Skocz do zawartości

IJN FUSO 1944r. - 1/700 Aoshima


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że kompletowanie wszystkich rzeczy do wykonania Grafa Zeppelina trochę mi zajmie, a Prince of Wales jest już praktycznie na ukończeniu, postanowiłem wrzucić na warsztat Fuso. muszę jedynie dokupić lufy, ale to na spokojnie. Nie miałem okazji jeszcze robić kastrata (water line), ale nie wyobrażam sobie by takiego modelu nie posadzić na wodzie. Diorama będzie wyglądała następująco. Fuso będzie holowany na rzece przez holownik i może zabezpieczany przez drugi holownik z tyłu. Do tego z jednej strony będzie góra i pewnie jakaś roślinność na niej Ma to wyglądać tak

 

001.JPG

 

Do wykonania posłuży mi:

- zestaw blaszek od Flyhawka ( co ciekawe zestaw jest dość drogi, bo zapłaciłem za niego około 120 zł na ebay'u i w zestawie nie ma relingów)

- zestaw uniwersalnych relingów od Eduarda

- załogo od Eduarda

- drewniany pokład firmy Spihyard

- zestaw holowników

 

002.JPG

003.JPG

004.JPG

 

Na początek mam pytanie o kolor samego okrętu. Jakiego koloru farby użyć do pomalowania Fuso? Najlepiej jeśli byłaby to farba firmy Vallejo. Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Fuso to Ci powiem Hans że będzie trzeba się sporo napocić. Jedyne co ratuje ten model, to blaszki Flyhawka. Model zawiera dosłownie 5 części na krzyż i w dodatku nie ma działek plot. Raczej ich nie dorobię, więc muszę znaleźć coś i kupić.

Kto wie co będzie następne Jeszcze kilka pomysłów mam na dioramy, tylko miejsca jakoś w domu nie przybywa.

Ta diorama wcale taka mikro nie jest Ma aż 50x25 cm Jest ogromna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie pomalowane. Coś mi sie wydaje, że nie będzie to takie proste do wykonania, ale co tam. Przynajmniej zrobię sobie małą odskocznię od plastiku Teraz będzie zabawa z nadaniem temu wszystkiemu odpowiedniego koloru. Na całość pójdą różne odcienie brązów, pewnie jakieś washe, oleje, pigmenty i cholera wie co jeszcze

012.JPG

013.JPG

014.JPG

015.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej. Ale jakoś ciągle tak swojsko. Trochę taki spływ Dunajcem, tylko że Fusonem... Ja sie nie znam na skałach, ale japońskie wyspy skalne kojarzą mi się z na prawdę ciemnym, miejscowo czUrnym kolorem. Odważniej przyciemnij. Ma być dziwnie, niepokojąco i egzotycznie, jak na Fuso przystało który właśnie taki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.