Skocz do zawartości

Gdynia Sail 2014


stefan1965

Rekomendowane odpowiedzi

Wprawdzie już trochę przeterminowane, ale nastrój urlopowy wciąż mnie nie opuszcza. W końcu przełamałem swoją niemoc i zgodnie z obietnicą kilka zdjęć z imprezy która odbyła się w Gdyni. Ogólnie jestem trochę rozczarowany i gdyby zabrakło rosyjskich jednostek to niewiele byłoby do oglądania. Na przykład portugalska Santa Maria Manuela przypłynęła bardziej na urlop niż na zlot. Wejść na pokład można było tylko przez dwie godziny dziennie. Żeby się dostać na Kondora trzeba było odstać kilka godzin co sobie odpuściłem. Paradę zepsuła pogoda, a dokładnie wiatr który był dość silny i zmienił kierunek przez co żaglowce musiały płynąć w paradzie od strony Gdańska w stronę Gdyni. Zresztą Iskra nie pokazała nawet kawałka "szmaty". Część uczestników nawet nie dopłynęła do Gdyni i już na wysokości Sopotu odbijały w stronę Helu. W porównaniu do zlotu w 2003 nie wyglądało to dobrze. W załączeniu kilka zdjęć. Przepraszam za jakość ale nigdy nie uważałem siebie za fotografa. Zdjęcia z parady robione z dużym zoom'em i ich jakość nie jest najlepsza.

100_3817.JPG

100_3829.JPG

100_3836.JPG

100_3873.JPG

100_3874.JPG

100_3892.JPG

100_3896.JPG

100_3926.JPG

100_3953.JPG

100_3954.JPG

100_3976.JPG

100_3998.JPG

100_4009.JPG

100_4016.JPG

100_4019.JPG

100_4081.JPG

100_4082.JPG

100_4098.JPG

100_4105.JPG

100_4119.JPG

100_4123.JPG

100_4133.JPG

100_4141.JPG

 

Zdjęć mam dużo więcej i jakby ktoś z szanownych forumowiczów był zainteresowany to mogę całość podesłać.

Pozdrawiam Stefan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem bardzo zadowolony. W ciągu tych czterech dni wszedłem wszędzie tam gdzie chciałem i widziałem wszystko co chciałem. Byłem też w trzech rejsach pod żaglami (z Rosjanami, ze Szwedami i z Litwinami). A pogoda była iście żeglarska: piękne słoneczko, kilka ulew i deszczyków oraz fajny wiaterek. W rejs na "Trzech Koronach" nawet z portu wychodziliśmy pod żaglami, więc wiało fajnie.

 

Trochę zdjęć tutaj:

Rejs na STS "Shtandart"

Rejs na STS "Tre Kronor af Stockholm"

Rejs na STS "Brabander"

 

Operation Gdynia Sails

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.