Skocz do zawartości

Polski Sherman Mk.IIA


martinello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakładam temat warsztatowy Shermana M4A1(76) zwanego Mk.IIA.

 

Ma być mniej więcej taki:

Eo3L8wO.jpg

 

- tyle że chciałbym wykorzystać ogniwa tygrysa do dopancerzenia wieży (bo takie mam ogniwka pod ręką )

 

Pytania:

1) Czy ktoś ma zdjęcie shermana z 1 Dywizji z trakami tygrysa ?

 

2) Czy ktoś ma nadmiar ogniw T62 z "dwupaka" dragona ? - bo tych które mam to mi nie wystarczy na cały kadłub... Chodzi o same ogniwa, bez deficytowych łączników.

 

Model to miks starej Italeri z Dragonem M4A1(76)W "Operaton Cobra"

 

Wygląda mniej więcej tak:

UwAXUTs.jpg

n1QaX7U.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A tam na wieży to Pantery ogniwka?...

Zakładam, że to panterowe - nie znam się

Mogę wymienić moje tygrysowe ogniwka (z modelu dragona) na panterowe

Akcesoryjne gąski fajerflajowe z Asuki też by się dało skopiować.

Tych z Tasca to szkoda, tym bardziej, że zostało mi dużo łączników z dragona do których pasują te z "dwupaka"

Ale się zrobiło ciekawie. Tak mnie nakręciliście że chyba dziś sobie też Shermana rozgrzebię.

Grzeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi trochę Friuli z Różowej Pantery. Jakbyś był zainteresowany to dajesz na priv.

A co Shermana to jeszcze negocjuję z Cooper69. W zależności od tego co z rozmów wyjdzie będę wybierał model. Więc jednak to może nie być dziś, ale mam nadzieję że w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wieży ma dospawane traki od Pantery.

Czy on aby przypadkiem, na lewym boku kadłuba zaraz pod pokrywą włazu nie ma ułożonych traków T-49 ?

Dzięki za potwierdzenie, że to panterowe ogniwka. Jacku - widziałem kiedyś foto z trakami od Tygrysa - kojarzysz to zdjęcie ?

 

Tak, na kadłubie widać T49 i T62. Tyle, że T49 (mojej roboty w żywicy) mam od groma.

Zostało mi trochę Friuli z Różowej Pantery. Jakbyś był zainteresowany to dajesz na priv...

Dzięki za gotowość, ale jeszcze myślę o tygrysie - to byłoby takie "symboliczne"

Poza tym koszty wysyłki z UK - "to nie jest tania rzecz"

 

Trochę o samym modelu.

Miksuję Dragona z Italeri, bo w modelu 6083 Dragona góra kadłuba i przekładnia nadaje się tylko do wyrzucenia. Kadłub i przekładnia Italeri są w kształcie bliskie ideałowi.

Za to Dragon ma lepsze podwozie, rokującą wannę, nie najgorszą wieżę i dobre detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gąsienice to jakie planujesz?

Jeszcze nie wiem jaki wzór. Wszystko zależy czy znajdzie się to zdjęcie które kiedyś widziałem...

Co zaś do typu gąsienic - mam wszystkie wzory -> i DS od dragona i ogniwka z Bronco, Modelkastena i AFV więc coś dobiorę

Te na zdjęciu zamieszczonym powyżej to najprawdopodobniej T54.

 

Z Tygrysa to jeszcze nie mam. Koszty wysyłki nie są takie straszna jak się zwykłym listem wysyła.

Z tygrysem nie ma kłopotu - bo mam. Kiedyś "popełniłem" kupienie takiego z dragona i mi zostały nadmiarowe, nie najgorsze zresztą; mam też parę friuli.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że popularny ale Wiatrowski fajny chłop był

No chyba, że się zmieni ta koncepcja

 

Szkoda, że nie było u Nas żadnego wozu o nazwie Gdańsk...

Będzie trzeba zrobić Gdynię i Pomorzanina żeby zadośćuczynić lokalnemu patriotyzmowi.

 

PS. Königstiger z Długich Ogrodów też kiedyś będzie!

7407d64bcb77848af0a57fa4c2e8dab6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

1) Czy ktoś ma zdjęcie shermana z 1 Dywizji z trakami tygrysa ?

 

...

 

Wykluczyć nie można, ale raczej bardzo wątpię .... W 1. i 2. raczej na 100% nie, chyba że w 24. Z 10. widziałem owszem ale nie Shermanna...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O malowaniu już myślałeś? Niedawno rozmawiałem z brytyjskim kolegą i mówił mi że brytyjskie Shermany były przemalowywane z Olive Drab na khaki. Ja to dopiero raczkuję w temacie Shermanów a to tak jak z Ruskim T-34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O malowaniu już myślałeś? Niedawno rozmawiałem z brytyjskim kolegą i mówił mi że brytyjskie Shermany były przemalowywane z Olive Drab na khaki. Ja to dopiero raczkuję w temacie Shermanów a to tak jak z Ruskim T-34.

 

Żadne khaki tylko SCC-15 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O malowaniu już myślałeś? Niedawno rozmawiałem z brytyjskim kolegą i mówił mi że brytyjskie Shermany były przemalowywane z Olive Drab na khaki. Ja to dopiero raczkuję w temacie Shermanów a to tak jak z Ruskim T-34.

 

Żadne khaki tylko SCC-15 :P

 

Ale SCC-15 to Khaki Drab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O malowaniu już myślałeś? Niedawno rozmawiałem z brytyjskim kolegą i mówił mi że brytyjskie Shermany były przemalowywane z Olive Drab na khaki. Ja to dopiero raczkuję w temacie Shermanów a to tak jak z Ruskim T-34.

 

Żadne khaki tylko SCC-15 :P

 

Ale SCC-15 to Khaki Drab

 

Chyba jednak SCC-15 to olive drab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Chyba jednak SCC-15 to olive drab

 

"Chyba" ma tu kluczowe znaczenie.... Ja napisałem za instrukcją z kwietnia 1944, w której tak akurat nazwano ten odcień. Teraz można przytoczyć kilka nazwisk ekspertów, którzy podają inaczej, tylko po co? Real i model to dwie różne rzeczy....

 

Lubię jak faceci spierają się o kolory. Wiadomo, ze rozpoznajemy 3 !

A na modelu będzie SCC-15

 

E tam... Warto doczytać, bo nie o kolory w tym wypadku chodzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.