Skocz do zawartości

BT-7 Model 1937 1:35 (Tamiya 35327)


Zlevikk

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi model ukończony. Trochę poeksperymentowałem ze zdjęciami gdyż część z nich zrobiłem przy świetle słonecznym (dosłownie), a część w cieniu. Sami ocenicie jak wyszło. Mam w planie jedno ze zdjęć obrobić w Photoshopie i "wrzucić" czołg gdzieś w las albo na polanę więc jakieś fotki powinny dojść niedługo. Pozdrawiam i zapraszam do oglądania.

 

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86sMHUwUTZ6dGVlRms

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86sUXB2SVpDei1Jb2s

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86sSWpRRlM4bDU4VUk

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86sSnk4a1lQNUYxTHc

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86sTldLM3lRbkdVMUE

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86sY29HaXVRdVpvb3M

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86sdUZWb2tCcDhrTTQ

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86sZUtlRG02Umh1b0k

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86sbjRMNE9pYlZyeW8

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86sQjhtejFxUndvVTA

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86seXVvVUNQcTZJSE0

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86sbTFLU040T21va1U

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86sd2E1dllyZXlGa2c

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86sbFF3ci00VHVqR3M

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86sMy1aanN4a2JoQms

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86sZV80VjJRNE9wWFk

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86selZxdHUyNlowSjA

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86scmRHeG9kVHVpak0

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86sSTZ0c2VvSzZxQ3M

uc?export=download&id=0B3UfeRnzX86sejhSWDNNUzY5Zjg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł fajny zieloniutki.

Dobrze że go za bardzo nie obtłukłeś.

Rusofile mają z kolorem najprościej bo jaki by zielony odcień nie wyszedł zawsze prawidłowy

 

Z małych uwag:

- za dużo ujęć preparatów geologicznych na spodach błotników

- okopć rury wydechowe na końcach

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładniutki bardzo, w calokształcie mi sie podoba, brawo za wyczucie brudzenia i malunku ani za mało Ani za dużo, w sam raz. no tak, podstawka by mu sie przydała, choc by najprostsza. By sie nie zatracił na niej cały brudzink i malunek. Co następne bedzie na warsztacie, z chęcią popatrzę, bo sam sie na okręty przerzuciłem by odpocząć od wszystkiego co jeździ.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest piękny, klimatyczny, świetny w odbiorze, ładnie ubrudzony- tak na czerwiec czterdziestego pierwszego;) Nad wydechami można by jeszcze popracować ale i już teraz wyglądają dobrze.

Napisz jak zrobiłeś wytarcia włazów wieżowych tzn. technika i co użyłeś do metalicznego podkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinie. Pora poodpowiadać na pytania co niektórych:)

Całkiem sympatycznie to wyszło, bardzo ładne brudzenie, tylko teraz, to on aż się prosi o choćby małą podstawkę.

Podstawek jeszcze nie robiłem nigdy ale kiedyś musi być ten pierwszy raz może i spróbuję wtedy wrzucę dodatkowe fotki.

Zdjęć brak
Nie ma zdjęć. :(

Z postów wynika, że większość zdjęcia widzi więc nie wiem co może być przyczyną, że wy ich nie widzicie. W tej galerii zdjęcia wrzucałem trochę inaczej niż wcześniej i zauważyłem, że za każdym razem się długo ładują. Poprawię to przy następnym projekcie.

...Co następne bedzie na warsztacie...

Najbliższe plany:

1. Nauczyć się robić podstawki:)

2. Następny będzie ostatni z "małych modeli" Jeep Willys (Tamiya 35219). Mam zamiar go ukończyć w 2 tygodnie, a potem na warsztat biorę: (niekoniecznie w tej kolejności) Tiger I Late (Dragon 6383), Tiger I Early (Dragon 6730), Tiger I Early (Dragon 6820), Sherman M4A3E8 "Fury" (na bazie Tamiya 25175), Sherman M4A3E8 "Thunderbolt VII" (Dragon 6183), Panther D (Tamiya 35345) oraz KV-1 model 1942 (Trumpeter 00360).

...podobają mi się wytarte krawędzie włazów
...Napisz jak zrobiłeś wytarcia włazów wieżowych tzn. technika i co użyłeś do metalicznego podkładu.

Najpierw poobijałem go jaśniejszym niż bazowy zielonym potem na to obicia kolorem Vallejo Model Color 822, a następnie przecieram miękkim ołówkiem grafitowym te miejsca gdzie metal nie miał szans za szybo pordzewieć np. włazy lub krawędzie kadłuba. I macie taki efekt jak na zdjęciach

 

Pora wracać do warsztatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.