Skocz do zawartości

Leopard 2A4 z 10BKPanc. (1:35, Meng)


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu dłubię Leoparda 2A4 od Menga. Planuję wykonać go w malowaniu z 10 Brygady Kawalerii Pancernej.

acfa3eac4203fa96gen.jpg

Model jest już gotowy do malowania. Dodałem plandekę i kilka pierdół, przyciąłem fartuchy i chlapacze, wymieniłem liny oraz podstawy anten.

IMGP5501.JPG

 

IMGP5502.JPG

 

IMGP5503.JPG

 

IMGP5505.JPG

 

IMGP5498.JPG

Jakiej długości powinny być anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam nadzieję, że nie posądzasz mnie o plagiat Co do malowania, szczerze mówiąc Twój model skłonił mnie do zrobienia Polskiego. Fina chcę zrobić T-72 (nawet mam już lufę), ale wcześniej skończę tego i Abramsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można do tego modelu dokupić te "kraty" z płyty silnikowej? Mógłbym użyć takich: http://www.mojehobby.pl/products/Leopard-2A6-TAM-680856.html ?

 

Solaris7813-Leopard 2A4 Menga to chyba najlepszy model tego pojazdu w 35,warto wiec troche przylozyc sie do jego zrobienia,przyjrzyj sie swoim fotkom to zobaczysz ze miejsca gdzie uzyles szpachli wymagaja doszlifowania, i moze warto np lufe przeleciec Surfacerem 1000.Warto rownierz korzystac z internetu gdzie znajdziesz wiele zdjec, na Modelworku np sa rownierz takowe,przyjrzyj sie pierwszej fotce modelu -linka zaslepki celownika powinna zwisac w dol, nie w bok. Rezerwowe 2 traki na gornym pancerzu sa blokowane w przedniej czesci zaczepu bolcem w ksztalcie litery L,zawieszonym na lancuszku. Liny holownicze ktore leza na gornym pancerzu umocowane sa w gniazdach w tylnej czesci kadluba po 1 na kazda strone.

Wszystko już zostało pokryte podkładem, i nie trzeba było nic poprawiać. Do budowy się przyłożyłem, jednak ciągle wydaje mi się, że mogę sklejać czyściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grile Edka, które pokazałeś w linku, są od Leo 2a6 od Tamiyi. Co Ci się nie podoba w mengowskich grilach? Pytam, bo nie bardzo wiem o co się Tobie rozchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co mogło pójść nie tak. W moim Leo wszystko było cacy. Muszę Cię przestrzec przed gąskami w tym modelu. Niech Cię ręka boska broni przed malowaniem ich farbami na bazie jakiś agresywnych rozpuszczalników. Ja pomalowałem swoje akrylami, ale pigment rozrobiłem w zmywaczu do paznokci. Aceton po prostu zeżarł mi gąsienice i teraz muszę te od Bronco strugać. Z broncowymi, nie miałem takich sensacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szczerze mówiąc sam do końca nie wiem co tam się stało, ale chyba udało mi się to wyprowadzić na prostą.

IMGP5580.JPG

 

IMGP5581.JPG

 

IMGP5579.JPG

Dzięki za ostrzeżenie z tymi gąsienicami, na szczęście nie psikałem ich surfacerem. Będzie trzeba pomalować Vallejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Czym mogę zabezpieczyć powierzchnię po pomalowaniu, i czym mogę ścierać wash? Zrobiłem testy na spodzie wanny i izopropanol rozpuszcza zarówno Sidolux jak i lakier Tamiyi X-22.

A skąd pomysł z izopropanolem ?

Sidolux do zabezpieczenia i White Spirit do usuwania nadmiaru washa olejnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ja używam WS-a zakupionego w sklepie dla plastyków, co prawda nie tego co Ty podałeś w linku (niestety nie sprawdzę producenta bo od dawna mam przelany do innego pojemnika) i nigdy mi nie naruszył sido czy lakierów.

Wcześniej miałem benzynę do zapalniczek i też było OK.

Parę miesięcy temu kupiłem "Rozcieńczalnik Eko-1" i też się nim bez problemu pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jakie farby używałes?

 

Pozdrawiam

XF-67,68,69 Tamiya

A w jakim celu zawijałeś cały model w folie i taśmy ?

Żeby nie zamalować zielonego na brązowo.

Wielkie dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jakim ciśnieniem malujesz , że ta ciastolina nie wystarczyła , żeby nie zamalować ? Nie lepiej kurek skręcić na kompresorze i pomalować plamy w 15 minut , niż pół dnia maskować model w siatki foliowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.