Skocz do zawartości

H.M.C.S. SNOWBERRY - 1:72 Revell


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę poleżał sobie Snowberry w szafie, wczoraj miałem na niego kupca (i ochotę sprzedać), jednak po otwariu pudła szkoda mi się go zrobiło i w rezultacie został w moich zbiorach. Aby więcej nie myśleć o sprzedaży, postanowiłem zabrać się za tego kolosa. Jednak nie znaczy to że zostawiam trucki, traktuję to raczej jako chwilową odskocznię i odstresowanie. Gorzej będzie jak popadnę w jakieś stresy bo już dawno nie sklejałem okrętów (a przynajmniej tych palstikowych), a widząc poczynania Okonka i Jędrusia łatwo w nie wpaść

Nie dysponuję zbyt bogatą dokumentacją, a tym bardziej kolorowymi fotkami oryginału, tak więc model będzie budowany "z pudła" i w oparciu o instrukcję. Ale do rzeczy, tak prezentuje się pudło i jego zawartość:

 

6112370223422242.jpg

86eb4ad1aac7c959.jpg

 

Fotki z budowy:

c6b228be8f197d29m.jpga1cabe4312bdadabm.jpg26c673f6895c991cm.jpg61d8f9a68a5a79a9m.jpg

 

Jak widać po połączeniu kadłuba są szpary, trzeba będzie trochę nad nimi popracować:

 

3bbea4d7d4183b3em.jpg89d28b7ba43217e6m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tornado ile on będzie miał długości (85 cm??) bo wzrok już u mnie nie ten i nie dowidze na pierwszym zdjęciu

Czekam na dalsze postępy w pracach i siadam na widowni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado ile on będzie miał długości (85 cm??) bo wzrok już u mnie nie ten i nie dowidze na pierwszym zdjęciu

Wygląda na to że wzrok masz model ma 85 cm. długości i 14,2 cm. szerokosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

niezły kawał plastiku

widząc w sklepie ten model przez moment mignęła mi myśl czy by go sobie nie sprawić, na szczęście tylko przez moment

 

ale z czystą radością będę obserwował relację

gdybyś chciał wyjść poza pudło to daj znać, zrobi się jakąś przebieżkę po biblioteczce

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś chciał wyjść poza pudło to daj znać, zrobi się jakąś przebieżkę po biblioteczce

 

Jędrek

Dzięki Jędrek za zainteresowanie i chęć pomocy Tak naprawdę to nawet nie wiem czy są dostepne jakieś blaszki do tego modelu poprostu od kilku lat nie jestem w temacie. Oczywiscie bardzo chętnie skorzystam z każdej formy pomocy związanej z modelem

Szpary w burtach są już zaszpachlowane i wyszlifowane, trochę pomęczyłem się z rufą i krawędziami burt, a oto efekt:

 

3964852e4a53a4c9.jpg

782c10d071ffd26b.jpg

e3cc2bdaee041de6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wow:

 

niezły kawał plastiku

widząc w sklepie ten model przez moment mignęła mi myśl czy by go sobie nie sprawić, na szczęście tylko przez moment

 

ale z czystą radością będę obserwował relację

gdybyś chciał wyjść poza pudło to daj znać, zrobi się jakąś przebieżkę po biblioteczce

 

Jędrek

A gdzie go widziałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nawet nie wiem czy są dostepne jakieś blaszki do tego modelu

Hej

Blaszek jest mnóstwo, ale jakbyś się skusił na wszystkie to zapłaciłbyś za nie znacznie więcej niż za sam model. A do przerobienia jest praktycznie wszystko - albo z powodu zbyt grubego plastiku (np trapy), albo z powodu uproszczenia konstrukcji (np brak usztywnień pod stropem nadbudówki) albo z powodu nieścisłości (np kratownice przy nadbudówce - w modelu lewoburtowa i prawoburtowa są identyczne, w rzeczywistości nie były).

Ale to tak off'topic. Dla nie-marynisty zabawa jest pierwszej klasy. Zasiadam w pierwszym rzędzie kibiców (o ile uchowały się wolne miejsca)

 

... bardzo chętnie skorzystam z każdej formy pomocy związanej z modelem

Z przyjemnością podczepiłbym się do prośby o materiały bo męczę się z tym samym modelem ale ambitnie (lekkomyślnie ?) postanowiłem go "nieco" przerobić. Niestety - dotarłem tylko do dwóch zdjęć oryginalnej "Snowbeerki" w sensownej jakości reszta to Anatomy of the Ships (która dotyczy wcześniejszych wersji) i zdjęcia HCMS Sackville. Wskutek tego model chwilowo czeka pod folią na lepsze czasy.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszek jest mnóstwo, ale jakbyś się skusił na wszystkie to zapłaciłbyś za nie znacznie więcej niż za sam model. A do przerobienia jest praktycznie wszystko - albo z powodu zbyt grubego plastiku (np trapy), albo z powodu uproszczenia konstrukcji (np brak usztywnień pod stropem nadbudówki) albo z powodu nieścisłości (np kratownice przy nadbudówce - w modelu lewoburtowa i prawoburtowa są identyczne, w rzeczywistości nie były).

Jak robić model to już tak jak należy, masz jakieś namiary na te blachy

 

Z przyjemnością podczepiłbym się do prośby o materiały bo męczę się z tym samym modelem ale ambitnie (lekkomyślnie ?) postanowiłem go "nieco" przerobić. Niestety - dotarłem tylko do dwóch zdjęć oryginalnej "Snowbeerki" w sensownej jakości reszta to Anatomy of the Ships (która dotyczy wcześniejszych wersji) i zdjęcia HCMS Sackville. Wskutek tego model chwilowo czeka pod folią na lepsze czasy.

 

Pozdrowionka

ZzB

Może by otworzyć odrębny temat w dziale 1:1, gdzie byśmy gromadzili materiały o tej korwecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by otworzyć odrębny temat w dziale 1:1, gdzie byśmy gromadzili materiały o tej korwecie

- SNOWBERRY przepadl w pomroce dziejow, ale ostala sie inna "kwiatuszkowa korweta" - HMCS Sackville.

http://www.hmcssackville-cnmt.ns.ca/

 

Zdjec w internecie jest sporo np.

http://steelnavy.com/Sackville.htm

http://members.jcom.home.ne.jp/hmdock/sackville/photos.html

 

Mysle ze Tornado wyczaruje nam piekny model !!!

 

Pozdr.

Pawel

 

P.S. Ciekawe czy wozili te okrety na truckach ? Osobiscie watpie, ale mozliwe ze Tornado szykuje juz jakas suuuper wielgasny/dlugasny zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robić model to już tak jak należy, masz jakieś namiary na te blachy

 

Pamiętaj, ze ostrzegałem ;P

 

Tu masz recenzję dwóch różnych zestawów:

http://www.cbrnp.com/RNP/Flower/REVIEWS/GLS_Sirmar/GLS_Sirmar.htm

a tu link do cen jednego z nich:

http://www.djparkins.clara.net/gls/glsmast.htm

 

Mnie niestety nie stać na takie zakupy .

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, ze ostrzegałem ;P

 

Tu masz recenzję dwóch różnych zestawów:

http://www.cbrnp.com/RNP/Flower/REVIEWS/GLS_Sirmar/GLS_Sirmar.htm

a tu link do cen jednego z nich:

http://www.djparkins.clara.net/gls/glsmast.htm

 

Mnie niestety nie stać na takie zakupy .

 

Pozdrowionka

ZzB

Nie sądziłem że to aż tyle będzie kosztować, miałem nadzieję wydać góra kilkaset zł. a nie kilkaset funtów No cóż chyba raczej zostanę przy wersji "z pudła" a kasę wydam na akcesoria do trucków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znajdę chwilkę to dorwę się do biblioteczki i przejrzę ją pod kątem "Flower class"

 

A gdzie go widziałeś?

model widziałem w W-wie w sklepie na przeciwko Pawiaka, całkiem niedawno

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż chyba raczej zostanę przy wersji "z pudła" a kasę wydam na akcesoria do trucków.

Hej.

Możesz spróbować niektóre drobiazgi dorobić samemu - z polistyrenu albo z blaszki z puszek po piwie. Zawsze to szansa przetestowania nowej technologii - a jak nie wyjdzie, to spartolenie modelu spoza mainstreamu nie będzie aż tak bardzo bolało.

 

Moja 'flowerka" na chwile obecną wygląda tak:

4eeb189ede9e8813m.jpg

Ostatnio dorobiłem miotacz bomb głębinowych:

0ee27a34fda745cbm.jpg 1ca37ea460338237m.jpg

...i obudowę radaru.

1d211e0de3ffca84m.jpg

...po czym utknąłem na windzie trałowej.

Do tego etapu konstrukcję mam jako-tako rozpracowaną, więc jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało. (może przy okazji zmobilizujesz mnie do ruszenia z miejsca )

 

P.S.

Sorki za wcięcie się ze zdjęciami w Twoją relację.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 'flowerka" na chwile obecną wygląda tak:

4eeb189ede9e8813m.jpg

Miodzio Pokłady/dachy nadbudówek będziesz malował, czy to jest ostateczna wersja

 

Do tego etapu konstrukcję mam jako-tako rozpracowaną, więc jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało. (może przy okazji zmobilizujesz mnie do ruszenia z miejsca )

W zwiazku z budową modelu napewno będę miał do Ciebie sporo pytań, ale te będę już kierował na PW.

Popieram Okonka, bierz się za budowę modelu i ruszaj ze swoją relacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak...! będą dwie relacje

 

niestety moje deklaracje literaturowe były trochę na wyrost , wczoraj przejrzałem biblioteczkę i... nie znalazłem nic dedykowanego tym korwetom (trochę się zaskoczyłem), zostaje prasa... ale przeglądanie teraz tego stosu przerasta moje czasowe siły na obecną chwilę, jak się na coś natknę to na pewno Wam panowie podeślę

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokłady/dachy nadbudówek będziesz malował, czy to jest ostateczna wersja

Malował - nie. Na fotce niespecjalnie to widać (aparat dostał za mało światła) ale pokłady i dachy są już pomalowane.

Natomiast jak najbardziej będę je brudził. Jako modelarz z gruntu "pancerny" nie trawię modeli "fabrycznych"

 

Popieram Okonka, bierz się za budowę modelu i ruszaj ze swoją relacją.

Znaczy nie mam wyjścia.

Ale swój watek otworzę dopiero po skończeniu Rodney'a - czyli jakoś po wakacjach. Nie mam tyle wolnego czasu żeby ciągnąć dwa duże okręty jednocześnie. No i od stanu bieżącego.

 

Dobra.

Na scenę prosimy Tornado a ja znikam na widownię.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Okonka, bierz się za budowę modelu i ruszaj ze swoją relacją.

Znaczy nie mam wyjścia.

Ale swój watek otworzę dopiero po skończeniu Rodney'a - czyli jakoś po wakacjach. Nie mam tyle wolnego czasu żeby ciągnąć dwa duże okręty jednocześnie. No i od stanu bieżącego.

Na scenę prosimy Tornado a ja znikam na widownię.

 

Pozdrowionka

ZzB

No cóż, szykuje mi się mała przerwa, mniej więcej za godzinkę ruszam w trasę, powrót planuję na piątek, a w sobote i niedzilę będę na konkursie w Świdnicy.

Dzisiaj jeszcze trochę pozpachlowałem kadłub i zabrałem się za nadbudówki. Fotek nie pokazuję bo i tak narazie jest wszystko w stanie surowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie znalazłem tę relację

 

Mode zapowiada się cudnie, ale trzeba będzie skleić jakiś prom w 1:24 i zrobić dioramkę podróży ciężarówek przez Bałtyk

 

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, a wzasadzie to już wczoraj prace przy korwecie ponownie ruszyły Przykleiłem pokłady dziobowy i rufowy, po tym zabiegu okazało się że są szczeliny w części rófowej pomiędzy pokładem a burtami, więc je zaszpachlowałem. I wtedy opamiętałem się, że nie wkleiłem od wewnątrz kadłuba szyb do bulai Teraz nie bardzo jest dojście aby to wykonać, więc mam zamiar wykonać je z Clear Fix'u ale już po pomalowaniu kadłuba, zobaczymy co z tego wyjdzie

 

87408d822e31045d.jpg

5d0ca0563254ae25.jpg

 

Posklejałem trochę nadbudówki, a następnie poszpachlowałem je i przeszlifowałem:

 

32a90d4613c72e0fm.jpg94bbf6dda0a265a2m.jpg

 

No i na koniec zrobiłem małą przymiarkę:

 

91eed9af49008a54m.jpg101890d72b5c6223m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.