Skocz do zawartości

VI Wrocław Model Show, 1-2 kwietnia 2017


lejgo_inc

Rekomendowane odpowiedzi

Co to się porobiło, są już zapowiedzi na lipiec 2017...

A co będziecie robić na przełomie marca i kwietnia? Leczenie kaca i złamanych serc po Bytomiu należy niestety w tym roku zdjąć z kalendarza. Tymczasem świat modelarski nie znosi próżni...

 

W 2017 Wrocław Model Show opatrzony numerem 6 odbędzie się w weekend 1-2 kwietnia. Zapraszamy w to samo miejsce co przez poprzednie 5 lat - do II LO przy ul. Parkowej we Wrocławiu.

 

Przypominamy że temat przewodni VI WMS to SĄSIEDZI

 

14721471_716647495155660_464484283563425550_n.jpg?oh=75478da174a6cfc7205e1f38c99b5b48&oe=58B680B6

 

(w domyśle: sąsiedzi naszego kraju w różnych sytuacjach historycznych i bieżących, aczkolwiek im bardziej nas zaskoczycie interpretacją tym bardziej będziemy yyy ...zaskoczeni)

 

Więcej szczegółów, w tym więcej obrazków - wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W rzeczy samej. Prima aprilis wypadającyvw sobotę to będzie niezła okazja. Ale póki co wszystkie zapowiedzi są przed 1 kwietnia i można do nich podchodzić z nieco mniejszą ostrożnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaledwie 20 km od Wrocka. Już widzę te nagłówki w gazetach "Dramat okrętowców (l. 66*)! Mogą uczestniczyć w dwóch imprezach jednocześnie! Czy ich wątroba to wytrzyma?"

 

* wyciągnąłem średnią wieku zaokrąglając w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Czy ich wątroba to wytrzyma?"

Tym pytaniem emocjonuje się w tej chwili pół modelarskiej Polski.

Druga połowa z niecierpliwością wyczekuje jakichś obrazków.

 

Zatem - obrazek:

6WMS_plakat_900.png

(i na razie tyle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla osób obdarzonych nieco skromniejszą cierpliwością i już chcieliby zarejestrować swoje modele:

Rejestracja modeli nie jest jeszcze aktywna. Uruchomimy ją na około miesiąc przed imprezą, nie omieszkawszy powiadomić o tym wiekopomnym fakcie na wszystkich dostępnych kanałach. Dotychczasowe loginy, hasła i PINy do waszych kart kredytowych które podawaliście przy rejestracji pozostają bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Modele do grand prix tematycznego będą wybierane spośród wszystkich które coś mają na temat tematu. Bez osobnej kategorii.
Kto będzie określał to? Uczestnik przy zgłoszeniu? Pytam, bo poprzednio nie uczestniczyłem i trochę jestem w tzw. nie-temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Super Moderator

To może ja się przypomnę z drobnym zapytankiem

Modele do grand prix tematycznego będą wybierane spośród wszystkich które coś mają na temat tematu. Bez osobnej kategorii.
Kto będzie określał to? Uczestnik przy zgłoszeniu? Pytam, bo poprzednio nie uczestniczyłem i trochę jestem w tzw. nie-temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak nabrałem wody w usta

Na karcie zgłoszeniowej będzie miejsce do zaznaczenia czy model jest zgłaszany do konkursu tematycznego. To ma pomóc w sytuacjach kiedy nawiązanie pracy do tematu będzie mniej oczywiste dla przeciętnego śmiertelnika. Oprócz tego sędziowie mogą sami nominować modele które w ich (uzasadnionym) mniemaniu będą na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Lubię wasze imprezy. Byłem już trzy razy będę i czwarty Całą rodziną będziemy, w końcu trzeba zabrać osobistych kibiców Nie mogę się już doczekać. Róbcie dużo miejsca bo dużo modeli będzie ode mnie tym razem Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Giełda rzecz jasna będzie. W jakim rozmiarze to zobaczymy, jak dotąd z roku na rok była coraz większa.

Tymczasem zapowiedzi

Część 1.

Jak wiadomo na imprezy modelarskie Się przyjeżdza po Nagrody, żeby #sieoplacalosie. Zatem uwaga: nagrody są. Grand Prix kojarzy się raczej z Formułą 1, ale jakoś tak wyszło że na WMS też mamy Grand Prix. Nawet nie jedną, tylko trzy:

 

1. Grand Prix uczestników: kompresor MA2000. Beneficjenta kompresora wybiorą uczestnicy WMS, oddając swoje głosy na model który im najbardziej przypadnie do gustu (lub będzie najskuteczniej lobbowany w kuluarach, wiadomo).

 

2. Grand Prix tematyczne: sikawka H&S Ultra. To dla modelarza który najskuteczniej zinterpretuje nasz temat przewodni "Sąsiedzi". Ponieważ skuteczność interpretacji będzie oceniana subiektywnie to spodziewamy się ładnych bijatyk na forach.

 

3. Grand Prix główne, taki Krzysztof Jarzyna wszystkich Grand Prix. O tym w zapowiedziach cz. 2.

 

Grąpri 1 i 2 mamy dzięki uprzejmości Martoli, Grąpri 3 jak zwykle pochodzi z M-Zone.

 

W międzyczasie, w przepastnych halach studia kinematograficznego M-Zone ekipa filmowa przygotowała małe conieco:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na zobrazowanie 2 wspomnianych nagród, które ufundował znany modelarski sklep warszawski MARTOLA, za które jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy !!

 

Końpressor MA2000

 

GP%20publiki_zpsren5xdvd.jpg

 

oraz sikawka H&S Ultra

 

GP%20tematyczne_zpsmxgt2tmv.gif

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam pytanie o kategorie dioram, czy w tym roku możliwe będzie rozdzielenie na dioramy w małych skalach i dużych?

 

Przy wspaniałości dioram w 1:35, nawet najlepszym w 1:72 baaaardzo ciężko się przebić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.