Skocz do zawartości

AN-2 Deutsche Lufthansa (Vintage)


Artek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów .

Tematem galerii jest model Antonowa-2 w malowaniu DDR-owskiej Lufthansy. Na początek fotografia oryginału zapożyczona ze strony Interflugu.

F1.jpg

 

Model wszystkim jest szeroko znany, więc zbytnio się rozpisywał nie będę. Kupiłem go ładnych 6 lat temu w takim oto stanie

F.jpg

Model rzecz jasna musiał swoje odleżeć aż z 3 lata temu coś tam powoli ruszyło, ale postęp był słabiutki i od 2010 roku, wyszpachlowany i pryśnięty podkładem, ponownie musiał odstać swoje w kącie W czasie długiego weekendu wpadł mi w ręce i postanowiłem go ukończyć. Przykleiłem i zamaskowałem kabinkę, doszpachlowałem co nieco

F2.jpg

i jedziemy na lakiernię

F3.jpg

 

A tutaj już po lakierni powoli nabiera barw

F4.jpg

pomalowane śmigło i maska przed kabiną

F5.jpg

kładzenie kalek i próba silnika

F6.jpg

 

Model trzyma standard "Vintage", czyli bez żadnych współczesnych dodatków, sklejony z pudła. Dodałem mu naciągi wykonane z rozciągniętych nad gazem ramek od części, linka anten to nylon z pończoch , a kalki są wykonane przez Alberta i podziękowania dla niego

 

Zapraszam do zdjęć

 

F7.jpg

 

F8.jpg

 

F9.jpg

 

F10.jpg

 

F11.jpg

 

F12.jpg

 

F13.jpg

 

Tutaj małe porównanie z modelem wykonanym 45 lat temu którego prezentowałem w tym temacie:

viewtopic.php?f=64&t=28811.

 

F14.jpg

 

F15.jpg

 

F155.jpg

 

A teraz palimy motor i odlatujemy

F16.jpg

 

F17.jpg

 

F18.jpg

 

F19.jpg

 

F20.jpg

 

F21.jpg

 

F22.jpg

 

Dziękuję za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo to rozumiem

 

Elegancko wyszpachlowany, wymalowany i schludnie wykończony Antek (o braku wash'a i śladów eksploatacji nie będę mamrotał). Z tych plastikowych dziadków Plasticarta da się jednak wykrzesać coś ciekawego.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 lat temu? O kurczę, chciałbym jeszcze tyle pożyć, żeby móc także zrobić podobne porównianie:)

 

Nie ma co, widać postępy (jeśli tak można powiedzieć hihi;)).

 

Bardzo ładny jest ten Twój Antek, mi się podoba, szczere gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że Antoni się Kolegom podoba Kornik z tym łoszem próbowałem na skrzydłach, ale jakoś tak nie czuję się w tym jeszcze . No musze poćwiczyć na jakimś starym złomku i może sie zdecyduję wreszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszedł. Pamiętam, że sam go sklejałem jakieś 20-parę lat temu.

 

Ostatnio miałem okazję z siostrzanym egzemplarzem się zaznajomić trochę bliżej:

 

bbb.jpg

aaa-2.jpg

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne fotki Erolek W Niemczech latają co najmniej trzy AN-2 w takim historycznym malowaniu, a jeden DM-SKK posiada nawet jeszcze oryginalne prostokątne okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech latają co najmniej trzy AN-2 w takim historycznym malowaniu, a jeden DM-SKK posiada nawet jeszcze oryginalne prostokątne okna

 

Ten akurat był w Teuge, w Holandii.

Jakby ktoś potrzebował, to mam pełen walkaround zrobiony - łącznie z kabiną. Może się kiedyś zbiorę, pozmniejszam i wrzucę na sieć.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.