Skocz do zawartości

M1A1 HA Abrams , Operation Iraqi Freedom 2003 (1:35, Tamiya)


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

Witam w kolejnym moim warsztacie, tym razem konkursowym.

Model jaki chcę zbudować, to M1A1 Abrams w wersji HA (Heavy Armour) z Operacji "Wolność Iraku". Rozpoczęła się ona w przedostatni dzień zimy 2003 roku, czyli 20 marca. Poza tym Abrams pochodzi z okresu Zimnej Wojny, to jest moje nawiązanie do zimy.

Czy się wyrobię? Nie wiem, zostały jakieś dwa miesiące. Nawet jak nie, to trudno, liczy się zabawa.

 

No ale do rzeczy. Pudełko:

IMGP4613.JPG

InBox:

IMGP4593.JPG

 

IMGP4592.JPG

 

IMGP4605.JPG

 

 

IMGP4600.JPG

 

IMGP4599.JPG

 

IMGP4598.JPG

Bez waloryzacji robota z klejeniem na 3 dni.

 

Ja jednak planuję wykorzystać następujące dodatki:

-lufa od Armo Models

-lufa do M2 Browninga od RB Model

-liny od Eureki XXL

-gąsienice od Bronco

-blachy od Eduarda

IMGP4619.JPG

 

Oprócz tego planuję dodać następujące zestawy:

-butelki od Menga (SPS-010)

-kanistry od Panzerartu (RE35-022)

-klamoty z zestawu Tamiyi (35266)

-plecaki z zestawu BlackDoga (T35037)

 

Będę chciał wykonać konkretny egzemplarz, mianowicie czołg dowódczy 2 plutonu kompanii C o nazwie własnej "Camel Tow"

m1_abrams_51_of_55.jpg

Wykorzystam kalkomanie z zestawu Echelona T35013 (dzięki Adams).

 

W planach mam również odtworzenie powierzchni antypoślizgowych, najprawdopodobniej ze szpachlówki Tamiyi rozcieńczonej Acetonem, tak, jak zrobił to jeden z Forumowiczów.

 

Jak na razie zrobiłem tyle:

IMGP4629.JPG

 

IMGP4632.JPG

Od razu zapytam również o lufę:

IMGP4634.JPG

Problem jaki jest chyba każdy widzi. Zastanawiam się więc teraz, co z tym zrobić:

-odciąć kawałek lufy w miejscu zaznaczonym na zdjęciu, wypełnić czymś jarzmo i jakoś przykleić (jeszcze nie wiem jak, żeby się trzymało)

-wyciąć ten kawałek jarzma, i normalnie wkleić lufę

lufa.JPG

 

IMGP4637.JPG

Skłaniam się ku wersji pierwszej, bo jak coś nie wyjdzie, to mam w zapasie plastikową lufę, a jak zepsuję jarzmo, to już nie ma ratunku.

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

Zapraszam do oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę obserwowal, i kibicowal, mimo że konkurs tematycznie zaczyna się rozjeżdżać

Niestety tez mam takie wrażenie. Gdyby tematem był np piach, pył i kurz sugerujący pojazdy pustynne, to mozna wrzucić pojazd w zimowym kamuflażu spod Stalingradu obłożony workami z piachem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poprawiłem M2. Poza tym szpachlowałem łączenie góry z dołem (masakroza, chyba kilogram szpachli poszedł), więc nic ciekawego, aby pokazywać.

Uznałem, że spróbuję wyciąć teraz jarzmo. Nie mam jednak żadnego pomysłu jak to zrobić, rycie nożykiem raczej egzaminu nie zda.

IMGP4783.JPG

 

IMGP4784.JPG

Może ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, spróbuję, muszę tylko ruszyć się do Castoramy, a nie mam kiedy.

Dzisiaj w końcu miałem na coś czas, więc ruszyłem z antypoślizgami. Będę robił ze szpachli Tamiya rozcieńczonej zmywaczem do aerografu (też Tamki).

Zrobiłem test i według mnie jest ok:

IMGP4821.JPG

 

Zamaskowałem więc model, opierając się o zdjęcia różnych Abramsów. Momentami było ciężko to ogarnąć, ale chyba jest ok.

IMGP4824.JPG

 

IMGP4829.JPG

 

Pomazałem te miejsca, w których będą antypoślizgi:

IMGP4827.JPG

 

IMGP4826.JPG

 

IMGP4830.JPG

 

IMGP4831.JPG

 

przejdź się do dentysty

Nigdy w życiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.