Skocz do zawartości

Scharnhorst 1/700 Tamiya + dodatki


witek@

Rekomendowane odpowiedzi

Po krótkiej przerwie wakacyjnej która upłynęła pod znakiem urlopu i przeprowadzki powoli zacząłem dojrzewać do kolejnego projektu.Ku mojemu zdziwieniu "wzięło" mnie na woła roboczego Kriegsmarine czyli tytułowego Scharnhorsta.

Nie będę tutaj przybliżał jego sylwetki ani bogatej historii bo ma to być relacja z budowy modelu.Znawcy tematu i tak okręt znają na wylot a mniej obeznani muszą zasięgnąć języka u wujka Google

 

Tak czy owak zaskoczony jestem sam wyborem tematu bo od dawna raczej mój wzrok na dłużej nie zatrzymywał się na szwabskich łajbach.

Model nie będzie modelem z tzw pudła.Postaram się troszkę tu i ówdzie dodać trochę biżuteri. Do wykonania modelu wykorzystam mało znany zestaw waloryzujący z Blue Star Admiral oraz tego producenta pokład drewniany. Samym fundamentem będzie starszy od węgla model Tamiya w jedynej słusznej skali 1/700. Dość gadania czas na wizję :

 

Główny bohater jeszcze w czasach pokoju prezentował się tak

 

beztytuu1rn.jpg

 

Wizjonerzy z Tamiya widzieli to tak :

 

p1150522a.jpg

 

Tu rzut oka na całość aktualnie posiadanych dodatków....oczywiście jeszcze kilka zakupów w tym temacie się szykuje

 

p1150520r.jpg

 

Jako,że to ma być relacja to także dwa zdjęcia z procesu szpachlowania kadłuba

 

p1150523g.jpg

 

p1150524f.jpg

 

Na dziś to mniej więcej wszystko mam nadzieję ,że projekcik zrealizujemy szybko i bezboleśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Patrzę, patrzę

Ja również pacze, pacze poproszę o miejsce w środku rzędu I powodzenia życzę, gdyż jest to jeden z moich ulubionych okrętów i przy tym jeden z najpiękniejszych jakie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, zaskoczenie pełne w wyborze tematu

Już sobie wyobrażam jak będzie wyglądał w Twoim wykonaniu, zapowiada się piękny model

 

Pozdrawiam

 

Też jestem zaskoczony wyborem tematu ;-)

 

Dziś nic nie pokażę bo nic spektakularnego nie zrobiłem.Troszkę szlifowałem burty troszkę rozwiercałem bulaje więc i pokazać nie ma co. Wobec tego marnego postępu prac proszę widownie o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy szlifowania i szpachlowania.Aktualnie zabawa trwa z półkluzami które w modelu są za duże.

 

p1150533f.jpg

 

p1150532.jpg

 

p1150530n.jpg

 

p1150529o.jpg

 

Niestety prace posuwają się spacerkiem.Ciśnienia nie ma, skończył się podkład a i za farbami do Kriegsmarine także czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno nie miałem w rękach tak kiepsko spasowanego modelu.Szpachlowanie i szlifowanie śni mi się już po nocach ;-) Aktualnie zabrałem się za nadbudówkę dziobową którą dodatkowo muszę "okroić" ze zbędnych fragmentów plastykowych które zastąpi blaszana biżuteria.

 

p1150535k.jpg

 

p1150536.jpg

 

p1150537.jpg

 

Tu jeszcze zabawa z półkluzami

 

p1150538m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uwielbiam" pisać do siebie pod swoimi postami ale co mi tam
To nie pisz tylko pokazuj My tu nie przyszli "pitolić" tylko oglądać, podziwiać i kibicować

 

Mówić będziemy jak coś spierdzielisz i będzie ci się należał ochrzandol

 

W sumie racja...a o spierdzielenia to się nie martwmy na bank coś gdzieś spierdzielę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej kabel,może demagnetyzujacy...

Dokładnie tak Tylko przyjrzyj się uważnie zdjęciom, zauważ, że na dziobie i rufie kabel ten biegnie wyżej niż na wysokości pancerza burtowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej kabel,może demagnetyzujacy...

Dokładnie tak Tylko przyjrzyj się uważnie zdjęciom, zauważ, że na dziobie i rufie kabel ten biegnie wyżej niż na wysokości pancerza burtowego

 

Wiem,że kabel wyżej biegnie wysokości pancerza.W zasadzie w środkowej części leży na tym pancerzu.Tak też go przykleiłem w modelu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale chodzi mi o pewien dość wyraźny uskok, który widać na tym zdjęciu (lewoburtowy rufowy koniec głównego pasa pancernego):

sh.jpg

Jak widać kabel demagnetyzujący opada mniej więcej o swoją grubość. Niestety nie znalazłem zdjęcia przedstawiającego zakończenie pasa pancernego na dziobie, lecz myślę, że i tam kabel został zamocowany podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale chodzi mi o pewien dość wyraźny uskok, który widać na tym zdjęciu (lewoburtowy rufowy koniec głównego pasa pancernego):

sh.jpg

Jak widać kabel demagnetyzujący opada mniej więcej o swoją grubość. Niestety nie znalazłem zdjęcia przedstawiającego zakończenie pasa pancernego na dziobie, lecz myślę, że i tam kabel został zamocowany podobnie

 

No w mojej dokumentacji nie ma śladu takiego uskoku kabla więc przykleiłem go bez uskoku.Myślę,że w tej skali jest to wybaczalne ;-) Nie mniej jednak dzięki za zdjęcie,nigdy go nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przez etap szpachlowania i szlifowania udało się przejść bez dużych urazów na psychice ;-) Teraz kolejny etap malowania kadłuba czyli nie równa walka z aerografem.

 

p1150556g.jpg

 

p1150557.jpg

 

p1150562o.jpg

 

Tak na marginesie jaki aerograf polecacie ?? Szczerze mówiąc psedoiwat mam już dosyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.