Skocz do zawartości

WWI Western Front Airfix 1:76


Karol_Max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zestaw dostałem pod choinkę, tu jest In-Box:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=24633

Oczywiście dodam jeszcze parę szczegółów od siebie. Najważniejszą przeróbką będzie przerobienie okopów,w zestawie są dwa identyczne co w rzeczywistości raczej nie miało miejsca, i z tym chyba mi najdłużej zejdzie.Gdy już przekopię okopy to pojawią się tam cztery czołgi, 2MKI male, female i A7V Sturmpanzerwagenz Emhara ale niewiem jak jest z jego dostępnością .Jednak już na starcie popełniłem straszną głupotę.

Po krótkim przeanalizowani części stwierdziłem że ze sklejeniem nie będzie większych problemów więc wszystko skleiłem jednego dnia. Dopiero niedawno postanowiłem się dowiedzieć czy model dużo różni się od oryginału i okazało się że trzeba wywalić dwa górne włazy i dorobić okrągły w innym miejscu. Trzeba tak że zmienić wydech i przednik hak,

więc zacząłem rozklejanie.

Pierwotnie tak to wyglądało:

dscf3061.jpg

dscf3057n.jpg

dscf3058h.jpg

dscf3059d.jpg

dscf3060zv.jpg

Teraz co do dioramy. Najsampierw wypełniłem całość od dołu pianką żeby posypka się nie odpadała od drgań wszelakich. Później za cięcie się wziołem i coś zmaistrowałem takiego:

dscf3336h.jpg

dscf3337e.jpg

dscf3340i.jpg

dscf3342k.jpg

 

Chcąc nie chcąc zestawowe pole bitwy zbyt małe będzie na cztery czołgi więc zechcę zwiększyć im pole manewru

dscf3343v.jpg

dscf3344d.jpg

 

Pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie za bardzo pasuje mi tu ta symetria okopów, a przede wszystkim lejów po bombach Może zamiast odlewów pokusiłbyś się o zrobienie podstawki we własnym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A7V Emhara to...na chwile obecna rodzynek [na rodzimym rynku].

Sama ''wydmuszka-podstawka'' - to wacu - mało wyraziste szalunki okopów.A szkoda...

 

Pytanie - wszystkie figsy kolega chce wykorzystac?

Będę zaglądał do warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował jeszcze raz przemyśleć temat, nie obraź się, ale jeśli zostawisz to tak jak jest to bardzo dziwnie to będzie wyglądać.

Raczej za długo by nie chłopaki nie pożyli w okopach oddalonych o rzut granatem.

 

Albo inaczej, spróbuj może tak pogłówkować aby z tych okopów ułożyc jedną linię (pod skosem może?), jeśli na dioramce mają być cztery czołgi to potrzebujesz duuuużo miejsca.

 

Moim zdaniem, dwie maszyny, jedna KO, druga sprawna wyglądały by dużo lepiej i sensowniej. Ale to tylko moje zdanie oczywiście a podstawka i modele są Twoje ;)

 

PS. Te modele to rzeczywiście 1:76?

Nie wyglądają najgorzej... Skoro Emhara praktycznie się nie uświadczy to hmmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo pasuje mi tu ta symetria okopów, a przede wszystkim lejów po bombach Confused Może zamiast odlewów pokusiłbyś się o zrobienie podstawki we własnym zakresie?

Tak jak pisałem na początku, wszystko poprzerabiam.

Sama ''wydmuszka-podstawka'' - to wacu - mało wyraziste szalunki okopów.A szkoda...

 

Pytanie - wszystkie figsy kolega chce wykorzystac?

Moim zdaniem to wina zdjęć, nie są najlepsze ale szalunki wykonam samemu z deseczek. Figurek na pewno nie wykorzystam wszystkich bo jeśli angole mają atakować to na pewno szwaby nie będą wynosić rannych.

 

Ja bym proponował jeszcze raz przemyśleć temat, nie obraź się, ale jeśli zostawisz to tak jak jest to bardzo dziwnie to będzie wyglądać.

Raczej za długo by nie chłopaki nie pożyli w okopach oddalonych o rzut granatem.

Człowieku ja nie mam domu wielkości magazynu Ikei czy innego Makro tylko jednorodzinny domek. Jeśli bym miał dużo miejsca to z wielką chęcią bym zrobił tak jak powinno być naprawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku ja nie mam domu wielkości magazynu Ikei czy innego Makro tylko jednorodzinny domek. Jeśli bym miał dużo miejsca to z wielką chęcią bym zrobił tak jak powinno być naprawdę

Domyślam się.

Nie rozumiem po prostu po co na siłę chcesz wszystko upchać na jednej scence. Wychodzą później z tego takie potworki jakie czasami widać na konkursach. Milion rzeczy na jednej dioramce bez ładu składu i sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie ustaliłem wymiary, będzie 65x85cm.

Część dalsza przekopywania okopów

dscf3390w.jpg

dscf3389x.jpg

dscf3392u.jpg

dscf3395uw.jpg

I mam pytanie czy warto robić niemcom dwa stanowiska strzeleckie czy lepiej zamiast drugiego wstawić tam zniszczonego A7V

Zacząłem także przeróbkę czołgów na prawidłowe MKI.

dscf3396rh.jpg

dscf3397.jpg

dscf3398.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się ''bawić'' dalej w poprawianie Airfixa to możesz poszerzyć ''kabinę kierowcy''.W Mark I była ona szersza .Mniej więcej do linii nitów na bokach.

Ad. okrągły właz - wg. planów na ''Landships Forum'' powinien być bliżej ostatniego otworu wydechu.

http://landships.activeboard.com/t42863542/mk1-plans-nearly-finished/

Tu są doskonałe plany Mark I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastikkTak jak mówiłeś tak zrobiłem. Na początku myślałem że będzie

trudniej, ale jak na razie idzie mi chyba dobrze, trzeba będzie jeszcze tylko zrobić nity i trochę wszystko przeszlifować

dscf3399w.jpg

dscf3400k.jpg

dscf3401l.jpg

dscf3403l.jpg

dscf3404.jpg

dscf3405a.jpg

 

Zmieniłem też drzwi w okopie, zestawowe były trochę dziwne. Teraaz prezentuje się to tak;

dscf3406l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś doszedł

EmharA7V_box.jpg

Od razu wziąłem się za sklejanie, gdyby nie to że trzeba przerobić karabiny pewnie jeszcze dziś bym go malował

W karabinach trzeba wymienić lufy bo te plastikowe ich nie przypominają.

I jest jeszcze malutki problem bo On to 72 a MKI to 76 i jest on trochę duży, ale jeśli postawi ich się na dioramie daleko od siebie to chyba nie będzie widać dużej różnicy

dscf0581n.jpg

dscf0583o.jpg

dscf0579os.jpg

dscf0586p.jpg

dscf0585v.jpg

Planuję aby było z nim trochę prawdziwej historii tzn. moja wersja to 506"Mephisto" i przeczytałem sobie na tej stronie jego historię:

http://www.panzerpunkt.info/artykuly/panzer_A7V/a7v.htm

Dłubałem jeszcze przy dioramie ale zdjęcia zrobię jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - jakiś ruch w temacie.Ad. Mark I - kabinkę lepiej poszerzać od zewnątrz,bo teraz będziesz musiał odcinać zawiasy na jej bokach i przenosić bliżej osłon wizjerów.Ale grunt to działanie w temacie.

Ad A7V - jeżeli języki obce nie są koledze bardzo obce to na stronie Landships II jest do poczytania o różnicach pomiędzy A7V a było ich duuużo[nawet w obrębie tej samej serii produkcyjnej]...

Niemniej jednak Emhar jako wtrysk jest jedyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje małe pudełeczko dostało kamuflaż, wziąłem schemat z pudełka Emhara, ale w internecie spotykałem się z wieloma. malowałem go od ręki bez maskowania i mój mały sukces malowałem go bez niczyjej pomocy a wyszło całkiem całkiem.

dscf0594s.jpg

dscf0593s.jpg

dscf0595g.jpg

dscf0596p.jpg

 

Ps. Lufa będzie później bo chcę kupić toczoną, ale jakoś nie było czasu zajechać do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za dużo tego piaskowego na tym A7V.Podkład to ten ''panzer grau'' i na to nieregularne plamy piaskowe i brązowordzawe.Jeżeli uznasz że, dasz radę to powiększ te szare plamy.

I coś szparki zostały na łaczeniach pancerza...

Ktoś robi toczona lufkę do Emharów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastikk Szare łaty malowałem oszczędnie bo farba buła już na wykończeniu i musiało wystarczyć jeszcze na lufę, którą wezmę od panzer III A7V miał 56mm a trojka 50mm wiec utnie się wcześniej i będzie akurat, a tak poza tym jak dla mnie malowanie jest dobre jeszcze dojdą naklejki i całe brudzenie i zacieki które w tych czołgach przechodziły same siebie:

sturmpanzerwagen01.jpg

Na początku miałem zamysł żeby zrobić go rozwalonego ale jak zobaczyłem to zdjęcie to wolałem zrobić coś bardziej przyziemnego

umpjl2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Prace nad MkI w końcu ruszyły. Jak na razie mam tylko te poprzeczki na grzbiecie dziś postaram się jeszcze skombinować właz. Gorzej idzie z wieżyczką ale coś się wymyśli. Co najgorsze skończyły mi się Airfixowe części na to aby zrobić poprzeczki na sponsonach, ale zamierzam kupić sobie jeszcze ze dwa na inne projekty więc chyba wystarczy

Wszystkie trzy części złożyłem w jedną i wygląda tak:

dscf3031u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A7V - no malowanko oki,gorzej ze spasowaniem, też mam na sucho takie szpary] i brak części od barbety działa...[instrukcja kłamie - to co ma być wklejane od wewnątrz - ma być na zewnątrz].

IMG_2335.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Witam po krótkiej przerwie która spowodowana była przeróbką nadbudówek oraz wysłaniem jaj wraz z górą kadłuba do powielenia do kolegi Messer. Wielkie mu dzięki za poświęcony czas i cierpliwość. Wygląda to całkiem całkiem choć jest pare miejsc do poprawy ale wynikało t z dość dziwnego kształtu tego elementu:

dscf0456r.jpg

Żeby nie było ruszyłem także z dioramą, ale zdjęć nie będzie bo przykleiłem wszystko do dykty, zalałem to gipsem i zrobiłem parę lejów więc stwierdziłem że ze zdjęciami poczekam na coś bardziej efektownego

Mam nadzieje że teraz ruszę coś z tą wojną do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A było tak ładnie no ale nic, przemogłem się i jednak ukiszę go na zimę w krecie

dscf0458h.jpg

Ogóreczki kiszone się chowają . Mam nadzieję że nie wyciągnę go dopiero na wiosnę

Niestety z polem bitwy poczekam chyba do wiosny, bo to jest tak ogromne że w domu tego nie trzymam tylko w takiej małej modelarni gdzie ciepło jest tylko w soboty, więc nawet gdy wyleję gips w sobotę to i tak się nie zastygnie bo temp. jest koło 2-3 stopni ale nic nie stoi na przeszkodzie robić pojazdy i figurki...kurcze ja chyba zeświruję jak będę musiał zrobić całe pole malutkich ludzików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.