Skocz do zawartości

HMS Dreadnought 1:350 (Zvezda kit + Pontos Detail Set)


Voyteque

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

to moja pierwsza relacja na forum, więc będę wdzięczny za komentarze Kolegów i wsparcie Moderatora w razie ewentualnych potknięć.

 

Relacja dotyczy zestawu Zvezdy z zestawem elementów fototrawionych od IMHO najlepszego ich producenta - Pontos.

 

Budowę zacząłem dobrych kilka dni temu, stąd zdjęcia nie będą obejmowały pierwszych etapów. Jednak prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero teraz

 

Więc w drogę...

 

pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Poniżej kilka zdjęć tego z czym przyjdzie się mierzyć:

 

77ae5127bf75b9c7med.jpg

 

 

f15d476dd56acc2fmed.jpg

 

Miałem trochę problemów z dodawaniem zdjęć, ale już powinno być OK. Może ktoś z kolegów poleci dobrą stronę, gdzie można składować zdjęcia w celach forumowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Może ktoś z kolegów poleci dobrą stronę, gdzie można składować zdjęcia w celach forumowych?
Photobucket.

 

A swoją drogą nie wstawiaj jednego postu pod drugim lecz, jesli jeszcze jest możliwość, to edytuj ten wcześniejszy.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Marcin,

 

szybko się wprawię. A tymczasem poniżej kilka informacji o postępach prac.

 

Na dziś kadłub jest wyczyszczony, poszpachlowany i oszlifowany. Po malowaniu pokryłem lakierem półmat od TomCat.

Położony jest już też drewniany pokład z zestawu Pontos. Jak zwykle świetnie spasowany. Warto pamiętać o podklejaniu skrajów pokładu klejem. Ten nałożony lubi czasem puszczać.

Dodałem też już pierwsze elementy fototrawione. Można uznać, że pokład co do zasady jest skończony. Tak jak i burty (brakuje pojedynczych elementów).

 

d0a6defdf9877a68med.jpg

 

81002eec7d037de1med.jpg

 

f41f96655215c3b0med.jpg

 

0ea5fb30f8f2875emed.jpg

 

I najbardziej aktualne zdjęcie:

230cc7f25a3cec06med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle siadam w ostatnim rzędzie i patrzam. Na zimę po wielu latach oglądania i pisania zbędnych komentarzy na forum sam ruszam z budową Sewastopola z zestawem Pontosa (chyba ze podkusi mnie pewien okręt z wojny rosyjsko-japonskiej ) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zmniejsz ten podpis:

____________________________

Pozdrawiam,

Wojtek

 

W porcie:

Bismarck 1:350 (Tamiya + Eduard PE)

USS Hornet 1:350 (Trumpeter + Eduard PE)

 

W stoczni:

HMS Dreadnought 1:350 (Zvezda + Pontos Detail set)

 

W magazynie:

USS Missouri 1:200 (Trumpeter + Pontos Advanced Detail set + Eduard PE)

IJN Yamato 1:350 (Tamiya + Pontos Advanced Detail set + Eduard PE)

U-Boat 1:350 (Flagman + PE)

 

14 linijek tekstu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę olać ruskich dredów, dobrze się spisały na Morzu Czarnym. No i ten układ artylerii... plus dziobowa podwodna część kadłuba(jak w szwabskich Lutzowach, Derfflingerach etc...) Dla mnie cudo! A z drugiej strony jak tu nie marzyć o kolekcji okrętów z Bitwy pod Cuszimą... ( te wszystkie Ałmazy, Apraksiny, Amury... chyba że pisząc o podwórku miałeś na myśli karton ) @Szydercza Gała możesz podać nazwę\model swojej starej chińskiej "fukawki"? Dobra starczy już tego offtopa bo to wątek o dumie Royal Navy a jeszcze gotów narobić tu zamieszania jak HMS Turbine na rewii z okazji kryształowego jubileuszu królowej Zofii(znaczy się Wiktorii )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpis zmieniony.

 

Dread trafia do kolekcji z oczywistych względów. Pomijam fakt, że po prostu mi się niezmiernie podoba.

 

Jeśli chodzi o inne prace to nigdzie ich nie wystawiałem. Postaram się za niedługo wrzucić USS Hornet i DKM Bismarck do galerii. Dodatkowo buduję z drewna HMS Victory na podstawie wycinanki Shipyardu (relacja na na Kodze). Kto będzie chciał odnajdzie

 

A Koledzy się off topami nie martwią. Czasem można się z nich dowiedzieć więcej niż z samej relacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy zmagań. Trochę tego, trochę tego więc trudno odnotować postęp prac. Tak to właśnie jest jak się działa na kilku frontach.

 

Poniżej kilka efektów:

 

DSCN3048_zps92a0iqap.jpg

 

DSCN3045_zpsfbu92ols.jpg

 

DSCN3044_zpsqlakgpma.jpg

 

DSCN3043_zpstfergsrg.jpg

 

DSCN3042_zpsqzixr3gm.jpg

 

Na nieszczęście Dread'a dotarł do mnie już Mighty Mo i łypie na mnie z boku swoim ogromnym kadłubem, czy tam okiem...

 

P.S. Zdjęcia wystarczająco duże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale trzeba by jeszcze nad fotkami popracować. Aby jakość była lepsza.

Się mi nie waż nic innego tknąć puki tego nie skończysz.

 

No cóż, jak to się mówi - ciulejt! Już zajmuję się kadłubem 'Mighty Mo'. To jakaś masakra jest. Pierwszy raz pracuję z modelem w skali 1:200. Szpachlując i szlifując bardziej się czuję jakbym obrabiał samochód a nie model

 

Na razie nie odpalam relacji bo na tym etapie to same, powtarzalne nudy: szpachla, szlif, szpachla, szlif...

 

Wracając do Dreadnought'a to coś też podłubałem w weekend. Nie zamieszczam jednak fotek bo nie spodobało mi się to co zobaczyłem. Chcę robić spore makro, by było widać detale - szczególnie by docenić blaszki. Dziś wieczorem może coś podrzucę...

 

A tak w temacie blaszek i Pontosa. Czasem, gdy przychodzi mi pracować na tych najmniejszych elementach z ich zestawów odtwarza mi się taka potencjalna rozmowa chłopaków z Pontosa:

- Te stary, no tego to już napewno nie złożą!

- A zakład?

 

Zapewne taka sama rozmowa ma miejsce, gdy projektują instrukcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej przesyłam obiecane fotki. Wpierw kilka uwag:

 

makro poszło w ruch a jest ono bezwzględne jak zapewne niejeden na tym forum się już przekonał...

 

Bacznie prześledziłem relację Sotter'a z jego Dread'a i jako, że jestem akurat przy kominach to krótki komentarz w tym temacie. Sotter skarżył się, że musiał wnętrza kominów poszerzać ponieważ zestaw Pontosa nie był dobrze spasowany i osłony nie wchodziły. Otóż, nie tak do końca... szerokość obu kominów jest różna i stąd może był problem. U mnie oba weszły bez najmniejszego problemu.

 

Weathering był na razie jedynie pod flightdeck'iem więc wygląda trochę sterylnie. WYmaga to jeszcze dużej ilości 'dopieszczenia'. Elementy na razie spasowane, nie przyklejone.

 

No i w końcu kilka zdjęć:

 

DSCN3054_zpsoww5jxcl.jpg

 

DSCN3056_zpsgvdytilw.jpg

 

DSCN3055_zpsfhm5ih1b.jpg

 

DSCN3058_zpsllp2jg5x.jpg

 

DSCN3060_zpsu3fgxuye.jpg

 

DSCN3062_zpsfshsagri.jpg

 

DSCN3065_zpsvqht1r9v.jpg

 

DSCN3066_zpslzwq9wzo.jpg

 

DSCN3064_zpsnxmxm4fs.jpg

 

DSCN3067_zpshu4ajc18.jpg

 

DSCN3069_zpsb1vdpyaz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, żywica z Pontosa. Clearfixa nie dawałem, jedynie srebrna farba. Chciałem użyć zestawowych szkiełek, ale nie pasowały do żywicy. Efekt i tak jest w porządku, choć może rzeczywiście skuszę się na wypełnienie z lakieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przezroczystą folię z opakowań kwiatów ciętych. Jest wprawdzie chwila zabawy z wycinaniem (zaostrzoną rurką mosiężną o odp średnicy) i klejeniem (CA) ale ta folia jest bardzo cienka, bardzo przezroczysta i ma mocny połysk.

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dziękuję Szydercza Gała, donalyah00. W przyszłości z pewnością spróbuję. Na ten moment nie będę już kombinował - wygląda dobrze.

 

Wymęczyły mnie trochę te drobne detale z Pontosa. Chwila przerwy i krótki skok na większą skalę

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.