Teraz jest N wrz 24 2017, 1:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Warsztaty modelarskie w Poznaniu
PostNapisane: So paź 10 2015, 14:03 
Administrator

Witam
Powstaje projekt otwartych cotygodniowych warsztatów modelarskich w Poznaniu. Temat podwieszam na razie tutaj - celem jest rozeznania jak wielu z was chciało by w takim przedsięwzięciu brać udział - bardzo proszę o komentarze osób mieszkających na terenie Poznania i okolic.

Założenie jest proste - miejsce, w którym raz w tygodniu modelarze będą mogli nacieszyć się w pełni wyposażonym dedykowanym pomieszczeniem i uczestniczyć w fascynujących sesjach modelarskich które poprowadzę.

Warsztaty zostaną utworzenie w taki sposób aby modelarz mógł przyjść "z ulicy", bez sprzętu i rozpocząć pracę. Jednym słowem, miejsce zapewniło by wszystkie niezbędne narzędzia, farby, aerografy, pochłaniacze, miejsce do fotografowania + przyjaźnie poprowadzony program dydaktyczny, który zapewni każdemu sporo zabawy. Każdy z uczestników będzie miał zapewnioną profesjonalną stację roboczą, z wszystkimi fajerwerkami najlepszych firm takich jak:

Tamiya - kleje, wypełniacze do szczelin, taśmy maskujące, pilniki, materiały ścierne itp
Olfa - noże i maty do cięcia
Harder & Stenbeck - kompresory
Iwata - aerografy
Proxxon - maszyny do obróbki plastiku/drewna/pianki
Winsor & Newton - pędzle i lakiery
Tamiya - pełen zestaw farb aero
Mr. Hobby - pełen zestaw farb aero
Citadel - pełen zestaw farb pędzel
Ammo Mig Jimenez - efekty, pigmenty, filtry

Możliwość na miejscu zakupienia modeli, figurek i popiersi wszystkich czołowych producentów w przystępnych cenach lub przyniesienie własnego "tematu" na spotkanie - pełna dowolność gwarantowana :-)

Tutaj skrócony program warsztatów, który chciałbym przeprowadzić:

Ogólny zarys:
Spotkania cotygodniowe w grupach do 10 osób podczas których wprowadzam w arkana modelarstwa redukcyjnego. Realizacja program nauczania dostosowanego będzie do potrzeb indywidualnych uczestników. Zajęcia potrwają 4h. Preferowany piątek wieczór, nie wykluczam spotkań weekendowych - tzw maratonów modelarskich raz w miesiącu cały dzień.

Zakres tematyczny:
Budowa oraz malowanie modeli plastikowych, figurek, popiersi oraz makiet terenowych. Od konstrukcji historycznych po Science-Fiction.

Szczegółowy program warsztatów:
Program warsztatów byłby dostosowany do umiejętności oraz potrzeb uczestników. Początkujący oraz bardziej zaawansowani adepci znajdą coś dla siebie.
• Omówienie narzędzi modelarskich oraz dostępnych sposobów dotyczących obróbki plastiku / żywicy / metali / kartonu i innych,
• Praca z modelem plastikowym, przygotowanie elementów do klejenia,
• Omówienie podstawowych typów klei modelarskich, przykłady oraz łączenie elementów
• Wypełnianie łączeń , szlifowanie, obróbka różnych surowców
• Przygotowanie modelu do malowania – podkłady modelarskie, estetyka wykończenia elementów, maskowanie elementów
• Malowanie wstępne modelu – pędzel, puszka, aerograf
• Preshading modelu, czyli optyczna iluzja powierzchni
• Dobór kolorów bazowych, malowanie elementów
• Zabezpieczanie modeli lakierami
• Praca z kalkami, oraz projektowanie i przygotowanie szablonów
• Techniki dodające realizm – postshading, wash, oleje, pigmenty
• Techniki mistrzowskie – kurz, piach, olej, śnieg, deszcz, rdza
• Makiety – projektowanie przestrzenne w skali
• Budowa makiet oraz zaawansowane techniki imitacji terenowej – na lądzie, wodzie i w powietrzu
• Kreatywność modelarska, czyli jak wspiąć się na wyżyny i zbudować unikalne dzieło
• Fotografia studyjna, przygotowanie tła, oświetlenie, postprodukcja

Warsztaty były by płatne, nie mam jeszcze sprecyzowanej oferty cenowej ale mogę przypuszczać, że będzie to stały abonament miesięczny. Formuła ma zapewniać uczestnikom maksimum komfortu i profesjonalizmu. Z doświadczenia wiem, że świetlice modelarskie które nie dysponują odpowiednim sprzętem lub nie udostępniają materiałów eksploatacyjnych umierają - uczestnicy zmuszeniu do przenoszenia swojego "mobilnego warsztatu" z czasem tracą zapał i rezygnują. Tutaj aspekt "zmęczenia materiału" lub "braku pomieszczenia modelarskiego pod własnym dachem" byłby wyeliminowany. Do dyspozycji każdego z was będzie oddane miejsce szczególne. Miejsce, w którym nie musicie się martwić, że jesteście ograniczeni technicznie lub materiałowo, miejsce w którym żona/dziewczyna nie będzie marudzić, że śmierdzi farba albo kurzy się na stole... wreszcie miejsce, do którego można wpaść raz w tygodniu i odciąć się od zgiełku tygodnia. Ze swojej strony zapewnię organizację oraz pomoc dydaktyczną dla każdego - niezależnie od zaawansowania projektu czy umiejętności. To od was będzie zależeć jaki projekt będziemy realizowali. Na miejscu będzie można nabyć modele miniatur, popiersi oraz modeli tak aby całkowicie ułatwić wam zapoznanie się z hobby. Wasze prace będą mogły także pozostać w pracowni - będziecie mieli totalny komfort decyzji dotyczącej waszego progresu modelarskiego.

Zapraszam serdecznie i proszę o opinie w temacie osób zainteresowanych uczestnictwem.
pozdrawiam
Christian

Obrazek

Tytuł: Re: Warsztaty modelarskie w Poznaniu
PostNapisane: So paź 10 2015, 14:20 

Pomysł na warsztaty bomba, co do przewidywanej ceny raczej nie jest ona wygórowana. Fajnym pomysłem było by zorganizowanie podobnego wydarzenia w innych miastach.
Pozdrawiam
Łukasz

Tytuł: Re: Warsztaty modelarskie pod patronatem Modelwork.pl - Pozn
PostNapisane: So paź 10 2015, 14:57 

Kapitalny pomysł i jestem pod wrażeniem rozmachu całej imprezy.
Dla mnie to za daleko żeby dojeżdżać co tydzień, ale kibicuję i popieram ideę.

PostNapisane: So paź 10 2015, 15:12 

Super pomysł i trzymam kciuki za realizację.

PostNapisane: So paź 10 2015, 18:17 

Jako mieszkaniec Poznania byłbym zainteresowany wzięciem udziału w takich warsztatach. Ponieważ modelarsko jestem dość mocno 'monotematyczny' (lotnictwo cywilne 1:144) czy byłaby możliwość udziału z własnym modelem?
Pomysł jest naprawdę świetny :peace:

PostNapisane: So paź 10 2015, 18:31 
Administrator

Witam
Dzięki za pierwsze głosy. Warsztaty zapewnią farby, chemię i cały niezbędny sprzęt + pomoc merytoryczną - w gestii modelarzy było by nabycie na miejscu lub przyniesienie własnego modelu.

pozdrawiam
Christian

Obrazek

PostNapisane: So paź 10 2015, 20:18 

Również mieszkaniec Poznania, i również zainteresowany takimi warsztatami. Walczę głównie z różnej maści pancerką ale zawsze chciałem liznąć temat figurek. Trzymam kciuki za realizacje i proszę o szczegóły kiedy start.

PostNapisane: So paź 10 2015, 20:19 

Witajcie
Super inicjatywa, fajne wsparcie w narzędzia i chemię, a miejsce i komfort to spełnienie marzeń.
Mieszkam i pracuje w Poz wiec kibicuje i mam nadzieje że wszystko wypali.
Czekam na dalsze informację;)
Pozdrawiam.

PostNapisane: So paź 10 2015, 20:29 
Administrator

Super, że się odzywacie - mogę napisać, że gdyby udało się zebrać odpowiednią grupę ludzi to warsztaty wystartują na 100%. Proszę rozsyłajcie link do tego tematu gdzie się da!

pozdrawiam
Christian

Obrazek

PostNapisane: So paź 10 2015, 23:41 

Piszę się na to osobiście plus mój bratanek :)

PostNapisane: N paź 11 2015, 11:44 
Administrator

Doskonale Watsonie :-)

Chciałem jeszcze nadmienić, że nasze warsztaty, mają szansę stać się zaczątkiem miejsca, w którym oprócz spotkań cotygodniowych będzie można propagować modelarstwo dla szerszej publiczności. Obiekt w Suchym Lesie nadaje się idealnie na wystawę, bądź warsztaty rodzinne - które będą organizowane w weekendy.

pozdrawiam i zapraszam wszystkich serdecznie!
Christian

Obrazek

PostNapisane: Wt paź 13 2015, 16:51 

Z wielką chęcią wezme udział w warsztatach, dlatego proszę i mnie dopisać do listy :)

PostNapisane: Wt paź 13 2015, 21:21 

Świetny pomysł, bardzo chętnie wezmę udział jeśli będzie taka możliwość, jednak aktualnie wyjeżdżam i będę dostępny dopiero w marcu 2016, mam nadzieję, że będzie można się dopisać :D. Fajnie gdyby udało Ci się złapać miejscówkę w MTP mam mega blisko :mrgreen:

PostNapisane: Pt paź 16 2015, 13:15 

Super pomysł. Szkoda, że do Poznania nie mam 20 min :) Gdyby takie coś powstało w Gdańsku, to byłbym bardzo chętny na udział.

Przyszła pora na zmiany...

PostNapisane: Pn paź 19 2015, 13:07 
Administrator

Witam!
Jeszcze raz dziękuję zainteresowanym. Proszę dopisujcie się do stronki na FB. Z najnowszych wieści, to udało mi się porozmawiać z bardzo miłymi modelarzami z Poznania i możliwe, że zapisy na I sezon warsztatów ruszą już niebawem. Lokalizacja wstępna (al. Niepodległości)

Pozdrawiam
Christian

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

REGULAMIN FORUM