Skocz do zawartości

Su-152 - Trumpeter 1:35


Irgr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Model dostałem na zeszłe święta. Kilka miesięcy temu zabrałem się za ten zestaw, z nadzieją że ukończę go w okolicach grudnia. Wyszło tak jak zawszę, ale mimo wszystko praca cały czas powoli idzie do przodu. Jako że udało mi pokonać (no powiedzmy) gąsienice to stwierdziłem że otworze na forum kolejny warsztat, może tym razem się uda.

 

Przy okazji może uda mi się zrobić w końcu w miarę sensowne zdjęcia, co by tu nie mówić to największy problem =P

 

IMG_3833_zpsvqpxjgy8.jpg

 

Co do zestawu to jest straszny. Staram się zapomnieć o wielkiej liście błędów merytorycznych, ale niektóre elementy i tak prowokują do tego aby dać sobie spokój ;_;

 

No nic, trzeba bawić się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda składa się całkiem nieźle, do czasu gdy trzeba się zastanowić jak właściwie łączone w rzeczywistości były składające się na nią płyty.

 

IMG_3836_zpscaalnfjt.jpg

 

Po przejrzeniu różnych warsztatów (ciekawe czemu tylko Bronco :^) ) oraz walkaroundów postanowiłem że tylna płyta będzie wyglądać tak:

 

IMG_3841_zpsxyyadqfo.jpg

 

Mam aktualnie jednak spore wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Trafiłem na ten świetny warsztat jakoś 3 dni temu. Szkoda że nie wcześniej, bo rozwiał sporo moich wątpliwości i mógłbym zaoszczędzić trochę pracy.

 

Zacząłem pracę nad jarzmem które oczywiście jest mocno skopane. Zamierzam chociaż trochę zmodyfikować tą bryłę by była chociaż minimalnie bliższa oryginałowi.

 

IMG_3849_zpsiphnbmtv.jpg

 

Dodałem na nie też numery, ale praktycznie ich nie widać na moich nieudolnych zdjęciach. Mam nadzieje że po malowaniu będą zauważalne =P

 

Przymierzyłem na sucho również tylne drzwiczki i tu pojawia się jak na razie największy problem. Zawiasy zupełnie do siebie nie pasują.

 

IMG_3850_zps4edknbvc.jpg

 

Nie mam pomysłu co można z tym zrobić więc już tak raczej zostanie. Może jakoś na koniec uda mi się to zamaskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię późną wersje, czyli pierwsze wydanie Trumpetera: http://www.mojehobby.pl/products/Soviet-SU-152-Tank-Late.html

Może we wczesnym poprawiono chociaż część błędów, ale raczej jest to zestaw robiony na szybko. Najlepiej po prostu dopłacić i brać Bronco 35113, które i tak nie jest pozbawione błędów =P

 

Do mojego Su dokupiłem dedykowany zestaw blaszek Eduarda, które trzymają równie wysoki poziom jak sam model Trumpetera. Możliwe że wykorzystam aż 1/3 zestawu.

Tak więc na początek:

 

IMG_3857_zps8sjcu33p.jpg

 

Mam zestaw siatek do KW od Abera i uważam że są znacznie trudniejsze w składaniu od Eda. Mimo wszystko, nigdy więcej czeskich blaszek ;_;

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Nie przypuszczałem że w oryginale mieli ten sam problem z nawiasami^^

W takim razie Trumpeter po prostu zapomniał o podkładkach. Mam nadzieje że uda mi się bezboleśnie odciąć teraz te nawiasy :S

 

W tym momencie pracuje nad przednią płytą. Sporo rycia w celu dodania brakujących spawów. Dodatkowo nie pomyślałem przed przyklejeniem osłony jarzma o wywierceniu otworu odpływowego, teraz jest trochę trudniej :/

 

IMG_3862_zps2ayuoof4.jpg

 

Teraz zastanawiam się jak mocowane były z przodu błotniki. W tym modelu wygląda jakby były dokręcane 2 śrubami do przedniej płyty. Czy ktoś orientuje się czy to jest poprawne?

W modelu Bronco wygląda to tak jak tutaj: http://www.dishmodels.ru/picture/glr/02/02847/g02847_6744212.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na kątownik spawany do wanny, a potem błotniki przykręcane do kątownika. A zawiasy to ponawiercaj sobie wiertełkiem dookoła, potem nożykiem i papierkiem obrób, a dziurę zamknąć kawałkiem polistyrenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twój warsztat Tygrysa HB nie pozostało mi nic innego jak zaryzykować i posłuchać rady^^

 

IMG_3873_zps1oynultf.jpg

 

Przyznam że jestem trochę przerażony, ale trzeba się czegoś nauczyć. Zostało mi jeszcze sporo odchudzania tego wyciętego elementu i jeśli mi się nie rozpadnie pomiędzy palcami to będzie dobrze =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link, wychodzi, że mam dokładnie ten sam model .

W sumie przeróbki mnie nie przerażają, sam napisałeś, że nawet Bronco ma błędy .

Ja ten model nabyłem za jakieś nieco ponad 120zł z wysyłką, więc wielkiego bólu nie ma. W zestawie jest sporo rzeczy: linka, klosze lamp, lufa częściowo metalowa, troszkę blaszek ( szkoda, że brak siatek górnych ) no i niezłe gąsienice ogniwkowe.

 

Widzę, że bardzo dokładnie podchodzisz do tematu, tym bardziej z zainteresowaniem będę obserwował Twój warsztat .

Odważnie pojechałeś z zawiasami. Ja bym próbował odciąć je piłką z żyletki i potem dodać podkładkę z hipsa

Trzymam kciuki za dalsze prace i kibicuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł drastyczny ;-) ale przy twardym plastiku mogłoby być ciężko żyletką. Teraz tylko wstawić łatę z podobnego materiału troszkę szpachelki i będzie git. Gdybyś to wywiercił mniejszym wiertełkiem to spawy by to całkiem zakryły, ale tak też będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem zdjęcia tych SU z Drzonowa, ale zawsze przydadzą się inne ujęcia

Trochę szkoda że te pojazdy są w takim stanie, biorąc pod uwagę że jest ich tak mało.

 

Jeśli chodzi o ten zestaw Trumpetera to na pierwszy rzut oka bardzo mi się spodobał. ISU-152 od Tamiya wygląda skromniej. Niestety jak się później okazało lufa jest chyba za długa, a gąsienice za szerokie^^

Na missing lynx jest chyba lista błędów w trzech częściach, stwierdziłem że lepiej jej nie czytać =P

 

Co do nawiasów to na początku próbowałem odciąć je żyletką i po prostu wkleić pod nie płytki. Nie wychodziło mi to za dobrze więc stwierdziłem że wycięcie ich wiertłem będzie bezpieczniejsze, choć trochę bardziej czasochłonne. Niestety nie mam cieńszego niż to i czeka mnie trochę szpachlowania :S

 

Tak czy inaczej, dziękuje za wszystkie komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

 

Może te kilka fotek jarzma działa SU z Drzonowa koledze się przyda . Niestety cała reszta pojazdu to zdekompletowana skorupa która nie przykuła na tyle mojej uwagi żebym pstryknął kilka fotek .

 

http://i650.photobucket.com/albums/uu225/Radziecki102/DSC00046_zpsxu6jhle5.jpg

http://i650.photobucket.com/albums/uu225/Radziecki102/DSC00047_zps9tktyyuy.jpg

http://i650.photobucket.com/albums/uu225/Radziecki102/DSC00048_zpspwxicc9j.jpg

http://i650.photobucket.com/albums/uu225/Radziecki102/DSC00051_zpsibk4mn9t.jpg

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze, dzięki za pomoc.

Mam wrażenie że każdy egzemplarz miał inaczej wyglądające jarzmo. Fajna sprawa, szczególnie jeśli dopiero zaczyna się z przeróbkami =P

 

Przez Bytom i Sebowy warsztat trochę zaniedbałem ten model. Postanowiłem więc dzisiaj wrócić do niego na trochę i w końcu skończyć przód:

 

IMG_3927_zps3frzs0i1.jpg

 

Zastanawiam się tylko czy powinienem w miejscu, gdzie było mocowanie błotnika, wywiercić 2 otwory na śruby.

 

W dalszym ciągu zbieram siły do walki z zawiasami =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota z tym SU, lubię takie dopracowane modele. Prosto z pudła każdy model wygląda tak samo a przez takie dłubanie każdy jest na swój sposób oryginalny.

Co do Dragona, to nie każdy ich model jest taki relaksacujny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.