Skocz do zawartości

Warrior - Academy 1/35 "Wojownik w letnim słońcu Iraku"


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

 

 

Witam

 

Pewno większość z was jest zaskoczona wyborem modelu na konkurs gdyż znacie mnie głównie z klejenia modeli drugowojennych. Jednak mam na składzie kilka modeli pojazdów współczewsnych i już od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem sklejenia jednego z nich. Tak więc bohaterem tego warsztatu będzie on:

 

DSCF8888.JPG

 

Do zestawu dołączyłem metalową lufę RB model. Zastanawiam się czy wymieniać zestawowe gąsienice na metalowe Friulmodel? Mam też zestaw z Castoff - włazy i wyrzutniki granatów ale nie wiem czy wymieniać zestawowe? Co radzicie?

 

CR036.jpg

 

Moja wiedza na temat pojazdów współczesnych jest bardzo marna więc cudów raczej nie będzie. Wiem że będę musiał w kilku miejscach spawy podorabiać, a co bedzie dalej to zobaczy.

Generalnie moim celem jest dobrnięcie do końca, a na drodze stoi remont kuchni oraz wyjazd na wczasy. Tak więc czasu mało ale będę walczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No nieźle, też wystawię coś zupełnie innego niż dotychczas, ale dopiero w środę albo czwartek bo czekam na dostawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że startujesz, lubię przeglądać Twoje warsztaty, ale że będziesz robił współcześniaka nigdy bym nie powiedział

Działaj, działaj, kibicuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę tutaj zaglądał. Chętnie zobaczę co wyjdzie z tego modelu, zwłaszcza że ostatnio się na niego sadziłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesny Brytol na gąsienicach - bleh. Ale współczesny Brytol na gąsienicach + bazylms - to już znacznie lepiej Zaglądam.

Akurat wszystkie współczesne transportery zbyt urodziwe nie są

Krzychu-coś się dzieje w temacie bo lud czeka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzieje się, dzieje koledzy. Tylko trochę słabo mam temat pod kątem dodatków opracowany i jeszcze na bierząco sprawdzam co i jak. Ale o tym później.

 

Dół wanny złożony, góra tylko nałożona, koła na taśmę złożone do zdjęć.

 

DSCF8889.JPG

 

DSCF8890.JPG

 

A tu mamy pierwsze fuj - gąsienice. O ile ich nieco słaby wygląd mógłbym przełknąć, to już załamanie się na kole napędowym nie. I teraz czas na wasza pomoc. Czy oprócz Friuli jest coś dostepne? Bo jeszcze nic innego nie znalazłem.

 

DSCF8891.JPG

 

Dodatkowo porównując koło napędowe (kompletny brak detalu w zestawie) z fotkami z Prime Portal widać że to z Academy ma jakieś dziwne dyski w środku. Generalnie można je wywalić tylko czy tak ma być?

 

DSCF8893.JPG

 

i fotki porównawcze z Prime Portal

 

warrior_231_of_390.jpg

 

qq15.jpg

 

 

Dałbym też jakieś manekiny we włazy wieży, ale trzeba by coś wymyślić. Jedyne jakie mi się znalazło to paskudy z Accurate Armour i to za okrutnie nieprzyzwoitą kasę.

 

FS01

fs01_1.jpg

 

FS04

1460102990_fs04_1.jpg

 

FS05

fs05_1.jpg

 

Fotki ze strony producenta. Swoja droga jak można takie paskudztwo dawać jako reklamę. Mogli sobie kogoś lepszego do ich malowania znaleźć. Można by im wprawdzie facjaty z Horneta wsadzić, ale za chwilę manekiny będą droższe od modelu. Jakieś rady? Może coś z plastiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, coś jeszcze będę myślał z tymi figsami.

Rafał, właśnie takiej fotki szukałem. Decyzję podjąłem. Kupię gąsienice i wywalę tą imitację. Lepiej będzie wyglądać bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - też robie brytola na konkurs i w związku z tym mam pytanie. Jakim kolorem będziesz malował tego warriora? Czy jest jakiś dedykowany piaskowy kolor do pojazdów brytyjskich? Mam Tamiye TS 46 light sand (spray) i nie wiem czy będzie odpowiednia (Jest raczej dedykowana do amerykańskich pojazdów). Przejżałem dokładnie moją instrukcję i pudełko ale Hobby Boss nie zamieścił zadnych informacji dotyczacych malowania i rekomandowanych kolorów. Stąd moje pytanie - Jaki kolor będzie właściwy i jakiego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.