Skocz do zawartości

Tamiya set 35215 - Panzerkampfwagen III Ausf. L - 1:35


Martinez

Rekomendowane odpowiedzi

W międzyczasie, kiedy czytam lekturę dotyczącą obić, rozpocząłem składanie Trójeczki. Model wzbogacony o blaszkę Eduarda TP047, oraz lufkę RB Model.

20130426_123056.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Zamieszczam pierwsze fotki. Z założenia trójka będzie malowana aerografem, który już mam razem z kompresorem (sprzęt używany do nauki), brakuje mi jedynie kilku elementów eksploatacyjnych. Na tę chwilę stwierdzam, że obsługa aero jest trudna! Rozkręca się na kilkanaście części i trzeba wiedzieć co, gdzie, jak... Będzie niezłe pałowanie Tygrysek Zvezdy, będzie skończony w najbliższym czasie.

20130426_123211.jpg

20130426_123341.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Pozdrawiam.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 259
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam ten sam zestaw plus lufę rb - o wypowiedzi kolegi wyżej dodam: gąski są nie prawidłowe powinny mieć dziury w zębach. Po za tymi faktami model dobry.

Zasiadam i kibicuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło się go skleja, wszystko ładnie spasowane, dlatego osobiście zrobiłem 2 szt z tego zestawu. Jednak ma trochę uproszczeń, trochę detali pominięto jak i większość spawów. Jeśli więc się chce zrobić wierną replikę, zestaw trawionek, poprawne gąski i wykonanie spawów jest niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiernej repliki na pewno nie zrobię, chociażby dlatego że jeszcze brak 'skilla'. Blaszki zakupione to uboższy zestaw(z Eduarda są dwa do wyboru), bo nie chciałem aby ich było za dużo a na czymś się trzeba uczyć. Z gąskami to generalnie rzecz biorąc nie stać mnie w chwili obecnej na nowe - prawidłowe. A co do spawów, to niewykluczone że popróbuję je robić. W sumie to właśnie zakładałem robienie spawów przy trójce - ćwiczenia. Z lufką raczej jest najmniejszy problem - w Zvezdziaku też przedłużałem odrobinę.

 

Niemniej jednak w dalszym ciągu projektem nadrzędnym zostaje Tigerek Zvezdy, aż do jego ukończenia

Dzięki za uwagi odnośnie fabrycznego wykonania kita Tamiyi.

Pozdrawiam.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Napisano (edytowane)

Powoli będę przechodził do tego modelu, jako że Zvezdowy kociak jest na ukończeniu - myślę, że praca nad nim pełną parą ruszy najpóźniej pod koniec przyszłego tygodnia. Przede wszystkim muszę posprawdzać gdzie taki cudowny czołg jak Panzerkampfwagen III ma spawy, to może uda się wykorzystać nabytego nie dawno miliputa Jakieś porady?

 

Oczywiście będę go i tak lepił dalej, zanim zacznę zajmować się spawami. Chcę mieć wpierw bryłę - kadłub/wanna/wieża, a dopiero mając go w pełni wizualnie na oku spróbuję zająć się brakami Tamki.

 

Chyba największym problemem będzie malowanie - basic aerografem Aż się boję. Raczej spodziewam się ostrej walki z tym sprzętem i może być różnie... Pędzel ma to do siebie, że praktycznie zawsze jest przyjazny użytkownikowi.

 

Pozdrawiam.

Marcin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad gąskami, być może da się to jakoś załatwić bez kupowania nowych gąsek, na które mnie tak na prawdę nie stać obecnie. W sumie mam już komplet 20 wiertełek modelarkich + wiertarka ręczna. Pytanie tylko na ile metalowe wiertło poradzi sobie z gumą, bo z plastikiem nie miałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę z tym aero. Ja np. mam problem z ładnym malowaniem pędzlem. Jakimi farbami masz zamiar malować? Nie bardzo kumam co chcesz wiercić w tych gumowych gąsienicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
mam ten sam zestaw plus lufę rb - o wypowiedzi kolegi wyżej dodam: gąski są nie prawidłowe powinny mieć dziury w zębach. Po za tymi faktami model dobry.

Zasiadam i kibicuje

 

Tutaj jest odpowiedź co wiercić. W tygrysie Zvezdy - gąsienica - są dwie linie zębów i mają otwory (dziury). W Tamce nie ma otworów - jest wewnętrzna jedna linia zębów bez otworów i pewnie to kolega miał na myśli pisząc, że gąski są nie do końca oryginalne/auetentyczne.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej z wierceniem zębów w gumie daj sobie spokój. Efekt będzie kiepski. Zostawiłbym gąski takie jakie są. Pojazdy Pz III - IV były wyposażane także w gąski z pełnym zębem. Co prawda różniące się nieco od tych Tamiyowskich (błędnych) ale zawsze to lepsze niż wiercenie w gumie.

panzeriiiandivtracklink.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mam niekompletny zestaw (chodzi o instrukcję), albo to babol Tamiyi. Do rzeczy:

Zestaw posiada kalkomanie dla następujących wozów bojowych:

- numer 133 (biały)

- numer 02 (czerwony)

- numer II01 (czarny)

- numer 200 (biały)

- numer 1 (czarna transparentna obwódka)

- numer 15 (czarny)

 

kalka.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Instrukcja zawiera jedynie 3 sposoby malowania i oznakowania(wozy numer 133,200,1), kiedy powinno być sześć(brakuje wozów numer 02, II01, 15), dla przykładu posiadany przeze mnie Tygrys I wczesny Tamki ma 6 kompletów kalek i sześć malowań rozpisanych w instrukcji malowania. Z kolei Trójka ma ledwie trzy:

 

PanzerIII_133.JPG

PanzerIII_1.JPG

PanzerIII_200.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Gorlock robiłeś go w dwóch wersjach. Kojarzysz tę sytuację? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie mam. Nie pokazywałem obu na żadnym forum. Jeden z nich kleiłem wieki temu a drugi w zeszłym roku ale jest jeszcze w stanie surowym (czeka na małą poprawke i malunek).

 

dsc03114b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Co prawda już idę spać, ale... Gorlock, miałbym prośbę. Dałbyś radę swoją Trójeczkę ofotografować dookoła i z góry? Miałbym materiał porównawczy do tworzenia spawów Wiem... że można szukać po zdjęciach w ogrinale... Mam i na pewno będę je porównywał, ale Jakbyś dał radę wrzucić te powiedzmy 5 fotek (przód,tył, jedna strona, druga strona i rzut z góry) byłoby super No zdjęcie z przodu już jest, więc jeszcze cztery

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały updejt:

 

Udało mi się wpasować lufkę RB Model do KM'u wieżowego. Trochę się bałem, bo w końcu ucięcie KM'a to rzecz nieodwracalna, ale Nawiert wyszedł nad wyraz precyzyjnie KM już siedzi:

 

Karabin.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

W międzyczasie kombinuję nad przedłużeniem lufy o 4 mm Da się zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W międzyczasie kombinuję nad przedłużeniem lufy o 4 mm Da się zrobić...

 

Najlepszy sposób: kup drugą lufke RB, odetnij z jej konca 4 mm i przyklej ten kawałek do drugiej lufki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.