Skocz do zawartości

German 75mm Anti Tank Gun Tamiya 1:35


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam debiutancki warsztat. W przerwach między robieniem F-15 chciałbym zrobić takie działo. Tak na prawdę to nie wiem od czego zacząć.

 

Posiadam dokładnie ten model http://www.mojehobby.pl/products/German-75mm-Anti-tank-Gun.html

 

Jeśli ktoś ma jakieś rady od razu na początek to zapraszam.

 

Podstawowe pytanie. Od czego zacząć? Koła, lufa, osłona?

Wydaje mi się, że w klejąc taki sprzęt każdy element należy oddzielnie malować i wszystko razem sklejać. Bo tu raczej nie ma miejsca aby wszystko razem skleić i malować wszystko tak jak kadłub myśliwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo prosty i szybki model, nie powinieneś mieć z nim żadnych problemów. Rób zgodnie z instrukcją, i musi wyjść. Ja budowałem to działo chyba z 5 razy, i nie ma w nim jakiś mankamentów konstrukcyjnych na które trzeba by zwrócić uwagę. I osobiści proponował bym pomalować wszystko na koniec razem. Jeśli pomalujesz dokładnie i starannie wszystkie detale przed złożeniem to później całe działo będzie wyglądało sztucznie, jak dopiero co z fabryki. Każda część będzie się wydawała być osobnym elementem. Takie działo w warunkach polowych musiało być całe przykurzone, podniszczone, zabrudzone, i całość lekko zlewa się razem. To jest oczywiście tylko moje zdanie, gdzie osobiście preferuje pojazdy i sprzęt mocno styrane wojną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, posklejaj, malnij podkladem, jest kilka newralgicznych miejsc w tym modelu gdzie trzeba sie przylozyc, a wyjda Ci po podkladzie, dalej bazowy kolor najpewniej German grey, lub jest opcja Dark yellow z ciapkami zielonymi chyba jest nawet w instrjkcji, przegladnij zdjecia u wujka googla, one nie byly obite, raczej brudnee od kurzu i blota.

Model fajny i tani do eksperymentow malowniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do usuwania takich śladów po wypychaczach w tego typu miejscach, gdzie nie ma za bardzo jak szlifować super sprawdza się szpachlówka akrylowa Womad, bo przy pomocy też Womadu rozpuszczalnika do akryli usuwasz jej nadmiar zwykłym wacikiem. Bez szlifowania i dotrzesz w każdy zakamarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachlówką Tamiya też oczywiście to zrobisz, tylko tradycyjną szpachlę musisz szlifować a tam nie ma za bardzo jak podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.