Skocz do zawartości

Wieś Brytyjska 50' + Bedford 1:24


copycat

Rekomendowane odpowiedzi

Ma to być tylko podstawka, ale ponieważ będzie to pierwsza podstawka, to zamieszczam ją w dioramach, licząc na wasze porady.

Model ciężarówki jest już gotowy, warsztat i galeria są od dawna w cywilach.

Ma to być wiejska droga, lata 50 XX w. Anglia. Jakiś stary kamienny płotek, droga jeszcze nie utwardzona. Wzoruję się na takim płotku.

more_english_village_Wallpaper_bbhb0.jpg

zdjęcie źródło internet.

Droga miała być taka, ale nie chciało mi się rzeźbić kamieni.

English%2520village.jpg

Ewentualnie dodam mech taki jak na zdjęciu powyżej.

Sklejkę okleiłem balsą, pomalowałem farbką do drewna kolor palisander, na to sidolux. Okleiłem taśmą żeby nie upaćkać. Pierwsza warstwa podłoża. Zastanawiałem się nad ziemią z ogródka, ale nie mam akrylu.

CRW_2546.jpg

Płotek odlałem z gładzi szpachlowej i zacząłem rzeźbić jak całość już była twarda, ale jeszcze wilgotna. Zupełnie inaczej się rzeźbi niż suchy gips.

CRW_2547.jpg

Przykleiłem to wszystko na zaprawę tynkarską, bardziej udeptane ślady to gładź, środek i ogródek to posypka suchą zaprawą na mokre podłoże.

Oleje.

Płot brąz van dycka wytarty następnie chusteczkami, górę jeszcze dam na szaro jak dół wyschnie.

Droga, Buff, jasna ziemia, brąz van dycka, ciemno brązowa, industrial earth.

CRW_2548.jpg

CRW_2549.jpg

CRW_2550.jpg

Roślinki to suszonki, w tym mech. Trzeba mi tego więcej.

CRW_2551.jpg

Ewentualne porady i uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym przegapił. Okolica przepiękna. Moje ostatnie Ferrari też mi pasowało "pod jabłonkę" jakąś. Może teraz będę bardziej zmotywowany, żeby kombinować w tym kierunku. Jeszcze raz - świetnie to wygląda.

 

p.s. Tak sobie stoi ta urokliwa ciężarówka na tej nieutwardzonej drodze - zostawi jakieś ślady?:]

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi ćwieka zabiłeś. Śladów już raczej nie zostawi, koła się nie kręcą, nie mam wolnych opon, no i droga malowana na suchą, więc ciężko tam coś odcisnąć, chyba, że w pyle. No teraz to żałuję, że nie zrobiłem kostki na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem na PW ochrzan że jest nudno, no muszę się z nim zgodzić. Co zmienię poprawię. Murek pomniejszony, nie zasłania tak ciężarówki. Odlane filary bramki, jeszcze bardziej odsłaniają pojazd. Murek będzie pod kątem, skoro już drogę robią od nowa, to jednak pomęczę się i zrobię brukowaną. Straci na tym ogródek mam teraz mniej miejsca na niego, ale dozbierałem mchu w lesie i różnistych habuzi. Powstanie też jakiś chodniczek od bramki, a raczej wejścia, bo furtki jako takiej nie będzie.

CRW_2579.jpg

CRW_2580.jpg

Kurcze może być i bez filarów czy raczej kolumn, teraz to zauważyłem na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupki mi posłużyły jako worek treningowy do malowania, ale i tak dopiero blog Jakuba Skolily pomógł mi pomalować drogę prawie tak jak bym chciał. Szukając starej angielskiej drogi znalazłem takie zdjęcie.

yellow-autumn-leaves-laying-on-cobblestone-near-a-vintage-wall.jpg

Pierwsze malowanie to porażka, wytarłem wszystko i jeszcze raz, kolorami podobnymi do tego co zrobił Jakub.

Szare humbrole i modelmastery, odcienie jakie tylko miałem.

CRW_2581.jpg

Sidolux, patynowanie brązem Van Dycka. Jakub użył czarnego.

CRW_2582.jpg

Ziemia umbra naturalna.

CRW_2583.jpg

CRW_2584.jpg

Przyciemniłem też górę murku, jak na jednym z pierwszych zdjęć, ale efekt mi się nie podoba.

CRW_2585.jpg

Nie wiem czy trafiłem z wielkością kostki, porównując ją do liści wydaje się być dobra. Trochę to nie gra z murkiem, ale czy to musi być ten sam materiał. Rozmiar w oryginale wychodzi mi 17-25cm. Kocie łby u nas były mniejsze, wiem ale zdjęcie na którym się wzoruję, trochę mnie przekonuje żeby tak zostawić. Przerwy między kamieniami wypełnię ziemią z ogródka, zmniejszy to optycznie wielkość bruku. Łączę ze sobą drogę i murek z dwu różnych zdjęć i trochę się boją o spójność całości. Murek zwłaszcza góra do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę suche pastele, trochę oleje mieszanka żółtej ochry z czarną, trochę prawdziwy mech jako krzaczki.

 

Edit.

 

Pastele mi nie wyszły, kolor zbyt sztuczny, to chyba przez Sidolux, jakieś sugestie. Ewentualnie jutro poprawię olejami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i przez sido ale też mogą być złe odcienie. Nakładaj najpierw ciemniejsze a później coraz jaśniejsze. Ja kiedyś też próbowałem robić efekt mchu i użyłem chyba z 6 czy 7 odcieni zieleni by efekt w końcu mnie zadowolił. Dasz jakieś fotki z etapów robienia mchu? Zobaczymy co i jak i coś się wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj lekko poprawiłem cieniowanie murku, brąz van dycka i czarna.

CRW_2591.jpg

A tak spierniczyłem mech.

CRW_2589.jpg

A tak poprawiłem, też nie wiem czy dobrze. Trochę suchego żółtego mchu na murku starta pastela żółta ochra.

Trochę starego wypłowiałego mchu oleje żółta ochra, czarna, biała.

Jaśniejszy młodszy mech to żółta ochra, czarna, i starte pastele zielone. W różnych proporcjach.

CRW_2592.jpg

Na zdjęciu to wygląda nawet dobrze, Ale tak to sam nie wiem.

Ogródek, roślinki namoczone sido, nie wiem jak to długo wytrzyma. Fioletowe kwiatki, na zdjęciu wyglądają na białe, mają już kilka miesięcy, więc może dadzą radę, tylko zieleń lekko stracą.

CRW_2593.jpg

CRW_2594.jpg

CRW_2595.jpg

Muszę przegryźć temat mchu i można przykleić trochę liści pod murem, mat i gotowe. Ewentualnie mocowanie modelu do podstawki. Śruby, drut w opony, są gumowe i puste w środku więc to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna diorama, w cywilach to rzadkość. Jedno małe ale - w przejściu pomiędzy dwoma kawałkami murku, nie powinno być tyle mchu., W końcu ktoś tamtędy chodzi i go wyciera.

 

Reszta to rewelacja i piękno modelarstwa. Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka jest rewelacyjna, jedyne nie podoba mi się zakończenie z murów. Wiem że to nie jest koniec tylko fragment ale jakby była na nich imitacja cegły to by to chyba lepiej wyglądało. Pogratulować pięknej podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.