Skocz do zawartości

LWS-2 1/72


p11c

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

To surówka z plastiku do odlania, mam ambicję aby go całego odlać w żywicy, choć jeszcze do końca nie mam koncepcji odlania takich dużych elementów.

Pracuję też nad drugą połówką i drobnymi elementami.

Ale dzięki za dobre słowo zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p11c. Bardzo lubię Twoje modelarstwo. Może nie jest doskonałe, ale emanuje wolnością , radością i brakiem zahamowań. A przez to jesteś bardzo inspirujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak właśnie widzę modelarstwo Ja przez 3 lata zrobiłem ponad setkę modeli i to większość od podstaw więc siłą rzeczy nie mogę dorównać tym co przez ten cały czas doskonalą jeden model, co nie znaczy, że ich nie podziwiam. Wręcz przeciwnie mam do nich wielki szacunek

A jak jeszcze uda się wydobyć z mroków zapomnienia jakąś polską konstrukcyjkę to uważam to za osobisty sukces

Wracając do mojego LWS-2 to wydaje mi się, że druga strona powinna być troszkę inna niż ta na rysunku u Glassa, co o tym sądzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca leżące były dwa na różnych wysokościach. Jedno dostępne z lewej strony jak na tej mojej surówce, drugie były wyżej z drugiej strony troszkę przesunięte do przodu. Na rysunku jest tam zaznaczona krótka klapa a powinna być dłuższa zachodząca aż do wysokości lewych drzwi. Tak że po otwarciu lewych drzwi i prawej klapy widać kadłub na przestrzał nad głową leżanki znajdującej się nad lewą leżanką przy prawej burcie.

Inaczej. Lewa leżaka opierała się o podłogę kadłuba i zaczynała się od końca lewych drzwi w kierunku tyłu kadłuba, a prawa leżanka była nad nią w połowie wysokości kadłuba i zaczynała się bliżej przodu kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o rysunku i krótkich drzwiach, a ja w necie znalazłem foto prawej strony i tam są długie drzwi leżanki.

Zaraz, zaraz, a drzwi wejściowe nie powinny być z prawej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwoje drzwi.

1. dla pilota z prawej strony potem jest ścianka rozdzielająca kabinę pilota od sanitarnej częsci, a następnie duży luk u góry na chorego

2. z lewej strony jest kolejno ścianka miedzy kabiną pilota a sanitarną częscią, potem drzwi lekarza, a następnie duży luk na dole dla chorego.

3. luki z prawe i lewej strony są przesunięte względem siebie zarówno w pionie jak i poziomie. W poziomie prawy zaczyna sie wcześniej a potem lewy. w pionie na dole jest lewy luk a w połowie kadłuba prawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.