Skocz do zawartości

wz.34 FTF 1/72


SebastianC.

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba powoli dołączam do grona modelarzy którzy co rusz rozgrzebują kolejny model nie kończąc poprzedniego No więc zacząłem kolejny "szybki" projekcik, i to nie byle jaki bo moja pierwsza, najpierwszejsza pancerka jaką kiedykolwiek kleiłem Model to raczej wszystkim znany samochód pancerny wz.34 II FTF w 1/72, waloryzacja własnym sumptem posiłkując się książkami TBiU 56, militaria 318 i zdjęciami z neta.

Na razie udało mi się tyle wystrugać:

 

Image00001_zpsfhlej1b7.jpg

 

Wstępna przymiarka w kabinie kierowcy:

 

Image00002_zps0hqkh8x1.jpg

 

Tym razem cisnę z modelem do oporu aż skończę, no chyba że dojdą blachy do Księcia Walii to trzeba będzie walczyć z pokusą......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powoli dołączam do grona modelarzy którzy co rusz rozgrzebują kolejny model nie kończąc poprzedniego /quote]

 

No to witaj w klubie ale przecież modele robimy dla przyjemności, a jak zaczyna brakować weny i zaczyna się mordęga to modelarską frajdę może dać tylko kolejny model

 

Będę kibicował, bo sam robię skoki w bok w stronę szeroko pojętej pancerki. Na razie zapowiada się super

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy zagruntowane surfacer'em:

 

Image00001_zpsadwgxi8j.jpg

 

Dorobiłem drewnianą podłogę, nową łyżkę łopaty i km 7.92mm z igieł lekarskich i blaszek - na zdjęciu porównanie z zestawowym karabinem:

 

Image00002_zpsynbym7y7.jpg

 

Jakim kolorem pomalować wnętrze? Piaskowy, zielony ochronny czy jeszcze jakiś inny? Mile widziane numery farb, maluję gunze i tamiyami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karabin miodzio.

A wnętrza jeśli dobrze pamiętam szaropiaskowy jak określała ten kolor instrukcja. Koloru nie podam bo polaki maluję tylko LifeColor dedykowanym zestawem , robionym przy współpracy z Muzeum Wojska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Coraz bliżej końca. Wszystko poskładane tylko wieża nie jest jeszcze przyklejona, błyszczy się jak psu bo dostał lakier gloss pod washa. Próbowałem paru sztuczek weatheringowych ale Mig Jimenez ze mnie nie będzie więc sobie podarowałem. Pozostało położyć mat i pobrudzić koła, no i jakaś podstaweczka by się zdała... Tak to na dzień dzisiejszy wygląda:

 

DSC_3950_zps7ybchm6z.jpg

 

DSC_3953_zpscz2p5l9v.jpg

 

DSC_3954_zpsbx7so6uv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.