Skocz do zawartości

UH-1D Huey ,116th 2nd Wasps Platoon Itallieri 1:72


eldiabllo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

era Wojny w Wietnamie to wspaniały czas dla śmiglowców , jednym z nich były śmigłowce typu Bell UH-1 gdzie odgrywały głowne role jako śmigłowiec transportowy, wsparcia powietrznego i medycznego. Zyskał w tym czasie różne przydomki: Slick – wersja transportowa, Hog – wersja uzbrojona, Iroquois – wersja wielozadaniowa, Dustoff – wersja MEDEVAC.

 

Na warsztat biore Popularnie znany jako "Huey", Itallieri 1:72 w oznaczeniach USA ze 116th drugi pluton znany jako " WASPS"

 

mały inbox

d56c3f6d2bdbd21f.jpg

f78e914f81ef0abc.jpg

 

a wiec trochhe o huey z 2 plutonu znanego jako WASPS

 

http://vietnam-hueys.tripod.com/116th%20AHC%20home%20page.htm

 

emblemat 116th oraz 2 plutonu WASPS

 

75e7dab192c6be19gen.png ce6c909628e5d956gen.png

 

b932bd5c9ce8fc3c.jpg

 

116th%20UH-1H%20wasp%20platoon.jpg

 

cos do ogladania o 116th Assault helicopter Company

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś wspomnieć że w zasadzie Hueye udowodniły słuszność koncepcji wojsk aeromobilnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje nad środkiem, zdjęcia po niedzieli chyba wrzucę, bo weekend nam w pracy, s jutro jeszcze wieczorem hokej .

Środek w 60% mam jak na ta chwile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy

 

Hokej??? Znaczy Mi-24 też robisz??? ;P

a nie , mecz Hokeja był, a jedneo MI 24 już robiłem ,ale napewno jeszcze kiedys zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecem zdjecia dzisiaj, pracowałem nad srodkiem, jestem na etapie po sidoluxie przed brudzeniem, jestem zadowolony z uzyskania lekkiego seledynu na miekkich boczkach, dołozyłem gasnice od reki i pasy na siedzenia.

 

 

edba0791240a3321gen.jpg 801a9d570b9ca054gen.jpg

 

3c0d32c585a00737gen.jpg 0c037fd246488ce9gen.jpg

 

 

 

 

z modelu wyciąlem drzwi przed przesównymi, abby jak w orginale zrobic wiece miejsca do szybkiego rozładunku ak i załaddunku.

Zdjecia za małe cz wiekszy łądowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go w swojej kolekcji, dobrze mi się pracowało z tym modelikiem, kibicuję.

Również potwierdze ze mi tez się świetnie pracuje , ostatnio meczylem spitfire z MisterCrafta , to teraz to bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja

 

ed84ce7609b62082gen.jpg a383402a76552b87gen.jpg

 

33cb3b2c1b235c36gen.jpg 7134ae394fc2be36gen.jpg

 

pracuje nad tasmami z amunicja do mini zeby to tak było

 

P02975.034.JPG 01.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie idzie. tylko jedna uwaga , system uzbrojenia XM-21 który zaproponował revell był używany na tej wersji tylko przez Australijczyków i Południowy Wietnam. Do amerykańców to by pasowały M60 po bokach przedziału transportowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie idzie. tylko jedna uwaga , system uzbrojenia XM-21 który zaproponował revell był używany na tej wersji tylko przez Australijczyków i Południowy Wietnam. Do amerykańców to by pasowały M60 po bokach przedziału transportowego.

no nie mogę namierzyć dodatków właśnie m 60d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja

pomalowany wczoraj wieczorem, jako kolor bazowy olive drab xf-62, jak dla mnie do aero bbez rozcienczania fajnie sie malowło , dzisiaj powinienem pomalowac jeszcze czarnym nos oraz góre.

Zalożyłem oferowany zestaw wsparcia od italieri i dorobiłem takie przewody , a pozniej pojdzie tasma do srrodka .

MIałem lekki problem bo po pierwszym maskowaniu skrzydeł na oonie odeszła tasma z farba , ale to moja wina bo kaplem rozcienczalnika typu ftalowy, moj bład , bo zawsze uzywam od szmala wite spiryta. Ale zato zakupiłem clenluxa pro do mycia aero i jestem zadowolony bo nie smierdka

 

59397bd0d1ee2dccgen.jpg 89961e0541dc0849gen.jpg

 

129754d33f97609fgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ten cleanlux pro? Gdzie to kupiłeś

jest Sidolux ten dlawny nablyszczacz do pcv jest i zmywacz cleanlux , akurat bylem w sklepie i rzucił mi sie w oko w wersji pro jakis mocniejszy od zwykłego wiec wziolem , zrobię zdjęcie to wrzucę.

Patrz w sklepie na polkach z chemia do mycia podłóg nablyszczania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.