Skocz do zawartości

T-34/85 - RUDY 102 [Trumpeter - 1:16]


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co prawda na warsztacie mam już rozpoczętych kilka modeli ale, że nawaliło mi aero (nowy już zamówiony) postanowiłem wziąć się za kolejny model, a oto on:

 

6d03ca0c5222f1e4.jpg

 

Docelowo model ma nosić nr 102, czyli RUDY z filmu Czterej pancerni i pies - odpowiednie kalkomanie już są w moim posiadaniu.

Wbrew panującym w tym dziale obyczajom mój czołg będzie "czyścioszkiem" z ewentualnymi delikatnymi śladami eksploatacji. W zamyśle mam zamiar wykonać model jako obiekt muzealny i postawić go na lawecie w zestawie z Kenwortch'em, ewentualnie postawię go na cokole - coś w tym stylu:

 

źródło: internet

8291ab4919797501.jpg

 

Budowę rozpocząłem od sklejenia silnika:

d55c8ed3c3e683b3.jpg

1cf3ba84f845338d.jpg

004d9d2b14a66196.jpg

 

oraz osprzętu:

22f0a6be297fa244.jpg

3b99608bf5dcf4a7.jpg

 

Powyższe elementy są po wstępnej obróbce i wymagają jeszcze trochę szlifowania.

 

Kolejny etap budowy to szpachlowanie i uzbrajanie wanny:

5d9845f8dae2b32c.jpg

 

W dolnym włazie zeszlifowałem i dorobiłem nowy ruchomy uchwyt:

0494e4154cf36085.jpg

 

Ponieważ Trumpek wykonał ściankę E-18 tak, że nie było by nad nią wnęki postanowiłem trochę ją zmodyfikować:

a4b97fb5ce4272d0.jpg

38c54755a3478eb3.jpg

 

a tak to wygląda w realu- źródło: internet

33e7d43fe1e13ac5m.jpg

 

Następnie odciąłem kawałek ścianki z lewej osłony zawieszenia nr 3 a ścianką działową - ścianki działowe są zamontowane na sucho tylko do przymiarki:

6339f9fd29d5f4fa.jpg

 

 

real - źródło: internet

53291db8128b34cdm.jpg

 

Lewą ściankę zostawiłem w spokoju bo jak się okazuje jest zgodna z oryginałem:

5585da433ac3cd73.jpg

 

real - źródło: internet

67396127aba73387m.jpge97b29ca43b0c5eam.jpg

 

Tylna część wanny:

b241692e82b4392e.jpg

d09d8fa45dd3fce3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lewą ściankę zostawiłem w spokoju bo jak się okazuje jest zgodna z oryginałem

 

Nie jest zgodna z oryginałem, zresztą widać to też na Twoich zdjęciach, jakie pokazałeś. Czyżby problem z perspektywą Na zdjęciach tego fragmentu, zrobionych idealnie od boku, widać tam dziurę.

Poza tym widzę, że model będzie w większości w standardzie Namnożyło nam się ostatnio dużych Teciaków, życzę powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewą ściankę zostawiłem w spokoju bo jak się okazuje jest zgodna z oryginałem

 

Nie jest zgodna z oryginałem, zresztą widać to też na Twoich zdjęciach, jakie pokazałeś. Czyżby problem z perspektywą Na zdjęciach tego fragmentu, zrobionych idealnie od boku, widać tam dziurę.

Poza tym widzę, że model będzie w większości w standardzie Namnożyło nam się ostatnio dużych Teciaków, życzę powodzonka

Dzięki

Może i mam kłopoty z perspektywą, albo i nie Nie jestem znawcą tematu więc zrobiłem powiększenie zdjęcia na którym wyraźnie widać, że pomiędzy ścianami nie ma żadnej wnęki. Po za tym gdyby była tam wnęka to na tej wysokości otwarta prawie na płasko obejma/klamra nie powinna opierać się o boczną osłonę, no ale to jest tylko moje zdanie

 

60fe7f2ac1251504m.jpg

 

Przeróbek w modelu nie będzie za wiele bo planuję wykonać go tylko z otwartymi włazami i tylną pokrywą (miała by być ruchoma na zawiasach), a i to się nad tym zastanawiam gdyż po zrobionej przymiarce pomiędzy zamkniętą pokrywą a kadłubem była by dość duża szpara, no chyba, że zostawił bym ją na stałe w pozycji otwartej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PiterATS za wyprowadzenie mnie z błędu W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak przyciąć tą nieszczęsną ściankę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No... to rozumiem, ledwo model pojawił się w domu już trafił na warsztat ... skąd ja to znam...

A tak poważnie, cieszę się, że robisz go odrazu a nie odłożyłes na półkę, bałem się, że będziemy musieli wszyscy długo czekać....

Ucieszyłem się również na Twoją decyzję co do "brudzenia" , osobiście na ten etap będę czekał najbardziej.

Mam nadzieję, że jego budowa wzbogaci Cię o nowe doświadczenia w pancerce i nie poprzestaniesz na tym jednym .

Póki co, ja kończąc swojego "RUDEGO" (u mnie również kalki już czekają na użycie) będę uważnie i niecierpliwie śledził Twoje dokonania...

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również popatrzę , miałem kleić King Tiger-a z trumpka, ale postanowiłem w tej skali wystrugać coś swojego.

Jak na razie będę Tobie kibicował

ps. ten teciak na pomniku to nasz Wejherowski, dużo się koło niego działo ale na szczęście skończyło się dobrze i stoi sobie dalej, ale w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W przedziale bojowym przyciąłem prawą ściankę osłony omorków, a co by był widok na silnik wywaliłem dziurę w przegrodzie. Z rozpędu wyciąłem zaślepki w tylnych osłonach amortyzatorów - to tak na wszelki wypadek gdybym zmienił zdanie i chciał zrobić zdejmowaną górę komory silnikowej

Podstawę silnika postanowiłem zamontować z zestawu Trumpka, nie przerabiam jej bo na finiszu i tak nie będzie jej widać.

 

3aa7e8e1827eab78.jpg

28e52e266685cbe8.jpg

 

Powoli uzbrajam silnik. Nie wiem jakim cudem bo podczas prac schemat silnika miałem cały czas przed sobą ale boczne przewody zrobiłem za długie i sięgają zbyt daleko w dół Chyba trochę przesadziłem z postarzaniem kolektorów ssących, co prawda w realu wyglądają o wiele lepiej ale i tak moim zdaniem mają za dużo rdzy

 

9ae3b526f6192074.jpg

 

i jeszcze mała przymiarka:

 

72ac8e56bf918800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dorobiłem brakujące fragmenty ścian osłon amortyzatorów:

 

19bc9d4f9735735b.jpg

 

a także tylne ścianki foteli i fragment linki na drążku:

 

f48ccf85514bd2e5.jpg

1aee189230cfc0f4.jpg

 

W przedziale bojowym przybyło trochę osprzętu - fotele zamontowane są tylko do przymiarki:

 

eec965ad0cccd6bc.jpg

ba0915c89f10581c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem kilka przewodów na silniku (jeszcze dojdzie kilka szt.) i pobawiłem się w brudzenie:

63ec91e870bcda9b.jpg

3479c47e796e12fd.jpg

5eb2dd04d0b2b311.jpg

 

Przekładnia - na fotkach rdzy jest jak by więcej niż w realu

b41aa1535f31cc7e.jpg

c6a7ea6bd9f90404.jpg

dbf7ed2046555dda.jpg

 

Całość:

4075ac6c2004c1e6.jpg

e5086b46970533ff.jpg

 

Przymiarka w wannie:

1750dc25d502f19d.jpg

1cc41f6f0ab73830.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pięknie ... zapowiada się doskonały efekt końcowy. Dla mnie osobiście troszeczkę za dużo tej rdzy ... tak jakby motor był od dłuższego czasu nieużywany... no ale może faktycznie w realu lepiej to wyglada ....

 

Mój póki co jest w malarni, niedługo mam nadzieję będę mógł pokazać jak wyszedł ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za Wasze opinie

 

tak jakby motor był od dłuższego czasu nieużywany...

No i o to chodzi, ma być nieużywany bo czołg ma stać jako pomnik na podwyższeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komora wygląda fajnie ale na przyszłość fotki rób w bardzo małym kontraście pancerka lepiej się wtedy prezentuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścianka obok kierowcy jest już po małej modyfikacji, będą jeszcze przewody ale to już po malowaniu. Na osłonie amorków zamontowałem listwę z przewodami, a właściwie bez nich bo odciąłem je a w ich miejsce zamontuję swoje:

 

0a8ccd859f079bd1.jpg

8d59f06a5b0e7f28.jpg

 

Na prawej ściance za dużo nie działo się ale zawsze to krok do przodu

65488636b4f84481.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem przedział bojowy, wydaje mi się, że podłoga jest ciut za jasna ale już tak zostanie. Trwa uzbrajanie wnętrza:

 

2518945abe5f6d5d.jpg

41328166abdbf456.jpg

cc06d109f2ea7df7.jpg

2310201ddf9d6d6e.jpg

 

Skoro czołg ma być nieużywany więc przedział silnikowy zapuściłem rdzą:

 

c0b8810875890c68.jpg

c6437415027c8e28.jpg

2d06060d5446c726.jpg

 

i jeszcze jedna fotka z bebechami:

 

093b35ca7cab05d6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jako nieużywany to rdza OK... ale dlaczego tylko w przedziale silnikowym ??? Rdza nie wybiera ... żre wszędzie ... więc może i w przedniej części wanny by się troszkę jej przydało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.