Skocz do zawartości

Mitsubishi A6M2B Zero 1/72 Airfix


Jan Szpargatoł

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro każdy japoniec w galerii cieszy, to i ja dodam, co mi tam. Klepie sobie teraz takie tanie airfixy dla treningu, głównie nitowania i malowania. Mam nadzieję, że będą za mnie jeszcze ludzie.

Rondle i pas na kadłubie malowane. Widać, bo krzywo wyszedł

 

eNgb8G1.jpg

3Jqs0YE.jpg

IVWTFde.jpg

flE4Mu1.jpg

HJWDFCC.jpg

4CKZN4f.jpg

IRXD260.jpg

b0qfGuT.jpg

 

Thanks for watching~!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło, merytorycznie się nie wypowiem bo się nie znam. Dorzuciłbym tylko linke anteny i poprawił klapy podwozia bo chyba wiszą w powietrzu, albo tak mi się wydaje.

 

Czym robiłeś nitowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszelkie wytykanie błędów będę bardzo wdzięczny...

 

Za nitowadła również dziekuję, bo nawet nie wiedziałem, że takie wyszły. Swoje kupiłem kilka lat temu. A że mam w poczekalni kilka migów, to jak znalazł.

A co do japońców... jest to mój konik i pięta achillesowa zarazem. Ostatnio bawiąc na Dalekim Wschodzie zanabyłem taki oto okaz: 25169.jpg

Tylko żeby go zacząć, muszę popracować nad moim zen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszelkie wytykanie błędów będę bardzo wdzięczny...

 

W pewnym sensie sam sobie odpowiedziałeś pokazując zdjęcia pudełka nowej zerowki. Kolor - jest cały karmelkowy.

-światła czerwony i niebieski

-kokpit mitsubishi kolor

- pod owiewką taki sam kolor jak na osłonie silnika

-maszt antenowy brązowy

- osłony podwozia w kolorze spodu z obu stron

-km kadłubowe czarny metalik

Dodałbym trochę okopceń z wylotu kolektora spalin .

 

Jesteś entuzjastą ijn , ija więc polecam link

http://www.j-aircraft.com/faq/navy_message_board.htm

 

Jakby co służę pomocą przy kolorystyce innych japońcow, oczywiście pod warunkiem że będzie Ci na tym zależało. Pisz pw. lub zakładaj warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owiewka malowana "z ręki", czy od szablonu bo miejscami jest minimalnie nierówno jakby nie domalowane,

Tym razem używałem samego maskolu i był to błąd. Nigdy więcej.

Kolor - jest cały karmelkowy.

Mam rozumieć, że kolor bazowy jest nietrafiony? Hmmm.... ja sam nic tu nie mieszałem, to czysty Gunze H61...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owiewka malowana "z ręki", czy od szablonu bo miejscami jest minimalnie nierówno jakby nie domalowane,

Tym razem używałem samego maskolu i był to błąd. Nigdy więcej.

Kolor - jest cały karmelkowy.

Mam rozumieć, że kolor bazowy jest nietrafiony? Hmmm.... ja sam nic tu nie mieszałem, to czysty Gunze H61...

 

Owiewka to tylko taśma tamiya lub edkowe maski. Kolor bazowy , niestety nie taki. Proponuję namieszać sobie większą ilość , słoiczek po gunze +2 strzykawki .

Mieszanina gunze C60- 51% + gunze C336 49% jak wyjdzie 50-50 to też nie ma problemu.

Takim to sposobem będziesz miał mieszankę na wszystkie samoloty z PH.- KATE,VAL,ZERO oraz A6M3 .

 

Od lata 1943 (produkcja)malowanki zer są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Za wszelkie wytykanie błędów będę bardzo wdzięczny...

 

Za nitowadła również dziekuję, bo nawet nie wiedziałem, że takie wyszły. Swoje kupiłem kilka lat temu. A że mam w poczekalni kilka migów, to jak znalazł.

A co do japońców... jest to mój konik i pięta achillesowa zarazem. Ostatnio bawiąc na Dalekim Wschodzie zanabyłem taki oto okaz: 25169.jpg

Tylko żeby go zacząć, muszę popracować nad moim zen

Ten model wypściła Tamiya, wraz z wersją 1/48 niejako pod film (albo i po) z 2013 "Ein no Zero" znany też jako "Kamikaze" albo "Fighter pilot" czy "Ethernal Zero". Film - hmm, z braku laku... Dużo animacji komputerowych, ale też są sceny z prawdziwą zerówką. Reasumując - kolorystyka MOŻE być rzeczywista, ale też - może być filmowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.