Skocz do zawartości

Problem z szybkim zasychaniem farby w aerografie


Bosch121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w końcu udało mi się nabyć aerograf H&S Ultra. Maluję farbkami Italeri (akryle). Rozcieńczam zwykłą wodą. Niestety mam problem z bardzo szybkim zasychaniem farby najprawdopodobniej na dyszy. Wiem, że akryle bardzo szybko zasychają, ale chyba nie aż tak. Wystarczy kilkadziesiąt sekund malowania. Farbę rozcieńczam do konsystencji mleka. Co z tym teraz zrobić? Kupić rozpuszczalnik do akryli, opóźniacz? Słyszałem, że dobrym rozpuszczalnikiem do akryli jest płyn do czyszczenia aerografów z farbek akrylowych od Wamodu, który akurat posiadam. Gdzieś czytałem, że niektórym pomaga niedokręcenie dyszy do końca. Dodam jeszcze, że z farby robi się glut, który zatyka dyszę i co kilkadziesiąt sekund biorę igłę i zeskrobuję to z dyszy z zewnątrz. Na szczęście nie zniechęciłem się tym, bo efekty są 1000 razy lepsze niż po malowaniu pędzlem. To chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Dudipl szukałem wcześniej w tym temacie i nic o farbkach Italeri. Mam jeszcze jedno pytanie. W każdym aerografie H&S Ultra po wyjęciu główki i dyszy na obręczy widocznej na załączonym obrazku jest mała dziurka z brzegu (nie chodzi mi oczywiście o tą na środku, ale z brzegu). 41005b9e83d5f.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień farby : gunze , tamija , mr paint , hataka Orange . Cała reszta to zło . Nie da się ani komforto ani PRECYZYJNIE malować . Te idiotyczne współporady o dodawaniu sidoluksow ,przyspieszaczy , opóźniaczy i innych sraczy to brednie . Przy malowaniu z bliska na niskim ciśnieniu albo i tak się zatka albo farba się odbije , nie siądzie , zrobi kleksa . Wyrzucić taki zajzajer z aerografu się da , ale malowaniem modelu ciężko to nazwać . I po co się mordować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wody uzyj wódki, zasycha ci bo nie masz opozniacz, konsystencja mleka nie wystarczy, ew, lej mniej w zbiorniczek i szybciej maluj między dolewkami przypukaj aero co bys dyszy nie zapchal. Jak sama nazwa mowi q jest do czyszczenia nie rozciemczania, dupa ci sie zrobi na modelu i bedziesz mial.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli proponujecie zmienić farby, to na jakie? Jestem początkującym modelarzem, nie potrzebuję jakiś super efektów, nie wiadomo czego, tylko w miarę tanie farbki, które wygodnie nakłada się aerografem. Akryle tamiya z ich rozpuszczalnikiem?

Dodaję jeszcze zdjęcie, które miałem wcześniej dodać. Jest na nim pokazane miejsce, gdzie jest dziurka.

https://zapodaj.net/a8976dd7943f9.png.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dziurka to kanał którym leci powietrze do dyszy, wszystko jest w porządku.

 

Co do farb, to tak jak Ci tu napisano: Gunze C lub H, Tamiya akrylowe, Mr. Paint (moim zdaniem najlepsze, ale stosunkowo drogie).

Do tego Leveling Thinner Gunze, stosunkowo uniwersalny i absolutnie znakomity rozcieńczalnik do 2 pierwszych farb (Mr. Paint są w buteleczkach gotowe, nie trzeba rozcieńczać).

I malowanie jest wtedy przyjemnością, a nie katorgą.

Bo malowanie MA BYĆ przyjemnością, to nie przywilej, tylko prawo modelarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym wybierał Tamiye akrylowe to rozcieńczalnik mogę wziąć od tamiyi, czy nie jest za dobry? Tak dla upewnienia, nie chodzi mi o dziurkę na środku tylko z boku. Chcę być na 100% pewny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobry,

Do tamkowych akryli polecam Lacquer Thinner albo X-20A (tylko nie X-20, bo ten to jest do emalii).

 

Co do otworu: tak, ten boczny otwór to właśnie kanał powietrzny.

W Twojej Ultrze wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze Solo, wez Tamke na poczatkek plus ich X-20A (akryl) plus Opozniacz, choc i Leveling Thinnwr od Gunze pracuje z Tamiya, i bedzie prosto , przyjemnie, wada Tamki jest skromna paleta barw, w porownaniu do Gunze ale sa prostsze do opanowania niz Gunze C np.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedzcie mi, jaki jest powód utrudniania chłopakowi życia i polecania kupienia parunastu specyfików, jak wszystko może ogarnąć jednym?

Kupić levelling thinner i farby wybieramy jak chcemy. Gunze H, C, Tamiya są ze sobą kompatybilne, więc paletę możesz budować jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zrobi jak On zechce, czy zbuduje chemie na Tamiya czy na Gunze, Krakowskim targiem wybierz Levelinga + palete ktora lepiej odpowiada twoim preferencją barw jakich potrzebujesz .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię tak, jak ktoś z Was powiedział, czyli będę malował i Gunze H i Tamiyą. Ten levelling thinner idealnie współpracuje z Tamiyą, czy raczej średnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw sobie te farbki na "kiedyś". Sprzedając i tak niewiele zyskasz - tylko stracisz.

Czasami na wyprawki pędzlem albo jako podkład do czegoś dużego będą w sam raz.

Przechodziłem podobną drogę jak Ty, pczy czym ja "wtopiłem" z akrylami Revella, co na to samo wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę źle napisałem. I glossy i flaty nie nadają się (przynajmniej w moim przypadku) do aerografu, ale flaty dobrze nakłada się pędzlem. Chociaż nie sądzę, żeby nadawały się jako podkład - łatwo schodzą pod palcem, a co dopiero pod paznokciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.