Skocz do zawartości

TIE Interceptor // Fine Molds // 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie skończony.

Coś co miało być drobnym przerywnikiem przed kolejnym dużym sklejaniem modelu samolotu, rozrosło się niespodziewanie do całkiem fajnego projektu.

TIE Intereceptor firmy Fine Molds to mój drugi myśliwiec TIE w skali 1:72, mam nadzieję że niedługo trzecim będzie TIE Advanced, który premierę miał kilka dni temu w Japonii.

Ale do rzeczy.

Sam model to bajka: niesamowite detale, niesamowite spasowanie, po prostu czysta przyjemność modelarska. Gdyby takie robili samoloty...

Model chciałem po prostu zrobić czysto i zgrabnie, lepiej niż poprzednika i to mi się na pewno udało. To mój najlepszy model bez dwóch zdań, ze wszystkich jakie zrobiłem. Nieskromnie powiem, że uważam iż nie popełniłem przy nim żadnego błędu.

Pokusiłem się o drobne waloryzacje: dorobiłem wewnątrz kabiny, przy wolancie, przewody niewiadomo-od-czego (w filmie je widać, więc powinny być), trochę obić ścian i podłogi, oraz fotel z czerwonymi poduszkami. Dlaczego czerwonymi? A bo tak.

Trochę czasu zajął mi przedni panel kadłuba, czyli to co dokładnie widać pod szybką owiewki: dodałem trochę widocznych kabli i przewodów, a "lusterko wsteczne" ozdobiłem światełkami. Wiem, że tego w filmie nie było, ale model wiele przez to zyskał.

Druga część tego projektu to podstawka. Miało być coś w rodzaju stacji dokującej dla statku i chyba tak wyszło. Sporo kabli i przewodów, światełek i antenek. Namęczyłem się z tym bardzo, ale efekt chyba nie jest taki zły.

 

Ok, krótkie podsumowanie: model robiłem przez 5 tygodni, od 31 sierpnia do 6 października, a prace zajęły mi nieco ponad 49 godzin. Przy projekcie nie ucierpiał żaden szturmowiec.

Przy okazji dziękuję za pomoc i wsparcie Alexowi976, bez których byłoby trudniej.

 

A oto galeria:

 

g01_zps0b11db6a.jpg

g02_zpsb4e11157.jpg

g03_zps68307d22.jpg

g04_zps3f25b0c7.jpg

g05_zps4fa68125.jpg

g06_zpsfa3d2594.jpg

g07_zpsc7c7c5bb.jpg

g08_zps2a95b7d0.jpg

g09_zpse4817bac.jpg

g11_zps01419c29.jpg

 

A tu odrobinka detali:

 

g13_zps62a5a4b7.jpg

 

I zdjęcia samego myśliwca:

 

g12_zpsc18a9b62.jpg

g15_zpsacd480e3.jpg

g16_zps6451adfe.jpg

g17_zps15ec0360.jpg

g19_zps7fb34748.jpg

g21_zps46d97692.jpg

g22_zps52aa3fd0.jpg

g23_zpsd8a50553.jpg

g24_zps91fe3ea5.jpg

 

I kilka fotografii podstawki:

 

g26_zps0e6377de.jpg

g27_zps2ed98e05.jpg

g28_zps2439ba6d.jpg

g29_zps684f2581.jpg

 

I sam TIE, startujący ostro:

 

g30_zpse77b29aa.jpg

 

Na koniec tradycyjnie zdjęcie rodzinne:

 

g31_zps8d36cf43.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model. gratulacje. Będzie pewnie wygrywał nie jeden konkurs.

 

P.S. Nie wiem dlaczego ale tytuł (TIE Interceptors) strasznie kojarzy mi siez tym:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.