Skocz do zawartości

Merkava Israel MBT Tamiya 1:35


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w oczekiwaniu na chemię oraz gąsienice do Iraqa zakładam nowy warsztat a raczej na razie chce pozbierać dane oraz dodatki

więc bohaterem jest:

t9ETfUZ.jpg

 

Żona już chce mnie zabić....

jej wyczucie w momencie robienia przelewu za zakupy jest cudowne:)

a jeszcze nie zacząłem nic kupować do Merkavy

Na początku planuje kupić blaszki,liny oraz na 90% gąsienice, choć te są inne niż od Iraqa gumowe hmmm

Tak czy tak, mam nadzieje, że będzie podglądać i pomagać

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak lecisz na bogato to proponowałbym zainwestować w takie cóś:

https://www.eduard.com/store/Armoured-fighting-vehicles/1-35/Merkava-Mk-I-1-35.html

Zobaczysz jak kupisz to kupno każdego modelu będziesz zaczynał od szukania blaszek. Pozdrawiam A.

 

To raczej, jeżeli chodzi o tę Merkavę, jest bardzo ubogo... Ale spoko, w jakimś tysiącu powinieneś się zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gąsienice gumowe to do ........

Miłej zabawy.

 

Gumowe

Standardowo, zobaczę jak będzie mi się z nimi współpracować na początku.

Dziękuje.

 

Oj tam od razu do doopy. Ja zrobiłem na gumiakach i nie było tak źle. Zresztą połowa gąsek i tak zasłonięta przez panele i niewiele widać.

 

Dokładnie, najpierw sprawdzę jak będę się z nimi dogadywał

 

Jak lecisz na bogato to proponowałbym zainwestować w takie cóś:

https://www.eduard.com/store/Armoured-fighting-vehicles/1-35/Merkava-Mk-I-1-35.html

Zobaczysz jak kupisz to kupno każdego modelu będziesz zaczynał od szukania blaszek. Pozdrawiam A.

 

Mam to w planach

http://www.mojehobby.pl/products/Merkava-I-TAM.html

na szczęście nie są drogie

 

To raczej, jeżeli chodzi o tę Merkavę, jest bardzo ubogo... Ale spoko, w jakimś tysiącu powinieneś się zamknąć

 

Nie za bardzo rozumiem Dorotka, możesz to rozwinąć

 

Jeśli gumowe gąski będą marne to kupie :

ATL-63 Merkava Mk I-II

np. http://www.m-zone.pl/atl-63-merkava-mk-i-ii.html

dodatkowo planuję (na 99%) lufę :

http://rbmodel.pl/picture.php?dir=35B100

Dzięki Adams M1A1

 

Muszę namierzyć jeszcze liny bo zestawowe są do .....

 

 

coś jeszcze mogę dokupić ?

 

i tak obiecuję sobie, że nie ruszę Merkavy dopóki nie skończę Iraqa (ale tak ciężko wytrzymać:D)

spokojnej soboty

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Nie za bardzo rozumiem Dorotka, możesz to rozwinąć ...

 

Mogę... Merkava to model do którego jest tyle dodatków, że można zwątpić... Robią je chyba "wszyscy", różne rzeczy i na rózne sposoby. Stąd, kiedy Kolega napisał, że "jak chcesz na bogato" to kup zestaw dwóch blaszek, to trochę się zacząłem śmiać (bynajmniej nie złośliwie).... Ten model do doskonały sposób żeby Żona pozbawiła Cię życia... Ale sama go Ci kupiła, więc powinna chyba też zadbać o dodatki ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

To jest silniejsze ode mnie

Nie mogłem się oprzeć... tak ładnie patrzyła na mnie ...

Musiałem, zacząłem ja składać

Spokojnie wanna na razie, ale mam pytanie instrukcja tamiyi chce bym wklejał do wanny elementy

muhj08o.jpg

Czy malować je przed wklejeniem czy na spokojnie olać to i tak ich nie będzie widać ?

 

czy te blaszki są jedyne :

Eduard 35574 Merkava Mk.I TAMIYA 35127

czy mam jeszcze jakiś wybór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od ciebie jak ci będzie wygodniej. Ja czasami rolki podtrzymujące wklejam i maluję bandaże pędzelkiem dość rzadką farbą. Delikatnie dotykasz a ona rozlewa się wokół "felgi". Ale możesz też pomalować osobno i wkleić potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry 2,

 

i coś tutaj się ruszyło.

uQXyqZR.jpg

oFmzeUY.jpg

wedPPab.jpg

M2pTbTe.jpg

x3YicEm.jpg

tLIS2du.jpg

sv54oLz.jpg

 

Ogólnie zmieniłem założenia.

Merkava będzie prosto z pudła (no prawie, bo te gumowe gąski są "dziwne")...

Muszę ćwiczyć czyste sklejanie/składanie oraz malowanie, więc jeśli coś popsuję to nie będzie mi jej bardzo żal a, że już miałem z nią przygodę ponieważ koła napędowe sklejone wedle instrukcji były krzywe to musiałem ja troszkę przerobić.

Na sucho złożona wanna, góra oraz wieża (jeszcze wszystko do przejechania papierem, tak jej nie zostawię).

 

Powoli do przodu.

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wredny- żona jednak postawiła jakieś groźby w przypadku zakupu zestawu dodatków? Czy sklejanie spudła faktycznie tak z idei?

 

Przecież napisał jaka jest idea...:

 

... Muszę ćwiczyć czyste sklejanie/składanie oraz malowanie, więc jeśli coś popsuję to nie będzie mi jej bardzo żal a, że już miałem z nią przygodę ponieważ koła napędowe sklejone wedle instrukcji były krzywe to musiałem ja troszkę przerobić.....

 

Bardzo słuszna zresztą moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wredny- żona jednak postawiła jakieś groźby w przypadku zakupu zestawu dodatków? Czy sklejanie spudła faktycznie tak z idei?

 

Nie widzę tu żadnej złośliwości

W tym przypadku żona nie nic do gadania, ja jej nie wyliczam zakupów

 

Bardzo słuszna zresztą moim zdaniem

 

Ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć i hmm jeszcze raz ćwiczyć.

Jako, że zbliża się nowy projekt, który będzie bardziej na bogato to trzeba ćwiczyć i tyle. Chyba nie ma innej metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jako, że dziś mam dostać chemię do Iraqa to posiedziałem wczoraj nad Merkavą.

Złożona na 90%, km'y, łopata oraz "leżanka-nosze" zostaną osobno pomalowane.

uqO6r6S.jpg

BraZW0s.jpg

R71P6c7.jpg

M4hIC3i.jpg

VMgZAWs.jpg

 

muszę pokombinować jak zaślepić tą szparę

T5JFeoH.jpg

 

jf4p5Mb.jpg

z7AEb92.jpg

MMMRg5K.jpg

DXorvnw.jpg

 

Więc odkładam Merkavę i wracam do Iraqa

 

Oczywiście przepraszam za zdjęcia, wczoraj nie chciałem już budzić żony a dziś mało czasu przed robotą.

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.