Skocz do zawartości

Chevrolet Corvette C4 - monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dni chodził za mną ten projekt, aż w końcu wczoraj wylądował na warsztacie

 

6a35c34e5734c00e.jpg

 

Model planuję zrobić w białej kaście z czarno-białym wnętrzem, coś w tym stylu:

 

4ba3bc749ecde2e3.jpg

fbd9187f8f888d3a.jpg

cf5d6dd05d066226.jpg

 

Prace zacząłem od podwozia, niektóre elementy skleiłem do kupy a także poszpachlowałem i pomalowałem podkładem:

 

43b5fe6d83f424b8.jpg

ff927ab33058b9e6.jpg

a7cb96a941fb797a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To według mnie jedna z dwóch (obok Stingray'a) najładniejszych i najbardziej rasowych Corvette. Będę gorąco kibicował aczkolwiek mam nadzieję, że ta ślicznota nie odsunie w czasie zakończenia równie pięknego, oldtimerowego Forda

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Za Corvettą nigdy nie przepadałem ale skala no i autor wątku zobowiązuje aby zajrzeć

Koncepcja wykonania modelu bardzo mi się podoba

 

Oglądając fotki pomalowanych elementów nasuwa mi się pytanie czy przed klejeniem miejsca klejone są pozbawiane farby czy klei Pan powierzchnie malowane?

 

Oczywiście życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mam nadzieję, że ta ślicznota nie odsunie w czasie zakończenia równie pięknego, oldtimerowego Forda

W Fordzie pozostało pomalować i przykleić kilka chromów i wycieraczki, czynności te wykonam równolegle z malowaniem chromów do Corvette.

Oglądając fotki pomalowanych elementów nasuwa mi się pytanie czy przed klejeniem miejsca klejone są pozbawiane farby czy klei Pan powierzchnie malowane?

Większe elementy oczyszczam z farby, natomiast "drobnicę" przyklejam na farbę/lakier.

 

Kolorek ok. Co jedynie wg mnie tak jakoś monotonnie w środku.

Moze tu jakiś akcencik czerwony lub granatowy ?

Wszystko rzecz gustu Kilkanaście lat temu pewnie coś bym dodał/pozmieniał w kolorystyce, obecnie wnętrze podoba mi się takie jak jest na powyżej zamieszczonych zdjęciach

 

Krzychu126 wiadomo, że do nie pomalowanego, bo do malowanego będę problem żeby złapać. Można tylko próbować butaprenem kleić malowane.

Można kleić i na farbę tyle, że połączenia będą słabsze. W Fordzie 1931 tylne lampy przykleiłem zwykłym klejem modelarskim bezpośrednio na lakier i się trzymają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endrjiu

Grzeczniej...

Andrzej nie jest Twoim kolegą z podwórka, i jako osobie nieco starszej (od Ciebie), należy się odrobina szacunku.

 

Andrzeju, taka Corvetta, to był pierwszy supersamochód, jaki zobaczyłem na żywo w dzieciństwie (wśród maluchów, dużych fiatów, syren), więc kibicuję całym sercem. Osobiście wolałbym, żeby byłą pomarańczowa (taką wtedy zobaczyłem).

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endrjiu

Grzeczniej...

Andrzej nie jest Twoim kolegą z podwórka, i jako osobie nieco starszej (od Ciebie), należy się odrobina szacunku.

Jarku nic złego się nie stało, bardzo lubię gdy do mnie/o mnie tak się mówi Na forum stanowimy jedną "rodzinę" i wiek (przynajmniej dla mnie) nie odgrywa żadnej roli, a ja pośród młodzieży sam się czuję młodziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ebay.de - co.uk czy com??

Modele w 1:8 bywają na wszystkich ebay'ach ale najczęściej i najtaniej można kupić na ebay.com. Znalazłem kilka aukcji z Corvette 85, w tym dwie z wysyłką na cały świat:

aukcja nr 1

aukcja nr 2

pozostałe aukcje

Możesz zapytać się pozostałych sprzedawców to może któryś zgodzi się na wysyłkę do Polski Aha, koniecznie pytaj o koszty wysyłki bo po licytacji możesz się słono rozczarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze, profesionalka

Fajne auto z tego będzie. Koncepcja co do wykonania, tegoż już dzisiaj klasyka bardzo mi się podoba

 

Powodzenia!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ale... zauważyłem małego "babola" - chociaż w tej skali to nie jest taki mały...

Czego człek w realu nie dojrzy to zdjęcie ujawni. Widać musiałem go przeoczyć ale nie ma problemu, szpachlę i farbę mam to poprawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.