Skocz do zawartości

Namiot bezcieniowy


athlon5

Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze mam w domu problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na robienie zdjęć modelom.

Oczywiście zawsze można robić fotki na dworze...no właśnie nie zawsze

Postanowiłem zrobić sobie namiocik do tego celu,trochę pooglądałem i zacząłem tak:

00cbf97068f3.jpg

Mam nadzieje że idę w dobrym kierunku. Pozostało mi jeszcze skombinowanie odpowiedniego materiału na ścianki i oczywiście oświetlenia.Macie doświadczenie z takim wynalazkiem?Jakie dać światło?

2x100w+1x300w halogen ( takie akurat mam) może 3x50 halogen ( musiałbym kupić ) a może kompakty ( też kupić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiot w tej chwili wygląda tak

ea2a035aa717.jpg

Oświetlenie prowizorka ale działa (2x120w)

Niestety pierwsze zdjęcia pokazały,że "szału ni ma"

f2d474089f3f.jpg514a3cdc848d.jpg

Choć to i tak dobra alternatywa dla zdjęć na dworze bo uniezależnia mnie od pory dnia i pogody.

Albo to jest za mało światła albo płótno za mocno tłumi ( w sumie na jedno wychodzi).

Próby jednak będą trwały bo czuje w tym pewien potencjał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Albo to jest za mało światła albo płótno za mocno tłumi ( w sumie na jedno wychodzi).

Próby jednak będą trwały bo czuje w tym pewien potencjał

Jak robisz ze statywu, a powinieneś, to żaden problem, dajesz dłuższy czas. Wg. mnie powinieneś robić z priorytetem przysłony (A, Av, ... czy jak to tam oznaczone na Twoim aparacie jest), z wartością z przedziału 15-25, a jeśli Twój aparat tak "wysoko" nie sięga to dajesz maksymalną jaka się tylko da. Jak nie masz statywu to bierzesz stołek, książki, i układasz na odpowiednią wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jeszcze próbę z dodatkowym halogenem 300W z góry -bo tak jak poprzednio akurat mam.

Wydaje mi się jednak,ze płótno zbyt tłumi bo widywałem oświetlenie z lampek biurkowych ale materiał w oryginalnych namiotach jest chyba cieńszy.

Przy okazji zapytam : czy przy ewentualnie tych kompaktach z linku potrzebny będzie jakiś klosz do ukierunkowania światła?

A ponieważ teraz doczytałem kolejną odpowiedź pociągnę jeszcze .

Zazwyczaj robię ze statywu.

Przysłona jest.... max 32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba żadnego klosza.

Są specjalnie zwinięte w spiralę,żeby dawać światło mniej więcej równo we wszystkie strony.

A materiał w oryginalnych namiotach jest rzeczywiście bardzo cienki.

Spróbuj jeszcze z tą kalką jeśli masz gdzies w domu.

Podobno dobrze się sprawdza.

Fotka musi być robiona ze statywu.Inaczej nie ma szans na dobre zdjęcie.

Co do przesłony to Ci nie odpowiem bo ja posiadam tylko taka troche lepszą "małpkę" z manualem.

U mnie przesłona max to 8,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.