Skocz do zawartości

Mercedes Wolf Revell 1:35


Tomek Mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długaśnej przerwie, sił na BM-21 póki co brak a więc łapiemy się za coś mniejszego. Tym razem będzie to Wilk, a w zasadzie pojazd o nazwie zapożyczonej od tego czteronożnego zwierzęcia. Model już troszkę lat ma, szczegóły są na całkiem dobrym poziomie jednak no są uproszczenia. Po walkach z Unimogiem tejże firmy nie spodziewam się super spasowania, niestety. Model będzie w malowaniu 9 Brygad... Wróc, chciałbym, jednak ta jednostka wyposażona w nie nie została. Kto wie, może jeśli zakupione nie dawno Leopardy trafią do Braniewa to i Wolfy przybędą. Póki co to jednak gdybania a sam model będzie w malowaniu typowo NATO'wskim ale z oznaczeniami z 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Kalkomanie zdobyłem przy pomocy Kolegi mandrivecs któremu dziękuje bardzo i zarazem polecam do ubijania interesów! Model zapewne nie będzie szybko powstawał a to przez moje studiowanie, aczkolwiek ruszam z warsztatem i mam nadzieje, że znajdę w świąteczne wieczory czas na grzebanie przy tym autku. Popołudniami grzebie się przy innym, ale to już w skali 1:1 Po tym nudnym i przydługim wstępie rozczaruje tylko 1 zdjęciem. Muszę zakupić jeszcze farby Tamiya i jakieś pędzle

 

IMAG1447.jpg

 

W przyszłym tygodniu ruszę do akcji, póki to to tylko niemrawe przygotowania. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9BKPanc może nie ma ich bezpośrednio ale takowe są używane przez 16PDZ podczas ćwiczeń poligonowych w Orzyszu. Są tam na stałe.

Niestety ale mylisz się. Wolfy są tylko w 10BKPanc, pozostałe jednostki, w zasadzie chyba wszystkie brygady, mają owszem Mercedy G-klasy, ale są to już inne wersje. Dłuższe, cztero-(z bagażnikiem pięcio-)drzwiowe. A to niestety wiąże się już z dość mocną przeróbką zestawu Revella, bo oprócz wydłużenia nadwozia, ramy, dodatkowych drzwi, dochodzi także dorobienie sztywnego dachu.

 

Jedynie pociesza fakt, że wraz z nowymi Leośkami dostaniem zarówno Wolfy jak i Unimogi. Owszem, możliwości wykonania modelu będą nadal takie same, bo już mamy te pojazdy w Świętoszowie, ale teraz będzie można przynajmniej wybrać sobie inny wzór oznaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

No będę zaglądał co tam z Wolfa powstanie , bo revell to słabiutki strasznie , mam pułkownika jakiś czas temu zrobionego , i szczerze już do niego nie wrócę. Z Unimogiem jest jeszcze gorzej, na chwilę obecną mój egzemplarz ma skrzywiony dach ( źle wystudzona forma?) niedolewki w ramach okien koła to masakra itd itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są rzeczywiście, ale w sztabie. Byłem jako dziennikarz na różnych ćwiczeniach pod Orzyszem i tam, na stałe, jeździ kilka wolfów. Niestety, nie mam zdjęć na potwierdzenie tego faktu gdyż jakoś nigdy mnie to nie zainteresowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem, możliwe, że Wolf'y służą w komendzie poligonu w Orzyszu/Bemowie Piskim i dlatego poruszają się po jego terenie. To tak jak z Land Rover'ami 110, były kupione dla oddziałów specjalnych ŻW, a po likwidacji OS ŻW w Gliwicach, część zasiliła JW AGAT.

 

Patrząc na naszą Armię, to wszystko jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są rzeczywiście, ale w sztabie. Byłem jako dziennikarz na różnych ćwiczeniach pod Orzyszem i tam, na stałe, jeździ kilka wolfów. Niestety, nie mam zdjęć na potwierdzenie tego faktu gdyż jakoś nigdy mnie to nie zainteresowało.

No to rzeczywiście byłoby ciekawe. Jesteś pewien, że to wojskowe, krótkie Wolfy? Pytam, bo aż nie chce mi się wierzyć, że nasi mogliby takowe mieć gdzieś poza 10BKPanc. Pytanie teraz tylko, czy właśnie trafiły one tam z jakiś nadwyżek z pierwszego kontraktu na Leosie, czy pozyskaliśmy je w odrębnym postępowaniu? Jakbyś się kiedyś czegoś nowego dowiedział, daj znać. A żeby nie robić zbyt dużego off-topu, czekam Tomek na postępy prac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam ponownie, święta, święta i po świętach Leń złapał i przy okazji model. Powoli szykuje rame do malowania, nie będę jej specjalnie poprawiał (szpachlować wklęśnięć, szlifować szwy i wypychacze) bo i tak ramy nie widać.

IMAG1457.jpg

 

Wpadłem przy okazji odwiedzin mechanika do mojego autka w 1:1 do marketu budowlanego i zakupiłem czarny, matowy spray. Testowałem na kawałku modelu starego i powiem że całkiem pozytywnie, do malowania właśnie ram czy innych rzeczy mniejszej widoczności nadaje się bardzo dobrze. A 13zł za taką puszke? No jak dla mnie dobry pomysł. Przeznaczony do materiałów także plastikowych a więc nie powinno niczego rozpuścić

 

IMAG1455.jpg

 

 

Przed nowym rokiem myślę jeszcze 1-2 aktualizacje wyjdą w zależności od czasu i chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku A skoro nowy rok to i nowe wyzwania, przede mną wakacyjny konkurs w Elblągu a póki co do wystawienia mam tylko T-72, BRDM-2 i Leoparda. Wolfik też chce tam pojechać a w kolejce za nim stoi 2S1 i BM-21 dlatego czas przyspieszyć prace

 

Revel dodaje jakiś dziwny pojemniczek, dobrze się sprawdza na trzyma nie małych bzdet. Ku zaskoczeniu okazało się że to pokrowiec na koło zapasowe. No nic, swoim sposobem (czy z dobrym efektem zostawiam wam do oceny) stworzyłem nowy pokrowiec.

 

IMAG1479.jpg

 

Tym czasem zasiadam do kreowania reszty modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Nic tu nie umarło

 

Obiecałem w Portfolio że wrócę do niego, to wracam

Model ma już do ramy podwozia przyklejoną karoserie.

IMG_1012.JPG

IMG_1013.JPG

IMG_1014.JPG

 

I pomalowałem koła

IMG_1016.JPG

 

We wnętrzu nic nie dorabiałem/przerabiałem, niech to bedzie model z pudełka. Zdjęcia pokazują też to co oczy nie widzą, wszelkie niedoskonałości będą wyszlifowane

 

Pozostało mi przykleić górę i czekać na malowanie

 

Pozdrawiam pancernie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makinen

Nie, wiem że wygląda bardzo ubogo i w porównaniu z tym co robicie z Humvee biednie i amatorsko, jednak nie mam wprawy w samodzielnym dorabianiu elementów więc póki co nie chcę się w to bawić.

 

bazylms

Zderzak jest na sucho, możliwe, że się skrzywił podczas macania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku Drogi- jak skończę MRAP ATV, to do galerii wrzucę swój pierwszy model sprzed 3-4 lat, kiedy jeszcze o tym Forum i innych nie miałem pojęcia. Będziesz miał okazję porównać kiedyś trzeba spróbować, zwłaszcza, ze nadwozie nie będzie otwarte. Walcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Minął kolejny rok, a zmieniło się niewiele, w sumie bez dzisiejszej pracy, to nic. Ale mam plan go w końcu skończyć. Pod wpływem natchnienia z II EOFM ruszamy z tematem.

Strasznie jasny kolorek mi wyszedł, nie martwię się tym bo zawsze można go podczas zabawy washem przyciemnić.

Dziubek:

IMG_2284.JPG

 

I plandek a która wymagała zaszpachlowania jako, że jest to z grubsza jednolity naciągnięty materiał:

IMG_2287.JPG

 

I tutaj taka niespodzianka, pokazywałem wieże w temacie o kolorach Toro, a tu już w całości: T-72M1 z jedynej "prawilnej jednostki" w 1:72. Kilka warstw farby pomogło (aczkolwiek wymaga jeszcze poprawki), nie zauważyłem zalania, jednak dalej uważam, że dostałem felerną serie farby która okropnie słabo kryje.

 

IMG_2291.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.