Skocz do zawartości

AVRO Triplane 1:32 Od podstaw.


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w kolejnej galerii.

Od pewnego czasu "chodził" za mną ten model. Długo zbierałem się do tego żeby podjąć rękawicę. Pociągały mnie w tym modelu naciągi, wykonanie kół szprychowych, i właściwie to cały ten cudak bardzo mi się podobał.

Powstał właściwie dość szybko. Zaczynałem go robić w połowie listopada. Początkowo miałem zamiar zrobić go z gotowego zestawu w skali 1:48, ale jak zobaczyłem jakość wyprasek to stwierdziłem że sam zrobię to lepiej i szybciej. A co z tego wyszło to zapraszam do oglądania i krytykowania.

Jedyne rzeczy które wykorzystałem jako gotowe to zegary z Yahu model i tarcze mocowania śmigła i świece do silnika z Taurusa.

Tak to wyszło.

RQOwvwp.jpg

Ww7KCHD.jpg

ixslcaV.jpg

Bp6PtTC.jpg

d3fslac.jpg

JWjU8oV.jpg

3r7uGyp.jpg

skx4jzz.jpg

VHbvoRx.jpg

RSBaWvo.jpg

3XxOkmh.jpg

qpTCe5M.jpg

dQVXAmS.jpg

Bardzo dziękuję Arturowi D. za użyczenie nitek na naciągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiadomo, czemu tak cicho było.

Grzegorz - piękny model, podziwiam staranność i tempo prac. Do tego nietypowy temat, Triplane się bardziej z Sopwithem kojarzy, a tu taka egzotyka. Jestem też pewien, że niektóre rozwiązania dobrze by było pokazać w warsztacie.

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki za pozytywne komentarze.

Śruby Rzymskie robię według patentu Wojtka Fajgi. Prezentował to gdzieś na forum.

Kawałek rurki z wyciągniętego patyczka higienicznego, przewlekam nitkę z jednej strony, potem z drugiej tak żeby powstały po obu stronach rurki oczka. Zalewam rurkę odrobiną kleju, odcinam nie potrzebne kawałki nitki i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GEM pisałem na innym forum - zazdrość mnie zżera - piękny jest i napatrzeć się nie mogę!

A mnie patyczki za nic nie chca sie wyciagnac

Może to zabrzmieć kretyńsko, ale może to kwestia rzeczonych patyczków właśnie. Poszukaj takich gładkich z dość przezroczystym plastikiem - ma cienkie ścianki i jak je wyciągniesz będziesz miał małą śrubę przez, którą da radę przeciągnąć żyłkę, czy drucik. Drucikiem właśnie ja zastąpiłem żyłkę kiedy robię pętelki. Nie chcę tu GEMowi się wcinać w temat ale możesz podpatrzeć tutaj jak, to wygląda: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=46064

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Piękny model Grzesiu. Dopiero go zauważyłem przeszukując stare posty. Przechodzę właśnie ze skali 1/72 na 1/48 i mam w planach kilka wielopłatów (zwykłe dwupłatowce już mi się przejadły). Właśnie chciałem zamówić ten samolot na Ebay'u w skali 1/48 (model z lat 60-ch XX wieku), ale jak zobaczyłem jakość wyprasek, to chyba zrezygnuję.

I tutaj dochodzimy do sedna mojego wpisu. Czy nie byłoby zbytnim grubiaństwem z mojej strony, gdybym poprosił Cię o kopię planów, na jakich bazowałeś budując swój model, ewentualnie inne materiały referencyjne?

Mój adres:

Tomasz Małysz

ul. Batalionu AK Pięść 5/30

01-406 Warszawa

tel. 606255215

mail: tomasz_malysz@op.pl

Już z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam. Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.