Skocz do zawartości

Commandos 3 Saint Avold/Forbach, nieopodal granicy 1/72


liec

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Chciałbym wam pokazać projekcik, nad którym właśnie pracuję.

Ma to być mapa z bardzo przyjemnej gry Commandos 3, chodzi mianowicie o to:

(Screeny w dużej rozdzielczości)

http://picasaweb.google.com/brtllietz/C ... 1012766162

http://picasaweb.google.com/brtllietz/C ... 5722266306

http://picasaweb.google.com/brtllietz/C ... 8152041218

http://picasaweb.google.com/brtllietz/C ... 2240936802

 

Jak widzicie, roboty niemało:

-Około pół metra kwadratowego terenu

du%2525C5%2525BCamapa.jpg

Wymiary 800/735

 

-4 budynki do zrobienia od podstaw:

wieża ciśnień

Wieza.jpg

 

dźwig węglowy

 

D%C5%BAwig.jpg

 

transformator

 

Transformator.jpg

 

dróżniczówka

 

Budynek.jpg

 

-Pojazdy:

 

3x Opel Blitz

 

Blitz.jpg

 

Pz III

 

Czolg.jpg

 

Kubel

 

Kubelwagen.jpg

 

motor

 

Motor.jpg

 

i traktor (nie mam pojęcia skąd go wezmę, w ostateczności od podstaw)

 

Traktor.jpg

 

 

-Dobre kilkadziesiąt luda.

 

Zolnieze.jpg

 

Co zrobiłem do tej pory?

Trochę czasu zeszło na plany, rysunki, wymiarowanie.

Zamieszczam arkusz kalkulacyjny, którego używam do zbierania wymiarów ze screenów, i odpowiedniego przeliczania ich: https://spreadsheets.google.com/spreads ... y=CJmEj-cO

Działa w prosty sposób: szerokość torów w pikselach przyrównałem do realnej szerokości (1435) i na tej podstawie powstaje reszta wyliczeń.

Problem jest taki, że twórcy gry niespecjalnie zwracali uwagę na to, więc część rzeczy się nie zgadza, przede wszystkim obiekty ruchome (ludzie, pojazdy) ze stałymi, co widać w tabeli.

 

Zakupy! przynajmniej część.

 

DSCN0333.JPG

 

Zdążyłem też zrobić wieżę ciśnień.

szybki szkic z wymiarami:

 

wie%C5%BCa002.jpg

 

Kilka zdjęć z budowy:

 

kopyto do układania konstrukcji

 

DSCN0225.JPG

 

zrobiona konstrukcja,

 

DSCN0228.JPG

 

oraz zbiornik

 

DSCN0233.JPG

 

platforma z ogrodzeniem

 

DSCN0246.JPG

 

pierwszy brudzing

 

DSCN0268.JPG

 

I efekt prawie końcowy (ostateczne poprawki po ulokowaniu na miejscu przeznaczenia)

 

DSCN0336.JPG

DSCN0341.JPG

DSCN0345.JPG

 

Nie podzieliłem się jeszcze historyjką, której częścią ma być ta scenka. Jeśli ktoś zainteresowany, można znaleźć ją tutaj, a kto nie grał ten bomba

 

Tak to natenczas wygląda właśnie. Prace trwają dość wolno, w miarę wolnego czasu, ale konsekwentnie do przodu. Obecnie pracuję nad dróżniczówką, i terenem, ale nie ma jeszcze nic konkretnego do pokazania.

 

Może ktoś mógłby mi jeszcze pomóc. Otóż poszukuję torów kolejowych w skali 1/72, i nie mam pojęcia gdzie takowe znaleźć.

Wiem o zestawach Hobbybossa z tej serii, ale to kosztuje straszne pieniądze, poza tym rozjazd jest w złą stronę.

 

 

Pozdrawiam, i zachęcam do komentowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczere i gorące życzenia powodzenia!

 

Wspominam Commandos'ów z sentymentem i dlatego będę tutaj częstym gościem. Pierwsze efekty prac wyglądają całkiem do rzeczy.

 

Gratuluję pomysłu!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek prac świetny, tylko wytrwaj do końca Ja zacząłem na początku roku robić dioramę przedstawiającą walki w jakimś niemieckim mieście w 1/72, o ile pamiętam wymiary miały być coś około 120x80cm. Zrobiłem 4 budynki (ręcznie skrobane z karton-gipsu) i wena odeszła Teraz leży w piwnicy i czeka, także życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk Lordzie. Próżno bym sam szukał tego ciągnika, a teraz chyba się o niego pokuszę.

Co do torów, niestety okazuje się, że te z UM są badziewnej jakości, a te z RPM są droższe od tych z Hobbybossa w przeliczeniu na długość. Jakoś trzeba będzie tą cenę przeboleć.

 

Commandosi to również moja ulubiona gra. planuję jeszcze kilka większych, lub mniejszych dioram z tą grą związanych, także "nie odchodźcie od odbiorników".

 

PS Coś dziwnego, zauważyłem, stało się z linkami w pierwszym poście, a nie mogę go już edytować. Ktoś wie jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Super się zapowiada. też kiedyś grałem...ehh. Edytować się nie da - zdaje się tylko do 30 minut po wysłaniu posta lub coś około.

Wieża ciśnień robi wrażenie - super. Niedawno zacząłem zaglądać do tego działu. Kurcze ale mnie ominęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

No cóż... Prace idą wolniej niż wolno, ale ważne, że dalej mi się chce.

 

Oto garść nowych postępów warsztatowych.

 

Zaczynając od największych wymiarowo, skleciłem zalążek podstawki (linijka ujęta na zdjęciu ma długość 50cm):

 

DSC_0206.JPG

 

Jest to styrodur przyklejony do kawałka grubej tektury.

Następnym etapem będzie rzeźbienie terenu, co prawda według pierwowzoru powinien być płaski, ale nie chciałbym, żeby stał się monotonny. Problematyczna wydaje się kwestia sztywności tak dużej powierzchni, będę musiał wykonać jakieś usztywnienia, żeby to czym zamierzam wyrównać powierzchnię nie spękało.

 

Równolegle kombinuję budynki,

przede wszystkim tą nieszczęsną dróżniczówkę. Moja metoda na cegiełki to odciskanie ich pojedynczo za pomocą odpowiedniego narzędzia zrobionego z puszki :

 

DSCN9126.JPG

 

Metoda jest dobra, ale tak mozolna, że chętnie kupiłbym murzyna który by za mnie odciskał cegiełkę po cegiełce.

W każdym razie efekt jest taki:

 

DSCN9190.JPG

 

drugą sprawą są okienka. Aby je wykonać zaprzągłem program AutoCAD, narysowałem i wydrukowałem okienka, a następnie przykleiłem je na 0,5mm poliestyren, i wyciąłem, co było równie żmudne jak cegiełkowanie, ale dało gorszy efekt . Cały czas zastanawiam się nad lepszą metodą bo rezultat jakoś mnie nie zadowala.

 

DSC_0196.JPG

DSC_0194.JPG

 

całość na dzień dzisiejszy wygląda tak:

 

DSC_0201.JPG

DSC_0200.JPG

 

Zacząłem też konstrukcję dźwigu.

W tym celu zrobiłem sobie kilka metrów dwuteowników z poliestyrenu (wspominałem już o syzyfowości prac związanych z tą dioramą?), i połączyłem co poniektóre w całość, zgodnie ze sztuką inżynierską.

Reszta czeka na przypływ natchnienia.

 

DSC_0193.JPG

 

Relatywnie najprostsze było kupienie torów.

Zdecydowałem się na wyrób Hobbybossa, i żałuję. Gdybym znowu miał wybierać to zrobiłbym tory od podstaw.

Dzięki temu zakupowi koszt dioramy na dzień dzisiejszy (samych wyprasek) wyniósł 450zł

Zdecydowałem się na 2 zestawy:

 

1386_rn.jpg

1159_rn.jpg

 

Jak to wygląda?

 

DSC_0211.JPG

 

Jak widać nic skomplikowanego jak na 130 nowych złotych polskich, a i tak będę musiał przerobić zwrotkę, żeby była w druga stronę.

 

Pozdrawiam, i przepraszam za jakość zdjęć, które robiłem nowym, wyjątkowo trudnym do opanowania aparatem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama bryła to blacha z puszki opasana na wyciętym, okrągłym kawałku styroduru, górna część (wypukła), to również odpowiednio wyprofilowany (na czymś w rodzaju prowizorycznej tokarki) styrodur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugą sprawą są okienka. Aby je wykonać zaprzągłem program AutoCAD, narysowałem i wydrukowałem okienka, a następnie przykleiłem je na 0,5mm poliestyren, i wyciąłem, co było równie żmudne jak cegiełkowanie, ale dało gorszy efekt . Cały czas zastanawiam się nad lepszą metodą bo rezultat jakoś mnie nie zadowala.

 

Skontaktuj się z dowolną firmą reklamową posiadającą plotter laserowy. Ty im dajesz plany (lub zlecasz projekt), a oni tną w dowolnym, cienkim materiale. Karton, sklejka, styrodur. Nie powinno kosztować jakichś nadmiernych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.