Skocz do zawartości

1/35 "SZOPA"


pedzelek

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka razy czytałem żebym założył warsztat. To zakładam. Będę zadawał trudne pytania i ciekaw jestem czy dostanę odpowiedzi

 

Szopa-stodoła sam nie wiem jak nazwać.

Dach będzie uszkodzony podobnie jak na zdjęciach. Na pewno jesień z dużą ilością opadniętych liści(tak jak na 4zdjęciu)

Z figurek masterbox zamierzam zrobić "Polski ruch oporu"

Z szopy będą wychodzić poddający się Niemcy. A tuż obok będą Polacy z ruchu oporu lub inni amerykanie/rosjanie może jakieś sugestie?

 

Mam kilka pytań.

1.Czy zastosować dachówkę ceramiczną (wygląd na pewno lepszy)

czy ze strzechy?

2.Z czego mógłbym zrobić/kupić siano w skali 1/35?

3. Jaki rok jeśli to będą Polacy? 194... ?

 

 

 

 

 

 

280196577ac1eb10.jpg

e6f687d6a4ee5298.jpg

d38063955c09ef46.jpg

46d711473a8b7580.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj. Wez i zrób Ten budynek od nowa, na zdjęciach widać ze nawet jeśli to ruina to deski były cięte równo i trzymały pion i poziom. Produkcja dachówki gdzieś była opisana a strzechę można zrobić na 2 sposoby:

1. Pędzel ławkowiec i tniemy włosie

2. Pakuły ( ta opcja wychodzi taniej ) i tez tniemy

Jeżeli to Polski ruch oporu to Rosjanie, Hamerykance raczej do nas podczas wojny nie dojechali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Zacny i ciekawy projekt. Apeluję do Ciebie abyś jednak pozostał przy polskiej partyzantce, a nie robił kolejnych Amerykanów czy Sowietów. Tego jest już stanowczo zbyt wiele dookoła, a po naszych partyzantów się przy dioramach rzadko sięga

 

1. Stanowczo dach kryty strzechą.

2. Co do siana to nie mam pojęcia. Chyba trzeba będzie samemu kombinować

 

Co do punktu 3 masz po prostu mnóstwo możliwości:

 

- Możesz sięgnąć po stosunkowo wczesny okres zorganizowanej partyzancki czyli "Powstanie Zamojskie" w roku 1942, gdzie polscy partyzanci w większości Batalionów Chłopskich przeciwstawili się niemieckim wysiedleniom ludności w ramach Sonderlaboratorium SS. Zamojszczyzna. To naprawdę ciekawy epizod II wojny światowej, o którym stosunkowo rzadko się wspomina, a szkoda.

 

- Pomimo, że Polskie Państwo Podziemne funkcjonuje już od końca września 1939, to zorganizowane oddziały partyzanckie ZWZ-AK powstają dużo później (w zależności od terenu jest to okres od połowy 1942, przez rok 1943, aż do Akcji Burza w roku 1944). Pierwsze zorganizowane oddziały powstawały albo z ludzi spalonych, którzy musieli się ukrywać, albo były tworzone w wyniku wzmożonych represji okupantów i ataków bandycko-rabunkowych na danym terenie. Były też tworzone samoobrony tak jak to było chociażby na Wołyniu i Galicji Wschodniej od 1943. Kulminacja działań polskiej partyzantki to jednak rok 1944. Wtedy ludzi w oddziałach i akcji zbrojnych było najwięcej.

 

- Możesz sięgnąć również po temat polskiego podziemia niepodległościowego (Żołnierzy Wyklętych lub Niezłomnych) walczącego z Sowietami i polskimi komunistami już po zakończeniu II wojny światowej. To temat, którego prawie w ogólnie nie widuje się w modelarstwie, choć ostatnimi czasy jest o nim coraz głośniej i z odpowiednią podbudową historyczną może być bardzo ciekawym motywem dla dioramki.

 

Generalnie jestem za tym, aby przy okazji budowy modeli sięgać również w miarę możliwości po historię własnego regionu. Poczytaj trochę, a może znajdziesz jakąś ciekawą postać lub oddział, który mógłbyś zawrzeć w swojej pracy. W razie czego służę pomocą.

 

Powodzenia i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Wez i zrób Ten budynek od nowa, na zdjęciach widać ze nawet jeśli to ruina to deski były cięte równo i trzymały pion i poziom.

 

No zrobienie go zajęło mi kilka dni. Nie ma mowy. Mogę poprawić. Ale nie od nowa

I co poprawiać?. Uwierz mi ,że deski nie były proste. I pion/poziom to też różnie bywało.

http://1.bp.blogspot.com/-RH6oR24D70w/T6FzYKcsxnI/AAAAAAAAAkE/R2G7SaUEeps/s1600/DSCF6002.jpg

 

Dach będzie ze strzechy. Pomyślałem ,że ze strzechy budynek mogły być budowany sporo lat przed II wojną i mógłby być mocno zniszczony. A dachówki u nas weszły głównie chwilę przed i po II wojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym te deski tylko wyszczerbił trochę ostrym skalpelem i pozdzierał delikatnie powierzchnie niektórych z nich jakimś rylcem lub ostrą pęsetą.

 

Strzecha jeszcze długo po drugiej wojnie światowej była w użyciu. Taki dach będzie wyglądał najlepiej w takiej scence. Może obok tej szopy zrobiłbyś płotek podobny do tego na Twoim ostatnio przesłanym zdjęciu ? Z dzbankami lub praniem rozwieszonym na sztachetach fajnie by to wyglądało.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płotu raczej nie planuje z dzbankami. Raczej będzie to szopa na uboczu. Stara wśród drzew. Opuszczona. Zniszczona. Jak ta fotkach.

 

Grubość desek poprawiłem.

 

Ale do rzeczy.

Czy takie malowanie desek wam się podoba?

Bo cholernie ciężko takie deski pomalować dobrze. A deski w okopach już malowałem i wiem jak zrobić.

33113d57094437ef.jpg

 

Prawdziwe dechy.

873953a85a2dcd1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda spoko jak dla mnie. Stara opuszczon aszopa na uboczu. Wiec deski tez w oplakanym stanie. Dla mnie bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się te twoje deski, ale robiąc szopę zadbaj o to by ich barwa była jednak nieco bardziej zróżnicowana, tak jak to jest widoczne na prawdziwych deskach załączonych na ostatnim zdjęciu. Te twoje są trochę bardziej jednolite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dobrze. Walcz dalej bo nie moge sie doczekac co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie również bardziej przemawia wersja 2 ...trochę zielonych dodatków typu zacieki i glony (czy jak to nazwać) w dolnej częsci i byłoby super.

 

Zielony nalot dojdzie.

Aktualnie poprawiłem. Lepsze od wer.2. Jutro wstawię nowe fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie drewna w drewno? To jak malowanie trawy na zielono... Oj bywalo, bywalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przy kupnie partyzantów polskich potrzebna mi pomoc.

 

Początkowo padło na Masterbox pozy figurek ma ciekawe jednak jak na jesień to trochę za chłodno ubrani. A jakość ICM może nawet ciup lepsza. Musiałbym jeszcze znaleźć jakąś postać która mogła by mierzyć z broni do wychodzących Niemców z szopy.

 

Dla przypomnienia MASTERBOX

e0a197f31567018a.jpg

ICM

fcf632828accc4e7.jpg

 

 

 

c570f3a691728a63.jpg

EWENT.

a0c5a952cf7d3050.jpg

 

 

DRAGON lub pod spodem żywica.

233313857d6d3ad7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.