Skocz do zawartości

Wielka Wojna - Whipet Emhar 1/35


Adrianowro

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że z Projekt Titanic utknął z braku Dremela, a w pracy przeszliśmy z taśmy na cyfrę(kino)

To w godzinach "urzędowych" dłubie sobie taką scenkę.

Błoto ,zasieki , okopy, szczury i Whippet w roli głównej

Na razie wstępnie montuje scenkę - w zależności od konfiguracji figurek jakie będę miał okop albo będzie opuszczony albo broniony.

DSC01556.jpg

DSC01557.jpg

DSC01558.jpg

DSC01559.jpg

 

Przeglądając archiwalne fotki aż żal ściska, że temat Wielkiej Wojny jest tak zaniedbany w modelarstwie typu dioramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to otwieram browarka i zasiadam w pierwszym rzędzie...widzę że szparki w identycznych miejscach jak w 72.

No cóż, Wielka Wojna mało popularna w kraju ''Nad Wisłą''.Gdzie indziej już lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

I jedziemy dalej powoli z koksem

9-1.jpg

8-1.jpg

7-1.jpg

7-1.jpg

6-1.jpg

5.jpg

5.jpg

4-1.jpg

3-1.jpg

2-1.jpg

1-1.jpg

okop będzie opuszczony więc dojdą wszelkiego rodzaju graty.

Z istot żywych będzie dwóch brytoli i stado wygłodniałych szczurów na obiedzie u obecnego szkopa.

Deski na ziemi będą "mostkiem" nad "kałużą"

Wejście do "schronu" będzie zasłonięte szmatą -kurtyną

Dojdą jeszcze worki ręcznie robione, a te plastikowe zostaną odpicowane ziemią- worki zresztą będą też na przeciwnej ścianie okopu ale najpierw ścianka ramki musi powstać aby je dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt ciekawy, już jakiś czas krąży mi coś podobnego po głowie. Fajne, ale mam dwie uwagi. Jak dla mnie dechy nieco za szerokie - przetnij je na pół na długości i będzie ok. Worki z piaskiem zdecydowanie do wymiany. Też takie chciałem dać (Tamiya), ale na szczęście chłopaki zmusili mnie do ich wymiany. Tak wyglądały zrobione przeze mnie.

IMG_0684.JPG

Wymień je a nie pożałujesz.

 

P.S. sorki za zaśmiecanie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazyl- te worki to tylko podstawa - pianka która wykorzystuje jako podstawę jest lekka ale cieżko sie na niej coś układa na docisk ( worki)

Plastikowe po nałożeniu recznie robionych + ziemia bedą mało widoczne a mam solidną podstawę do układania dzięki nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier toaletowy. Brałem jeden "listek" i na wikolu zwijałem go w rulon. Ptem lekko spłaszczałem. Kolejnym krokiem było wycięcie z tegoż papieru kostek w które zawijałem pocięty na kawałki rulonik. To umożliwiało ukrycie niedoskonałości i ewentualnych uszkodzeń przy rolowaniu. Na jednym końcu papier podwijałem pod niewidoczną stronę, a na drugim zawijałem nitkę. Mam nadzieję, że zobrazowałem to choć trochę zrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier toaletowy. Brałem jeden "listek" i na wikolu zwijałem go w rulon. Ptem lekko spłaszczałem. Kolejnym krokiem było wycięcie z tegoż papieru kostek w które zawijałem pocięty na kawałki rulonik. To umożliwiało ukrycie niedoskonałości i ewentualnych uszkodzeń przy rolowaniu. Na jednym końcu papier podwijałem pod niewidoczną stronę, a na drugim zawijałem nitkę. Mam nadzieję, że zobrazowałem to choć trochę zrozumiale.

Fajny patent - trzeba zapamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak

Bierzesz kobieca nózie i delikatnie paluszkami ściągasz pończochę.( młodociani sklep albo szafa siostry/mamy babci)

Nózia zostaje na wieczór, a z pończochy wycinamy kwadraty - robimy kulki z glinki , plasteliny czy czegoś podobnego i po złożeniu wszystkich rogów wiążesz nitka jak worek.

Nadmiar obcinasz - dopieszczasz ułożenia pończochy i kształtujesz na podstawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten biedny człowiek tam musi leżeć ładnych kilkanaście lat. Chyba że grasują tam szczury (w tym wypadku wskazane krew i flaki) albo amazońskie mrówki (pucują do kości, ale to chyba nie ten region).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trupa - polecam fotki z tego okresu - na polu bitwy WWI rządziły szczury, jest kilka przykładów foto trupa wyczyszczonego do kości.

Albo film "na zachodzie bez zmian"

Co do dech i beczki

Beczka to produkt RB model, dechy to balsa przycięta i zmaltretowana.

Malowanie to zabawa mocno rościęczonymi farbami - co popadnie i olejne i akryle - kwestia wymieszania do odpowiedniego koloru- zresztą jeszce nie skończyłem.

\Wejście do "bunkra" bedzie zasłonięte płachtą a w beczce w okopie bedzie deszczówka.

No i oczywiście stado szczurków

Druty do zasieków chyba kupie bo coś mi samodzielne nie wychodzą.

Chce zrobić też kałuże i wode w lejach ( są takie małe ) - na sposób pokazany na innym forum (MzP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Wczoraj trochę posiedziałem.

Sam model pomimo prostoty ma szpary jak szczerbaty między zębami.

Najłatwiej by chyba było nałożyć na nowo nity - po zabawie z papierem ściernym.

No ale brak kasy zmusza do kombinowania.

Najpierw pomalowałem jaśniutkim zielonym a potem bawiłem się ciemnymi odcieniami.

Widać w paru miejscach na podwoziu nie domalowania które trzeba psiknąć na podwoziu które i tak będzie zabłocone więc luzik.

Na kadłubie będzie ta czerwono biała flaga ale muszę poczekać aż kupie taśmę tamya.

Potem cała zabawa z chemią

Gąski i karabiny maluje ręcznie metalizerem mr. Hobby - nie wiem czemu ale muszę go kłaść na dwie partie nie pokrywa od razu.

Oczywiście gąski będą opaćkane więc i tak mało co będzie go widać.

DSC02261.jpg

DSC02262.jpg

DSC02263.jpg

DSC02265.jpg

 

OD Fazzego mam parę pierdół do scenki

DSC02266.jpg

DSC02267.jpg

DSC02268.jpg

DSC02269.jpg

Czaszka uzyska jeszcze hełm brytyjski

DSC02270.jpg

A tu myślę nad klatka z gołębiami pocztowymi

DSC02275.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.