10 hektolitrow piwa, 18 ton chipsow i dwie wywrotki popcornu, wiec siadam i zaczynam ogladac. A ta relacje pelnokadlubowego niszczyciela traktuje jako reklame przed seansem

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khehe, a znajac Twoja pieczolowitosc i dokladnosc, diorame ujrzymy za jakies 7-8 lat .

 

Kurde lepiej nie Ale co do samej dioramy to ostatnio chodzi mi po glowie cos w skali 1/350. Z rosyjskich modeli w tym wymiarze dostepny jest Sovremenny z Trumpka i MHM oraz Kursk z Zwezdy i Revella . Zwezda wydala juz kolejne dwa - Alfe i K-141 a juz niedlugo Thypon Na razie chodzi mi po glowie pomysl z pierwszymi dwoma zatytulowany ostatni rejs. Kursk wychodzi w morze a niszczyciel plynie w kierunku portu. Mial byc modernizowany ale go w koncu pocieli. Co do Kurska to wiemy o co chodzi. Pewnie nie bylo to mozliwe bo czas by sie nie zgadzal ale co tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Grzegorz jeszcze jedna taka fotka i nie bede wiedzial co mam robic Kurna wymiata wszystkie jakie do tej pory widzialem . Czy mozesz sie dowiedziec czegos o tym zaopatrzeniowcu

 

s3tlaxsznigu51pk.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Coś poucinało na tych fotkach. Raczej dwa lotniskowce z transportowcem w morze by nie wyszły.

 

Prawdopodobnie masz racje Wojtku ale w/g mnie brakuje tylko jednego okretu. Fotka zostala zrobiona chyba w czasie jedynego wspolnego rejsu obu jednostek pod koniec lat 70-ych razem z nowo wprowadzonym do sluzby okretem transportowo-desantowy typu 1174 Iwan Rogow, z ktorym utwozyly bardzo silny zespol desantowy. Razem przeprowadzily cwiczenia desantowe przy wybrzezach polnocnej Afryki, gdzie to grupa lotnicza z Kiev-a wspomagala dzialania desantu a Minsk stanowil oslone przeciwpodwodna sil desantu. Bylo nie bylo wspanialy widoczek

 

335cda3dbef57197.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pokazuja w dziale 1:1 jakies maluchy wiec jak

 

 

pokaze cos konkretnego bo pasuje pod moje plany

 

mniam mniam, narobiłeś apetytu, przy Twoim tempie pewnie niedługo coś z tego fragmentu dioramki zobaczymy

 

pozdrowionka, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos tak mi malo naturalnie wygladaja

 

Tez tak pomyslalem gdy zobaczylem jedna z nich ale po odnalezieniu drugiej jakos nie chce mi sie wierzyc aby ktos zadawal sobie tyle trudu. Te same okrety i to same ustawienie. Jeden daje troche szybciej ale to wlasnie jest w tych fotkach ciekawe bo mozna porownac slady wodne tego samego kadluba przy roznych pretkosciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedrek - trzeba wrzucic okonkowi desantowego Typhoona projekt 717 - to sie moze troche opanuje

 

e tam.. nie chcę by się opanowywał bo jest na co popatrzeć i podejrzeć co nieco można (sam mam w magazynku i Kuzniecowa i Minska i.... będę miał na kim się wzorować )

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na tę zajawkę dioramki, to jednak brakuje Ci jakiegoś nie-wojownika do kolekcji. Fajnie prezentowałyby się okręty w towarzystwie któregoś ze statków zaopatrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.