Skocz do zawartości

Katiusza


kommar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podczas jednej z przeprowadzek połamał mi się prawie gotowy model Katiuszy.

Chyba będę go reanimował.

Pozdrawiam Wszystkich.

 

1_2.jpg

2_2.jpg

3_2.jpg

4_2.jpg

a1_2.jpg

a2_2.jpg

a3_2.jpg

a4_2.jpg

a5_2.jpg

i w jednym kawałku.

1a_2.jpg

2a_2.jpg

3a_2.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje modele to zupełnie nowa jakość. To jak "malujesz" ślady eksploatacji, świadczy, że jesteś naprawdę świetnym obserwatorem i modelarzem.

U mnie masz już status mistrza. :-))

Mam nadzieje,że ta porcja wazeliny, nie jest dla Ciebie niestrawna

:-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za miłe słowa. Mistrzem się nie czuję, znam lepszych:)

Jeśli chodzi o jasne zadrapania, to zawsze stosuję farby olejne VanGogh Talensa. Minimalna ilość białej na pędzelku nr.1 , późniejsze delikatne roztarcie czystym pędzelkiem, zwilżonym w rozcieńczalniku techmod, ale prawie suchym.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio

 

Małe pytanie - Katiusza posiada białe akcenty stosowane na defiladach wiec skąd aż taki stopień zużycia powłoki lakierniczej. Zapomnieli zamalować te akcenty po imprezie czy też trafiła zaraz po niej prosto na złom i tam przestała parę lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kommar - Zajmujesz się może poza modelarstwem jakimiś innymi rodzajami sztuki ? Mam na myśli malarstwo lub coś w tym rodzaju. To co przedstawia ten model to sztuka sama w sobie. Przyglądam się od 15 minut tym zdjęciom i jedyne co mi przychodzi do głowy to fakt, że model jest zrobiony perfekcyjnie (pomijam fakty historyczne bo na tego rodzaju broni się nie znam). Tylko artysta plastyk może dostrzec takie szczegóły jak na przykład przebarwienia (zadrapania farby) przed odpryskami etc.

Coś niesamowitego....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Model pomalowałem "defiladowo", ale chcę zrobić dioramkę z Katiuszą jako pomnikiem. Zainspirowały mnie do tego zdjęcia poniżej i wizyta w skansenie w Mniszewie.

Piter - Interesuję się malarstwem, ale sam nie maluję. Plastykiem też nie jestem.

Pozdrawiam serdecznie.

 

a_2.jpg

b_2.jpg

c_2.jpg

d_2.jpg

de_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter, artystą sie bywa. To nie jest kwestia zawodu, a raczej poziomu tworzonych przez siebie rzeczy. Nie wdając sie w filozoficzny aspekt tego czym jest sztuka, Powiem tyle,że kommar jak robi modele to jest artystą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 7 years later...
Oby więcej takich modeli i takich zdjęć! Idealny materiał, na którym można się wzorować przy swoich próbach "wyeksploatowywania" modelu

To właśnie też chciałem rzec. Zwłaszcza tip z jaśniejszymi odrapaniami wart zapamiętania i przećwiczenia przy najbliższej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.