Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Drapnij miejsce skalpelem tak aby nadać szorstkości i rys, dzięki którym element lepiej złapie.

Na zaś dobrym patentem jest nawiercenie obu płaszczyzn stycznych elementu i wklejenie w otwór cienkiego drucika. Wystający drucik z drobnego elementu służy tak jakby za prowadzenie i wzmocnienie połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

co sądzicie o nowym wypuście Revella Revell 03243 Leopard 2A5/a5nl ..?

Czy jest to dobra baza do budowy naszego LEO 2A5..? Czy na rynku jest lepszy model to budowy naszego wozu..?

Proszę o info zorientowanych, pozdrawiam, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jaką polecacie szpachle dla początkującego modelarza ?

w płynie czy w tubce ? oraz jakiej firmy bo dużo jest firm które wyprodukowały szpachle modelarskie

Pozdrawiam

 

 

w płynie masz pod aero "surfacera" więc jak kolega wyżej napisał to będzie najlepsze. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź i wczoraj na filmku na yt dla początkujących modelarzy w poradniku widziałem farby revell i mam do was pytanie bo tam było mówione ze do emailowych jest rozpuszczalnik potrzebny czy to prawda ?

bo zamówiłem jakiś miesiąc temu parę farbek właśnie i wczoraj szok przeżyłem..

w filmiku polecają dla początkujących farby firmy ,pactra"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do farb emaliowych rozpuszczalnik jest zawsze potrzebny, najlepiej dedykowany. Jak masz farby Revell to rozpuszczalnik Wamodu wystarczy.

Jeśli już to rozcieńczalnik ;-)

Choć mi osobiście najlepsza powierzchnia wychodziła prz rozcieńczaniu terpentyną balsamiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a farby jakie polecacie ?

Humbrole Akrylowe czy Pactry Akrylowe ?

bo od 2h siedzę i nie wiem które są lepsze na początki malowania i które zamówić tamte Revella zostawie jak będę bardziej doświadczony.

 

Jak pod aerograf to bierz najlepsze (najmniej problematyczne np. w nauce) Tamiya i/lub Gunze.

 

Pod Pędzelek ja używam AK, A.MIG, Vallejo Model Color.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na początek to pod pędzel bo to będą moje pierwsze malowania więc z motyką na słońce nie mam co się rzucać żeby się nie zrazić

 

Tu masz moje PIERWSZE w życiu malowanie aerografem i pierwszy model po 25-ciu latach - Panther Ausf. A by Tamiya

 

Nie pitol więc, że jest to porywanie się z motyką na słońce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na początek to pod pędzel bo to będą moje pierwsze malowania więc z motyką na słońce nie mam co się rzucać żeby się nie zrazić

 

Malując pędzlem porywasz się na słońce. Łatwiej nałożyć równą i ładną warstwę aero niż pędzlem

 

No to powiem że w szoku jestem myślałem że pedzlem łatwiej jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malując pędzlem porywasz się na słońce. Łatwiej nałożyć równą i ładną warstwę aero niż pędzlem

No to powiem że w szoku jestem myślałem że pedzlem łatwiej jest
Przeginają chłopaki. Moje pierwsze pięć malowanych było pędzlem. Mimo posiadania „aerografu”.

 

Spróbuję powiedzieć poglądowo. Szybciej i prawdopodobnie równiej niż łopatą wykopie się rów minikoparką. Czy to znaczy, że zawsze należy używać minikoparki?

 

Rób swoje. Gdy nabierzesz chęci na areograf to się wtedy rozejrzysz. I nie daj sobie wymawiać, że istnieje tylko jedno rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wracam do hobby po kilkunastu latach. Mam pytanie czym przyklejacie uzbrojenie?

Jak kiedyś doklejałem to rozpuszczało farbę i brzydko to wyglądało.

Na razie skleiłem dwa modele Mig-15 Eduarda i "Texana" Hobby Boss, więc tego problemu nie było.

No i malowanie łatwe. Bez błędów się nie obyło.

Teraz mam na warsztacie F-14 Airfixa, staroć za grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6zosh2.jpg

czy ktoś używa tej szpachli ?

ja myślałem że jak jest napisane wodorozcieńczalna to że można ją wodą rozcieńczyć a dzisiaj jak przyszła to jest napisane żeby używać rozcieńczalnika firmy WAMOD.

i moje pytanie brzmi czy ktoś próbował ją wodą usunąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ją rozcieńczam woda i zmywam wodą, próbowałem również wodą z dodatkiem IPA.

Nie mam żadnych problemów, polecam.

 

 

 

Mam takie pytanie - potrzebuje łby śrub płaskich, 1:35, czyli rozmiar ok 0,7-1mm - mógłby ktoś podesłać jakiegoś linka ? Oferty Meng, Aber, Wave znam.

Najlepiej z polistyrenu, ale mogę być z innych tworzyw.

 

Będę wdzięczny, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmyć cleanluxem. Można zeszlifować i położyć drugą warstwę na to ale pogrubi to warstwę i wszelkie washe będą słabo wyglądały.

 

Wysłane z mojego Nexus 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.