Skocz do zawartości

Sowiecki kuter opancerzony BK 1125 Mig Productions 1/35


bożo wpożo

Rekomendowane odpowiedzi

Helołłłłłłl ewrybadym .

 

Zabrałem się za tą pokrakę , zawartość pudełka pokazywałem w inboksach czy coś tam .

Nie znam się na żywicach , bo to pierwsza moja , ale będzie sporo pracy. Wiele tu koślawości i zabawy będzie , żeby to jakoś wyprowadzić . Ponadto , jest sporo miejsc które trzeba odbudować , bo ich po prostu nie ma . Bąble powietrza w odlewach występują często , na przykład w miejscu jakiegoś detalu w ten sposób , że połowy detalu nie ma . Pokład jest w miejscu klocka śródokręcia za krótki , ale się go jakoś dosztukuje naddatkiem własnym Ale nie będę dramatyzował

 

Skleiłem kadłub - składa się z trzech klocków . Pół dnia proxonem z frezem rerałem , żeby się jakoś zeszły. Finalnie zaszpachlowałem miejsca łączeń , ale misterne nity w tych miejscach autorstwa Miga Ramizreza trzeba będzie odtworzyć . Do głowy przychodzą mi kalkomanie z nitami , najchętniej takie co się je w Polsce kupi .

 

Dodatkowo skręciłem śrubami klocki kadłuba , żeby się całość nie rozpadła , bo jednak trochę to waży . W celu osadzenia modułu nadbudówki , trzeba będzie wyrezać otwór na kształt w pokładzie . Kilka fotek - jak to wygląda w ogóle

 

zzzzzzzzzzzz246_zpse86d19e6.jpg

 

zzzzzzzzzzzz298_zpsb5738fde.jpg

 

zzzzzzzzzzzz321_zps5bdc85b9.jpg

 

zzzzzzzzzzzz332_zps59fcb0d8.jpg

 

Takie tam braki czy coś tam :

 

zzzzzzzzzzzz346_zps00bdbf75.jpg

 

Ogólnie pasujące do siebie części

 

zzzzzzzzzzzz342_zps8fce2841.jpg

 

zzzzzzzzzzzz260_zps58ea02e1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Znowu nic nie kumacie RADZIECKIEJ myśli technicznej... to tak jak w pepeszy albo kałachu... są luzy, ale za to sie nie zacina i nawet małpa potrafi to obsługiwać Po prostu stoczniowcy mieli dobry dzień i na swoje kartki dostali po litrze denaturatu plus wiadro rzeżuchy na ryj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat. Takie połączenie broni pancernej z okrętem wojennym. Nawet nie tak dawno czytałem fajny artykuł na temat tych kutrów w którymś z archiwalnych numerów Militariów XX wieku. Fajne zdjęcia zwłaszcza tych wyposażonych dodatkowo w Organy Stalina.

Co do samego modelu to to na pewno był oryginał a nie jakiś klon. Za takie wykończenie detali w tej cenie chyba bym podziękował. Co do nitów w tej skali spróbuj, jak nie znajdziesz tych na kalce kulki BGA.

Działaj dalej popatrzę z ciekawością .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od wielkości kulki, ja w 1/72 i przy kulkach o rozmiarze 0,3 mm zaznaczam jedynie miejsce osadzenia, po przez zrobienie mikro otworu igłą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koszmarna jest jakość tego modelu , ale jest tak brzydki więc sobie go nie odpuszczę . Dorobiłem od nowa większość wyposażenia z dodatków własnych , bo nie szło tego doprowadzić do żadnego stanu .

Polakierowałem szoferkę i teraz będę usiłował ją skleić :

 

zzzzzzzzzzzz446_zps4a0f3576.jpg

 

zzzzzzzzzzzz452_zps6b99e412.jpg

 

zzzzzzzzzzzz468_zps9d448c33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie wygląda ta sterówka czekam na więcej A tak przy okazji czasem Mig nie robi tego samego modelu w 1/72?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem już ją na szkle , żeby dół był równo no i zabieram się za piłowanie. Tam sie pogrubi , tam się pocieni i jakoś będzie wyglądać ta latryna W środku już nic nie widać także nie wiem po co się z tym babrałem .

Widzimy się za tydzień ?

 

Tak Gumowy , Mig robił tego kutra też w 1/72 . Z tego co się orientuję to nawet jeden współforumowicz współmodelarz sprzedawał tego cudaka na alegrzu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem już ją na szkle , żeby dół był równo no i zabieram się za piłowanie. Tam sie pogrubi , tam się pocieni i jakoś będzie wyglądać ta latryna W środku już nic nie widać także nie wiem po co się z tym babrałem .

Widzimy się za tydzień ?

Ale masz satysfakcję, że jak ktoś wsadzi mikrokamerę do szoferki to ujrzy pełen wypas malowanie

Będę za tydzień na bank, Cloner niedaleko mieszka to może robimy u niego integrację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Gumowy , Mig robił tego kutra też w 1/72 . Z tego co się orientuję to nawet jeden współforumowicz współmodelarz sprzedawał tego cudaka na alegrzu .

Coś kojarzę, ale z tego co pamiętam cena była zaporowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Helołłłłłłł . Ściurałem burty łutki farbkami akrylowymi i czas na olejne teraz i siuwaksy wszelakie . Nie będę się rozpisywał ile żem dodatków własnych zastosował , a może następną razą .

 

zzzzzzzzzzzz588_zps6dc7df2f.jpg

 

zzzzzzzzzzzz504_zps33eb75c9.jpg

 

zzzzzzzzzzzz509_zpsd6ac6ead.jpg

 

zzzzzzzzzzzz497_zps8c1615f1.jpg

 

zzzzzzzzzzzz584_zpsa30dc266.jpg

 

zzzzzzzzzzzz574_zpscaa75e9f.jpg

 

zzzzzzzzzzzz566_zps062dda27.jpg

 

zzzzzzzzzzzz537_zps7c9904d9.jpg

 

zzzzzzzzzzzz530_zpsc4255854.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne kolorki. Takie małe pytanie on przed tą mała wieżą jest taki goły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.