Skocz do zawartości

Moja Armia 1:35


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie "Figuranci"

Proszę się nie przestraszyć

Co prawda kocham 1:72 ,ale już nie te gały

Robiąc remont w mojej dziupli i wiosenne porządki ,wygrzebałem stare żołnierzyki

Dla powiedzmy relaksu i odskoczni od maluszków zabrałem się do zabawy z moja 20-to letnia armia

W pierwszej kolejności moczenie w płynie hamulcowym

IMG_3498_zpscinoulny.jpg

IMG_3499_zpstt95nw7g.jpg

Następnie płukanie i szorowanie

IMG_3500_zpsxgmrvuqk.jpg

IMG_3501_zpspnocoklm.jpg

IMG_3502_zps3wrts87w.jpg

Mozolna praca ,no i figurki straszne ,nie wspominając o głowach

Dlatego dokupiłem sobie parę nowych

IMG_3505_zpsbiwb5esg.jpg

Zdały by się farby ,wiec zaszalałem.Zestaw Vallejo do figurek i AK do drewna

IMG_3510_zpssgfe2yaz.jpg

IMG_3511_zpsxzg9fwsm.jpg

Pofarciło się mi ,bo dorzucili wzornik kolorów Vallejo -ponad 600 odcieni

IMG_3506_zpstblevymq.jpg

Aby dopełnić swoje zadowolenie dokupiłem dwa zestawy młodszych

IMG_3512_zpsvlj2tvdd.jpg

IMG_3513_zps1mhonw6n.jpg

Wiem ,ze "Figurki" to wyższa szkoła jazdy- MALOWANIE ,jednak szkoda by się poniewierały po katach jak mam je gdzie wyeksponować

I co najważniejsze liczę na Wasza pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

IMG_3518_zpsc1d2cklw.jpg

IMG_3519_zpssqwagx9t.jpg

Poprawiłem "mordki",bo miałem stracha jak na nie patrzyłem.Sa dopiero po podkładzie i czeka mnie jeszcze dużo,męczarni aby jako tako się prezentowały.Te nowe są super

IMG_3528_zpsaeiipqw4.jpg

IMG_3529_zpstqz2wa8h.jpg

IMG_3530_zpshzxohkgs.jpg

A ze starymi tez sobie muszę poradzić

IMG_3522_zpsobmefxv1.jpg

 

Pytanko --- Wiem , wiem na forum jest ogrom wątków i porad na temat malowania

Przejrzałem sporo i filmików na YT również

W moim przypadku prysnąć to na czarno ??? i czy zawsze zaczyna się od najjaśniejszego koloru???

Z góry dziękuje za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci nie podpowiem, od dawna nie malowałem figurek, ale na pewno nie stosowałbym ciemnego podkładu: Surfacer 1000 lub 1500 i na to kolory bazowe - tak ostatnio robiłem. Powodzenia z malowaniem twarzy; ja do tej pory nie umiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipstein fajnie ,ze się odezwałeś ,zawsze to raźniej

Tez nie potrafię malować "buziek"

Odnowiłem mordki i nawet jestem bardzo zadowolony

Chciałem wrzucić fotki ale Photobucket się zbuntował i mam problem

Jak się odblokuje , to pokażę postępy prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam przez Google -- nie wiem czy po jakim czasie nie znikną ?? Upubliczniłem , ale czy się ukażą ???

,

MoDdR55uJHR2yI2YUyt1FyYGgsHfHRDrztzpqGwcUkB_DjDCCFnaM438i3a8sZE4u_nPIeXAT1IB_SWyYk3UVmo_qp-8rZZo1Uq1UnhzFgoP42dVOjzqv4J6akadVCnOWjskyNA4OaelVDtPFvSmoGK9Jre1BL1agrSEMSoIupWwk3pxj1QMlJfInWk2NUIqiIIn_6Go0PJrxBulnKETsbOSUUbGLjRYwGa24MfwLcE6GNNmfTZxAE2-tYjhh0yhEn3ROShtjmh4gBux9ywGD_fOtEAlR9xCoNjhQuXgTnnnxOEWKQXc4r0ZwPOgsCd_9cgov5gAQJELnclREsDhk7258YIE19_temA_f2b8TcE63L9thv0wt6D2MuockUXWJEmkCGG06udfzy4-IUjOf9zxPpLjf0WYMnPZumSo7crnMP6sn0YopFmbu3YBep3WXCZmbZeFAeTAhb1H-f0Mt_GiF4ppj-xmbfcOGtLQw5VTBDS0ns9cSG7D0SOm_lQRQt41tDpCsfe8ZzGUnBHx1SO_2rX9JYAFj5_J6uqfowGnNfbiTyBFpP_B5141eA1t0Vvl-30i3s33yfuTvpSMlP0IHscKiTMLD12-TgDzN-m5_LpcfTLh-roRNL25yvsM3iHkag9QgidSkzNhk9ZjuV9pPy_jA5T1M-GECCe6xCY=w1173-h659-no

Tych akurat nie udalo sie uratowac

 

aSu0lC5OuIcCAaQ_e7ztFdn4VqZGQ0fUXoAYss8jIaroR7b4hRTUxG5caW4k2QFWZU7-AJ5cTy4PfNd0WCbaaCRALlGCyrMhtuEg3Bp1aRcGab_EM7mjSJ9IDUZHQl67KQCe2FDwDhDFahaebB7woEUAnNHILzmfyju6FmgRKa4Txq1I2HaQxRW12im7d0_9XQSvdzDN3gznxtW4q0-1s68h8lhLdiQvyNJtzdMfzubXRskJbSxf5TeCxrbpPvilJv56Msi5ZcHOkogSs93cn8INM8f28brEkkiGsNm0XfccGhZ6dg5yYWTXCLkeUvZqQbVB8RFvOFd5PbjShtvSgAVMf_w5sovAnouiDmEZ4qwK31vW-tMBFt9eTBZphgwrOMrfvdz6X1JKDUBnB9xEmgYzuaH-XgouMioRqSGSTgwtAy0f7_T_DuePnptpHzo47hAo3eRnDtuZb_HhBwgcPKLcZM0dMLyPCUk8UBwa4uwh6TRu7HrYR415KraT5ioDGppgwEN07nRWJII_jg5_mGEf6VJ7yNcUz_T_uDZuxHGxAzJO28JU-pqt2Y3e0VQwqEtuLi_1ex1g3_J6s3DaQWvGFEzr237Yo1vwySWu3W1bfrcnt2G0jgZxARmidT0ZlapYuWnP4_VMCLszPcnlsmzm931AB-ONMsJjHzefiDE=w1173-h659-no

uVzRCVBjBzg0tF_g1Ad9qxQob6nLfD5CnSLqs0nvCoqWTiwEEL7miIxgprhDufYvWKVzN7iZ-JYxu1be-DhsVUbabe2n-MfTvqLtBOQ6sZSnsVU5V5OLOh3zcGRfqHc_HSE9lTxRJ8wFDJxf4nBL6mCZy-xObTAJewrPX8L4PZxELAn0BqXKmrtCdWr9vqJWo_aCTrD7veSWF70agSV7hr3oPzN-oKUDyBhma0GnRq7Mh6Wo255Sr_suNgba3_gvne9dA2Picigbi0Egz4SPIJmfaXDi2gkrGn6iklK2H4MKckp9TfErBFyscuRAJ7AWbveqSvXAtqKsvQJo8Vog7lTTaCDevnCTHZNo_nCjv4oAOZI_S-gbW5u2mhnHJKVHWfIvKYA8imdiD4Y9Anal1Q6cvf6cn4UV-lZVfyxXTOX8tTeGf_xa_VnST8o0KQvEn2CZsYDzz8T0ldL0fTgOG-RYgbiHd6MxY4bvbQwHgJUfhvRg4MTTn-0YiQIcjPdfSOKrGADgBWE_gK4CxdaBW0W10zHDCvRJo-MH5hJ8XHu6O1LdVDIdPUYWYtLK-BpX4NvJ7fSNaD1zRe6qT6wDsrY230KYGr7ZFiP0NW7zgprcnc7DrDTUULJgeGS0BfycI4iAUWIRmkUrmfQfqKZbIq6v0l0mDvOaX2CJ81mGSNw=w1173-h659-no

XUeGsvUKRjetNpiubQ8T_e1dmiAHkXRvrUYtrtWteWyhujbiHmh0lEBfG4U1Byapjk7ylFDPv9QZ7oFIFwFKL9uRudB7mLizRGPmx1oXHpoSYhKRh6pFTWtRlS1u0S6M2nUCIPp_pw9VC533lohBRlhMZfUWbERCVrwTJaZd4N_nKFpe0BqPidEe7HIGXHlgsyQ2OzMA4jRWsbnUHK8d6u8h4djKxMJxuBoxCxZC6kwlTOWn73Mg5ubKXMI6agEMZYHchQ2hVXquk9w59AuRJ2YdskyRQ3tnC-PuymnEGczDPriX-WtqRsNUwHIQq0J5ORu7ffRsGFSPaIUEEJ2P3SvOQHmO-Diwd9dPaIKYsljo5UDZBCHihXTOeCMM7dp7x4N-OugglGbqNlG0KRX4CNpD1EaFCsALWVyBDNkDSXgQ0l8Ua4s4QBPFunMnXgMxHzpeSbLOpgJgl4hxZtouyzcCUSNG-GU1pfyYeb2GQZvl6MeFKLksu1Wb_LjXv7aBQam4-MM5j0Pl0Cn6MjWIfHp8bsikjEhUWb6emg6aHqva5z2LjSZikQRD0Vp1XOLIMrOQc1tEZCES0ZrLEyBEHRCMB5DwwyhjD__0N-ZxtPa4mcOQqIN--_9R8m9F6alI_OfSyCt2FFW9FRCheLndCA72W1bUr2DMkQ9TeIebo04=w674-h379-no

 

A z tymi sobie poradzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki możesz umieszczać na fotosik.

Podkład najlepiej jasny. Kolor bez znaczenia.

Jeśli chodzi o twarz to możesz 4 farbami całość pomalować:

1.podkład np. Ak 3011

2. Później Ak 3013

3.Wgłębienia ak3011

4. wgłębienia delikatniej Ak3011 + czarny

5.wypuklenia ak3013

6.wypuklenia delikatniej same czubki nosów, kostki u dłoni i palce ak3013 +biały.

Najczęściej powtarzam czynność 2-6 po kilkadziesiąt razy,

Możesz spróbować kupić zestaw AK 3010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_3383_zps9lxwcske.jpg

 

Tak wyglądały moje buźki przed renowacja , upaprane Humbrolem 20 lat temu

 

A tak po myciu ii położeniu surfacera 1200 - aero i 3 razy farba pędzelek,szczotkowanie po każdym malowaniu-obecnie

 

IMG_3558_zpsmohzfcu0.jpg

 

Teraz trzeba się zastosować do wskazówek Pedzelka ,wiec Jureczku do roboty.Trudniejsze to od latadel ,wiatraków i pojazdów.Bardziej pracochłonne.ale daje taka sama Frajdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedzelek dziękuję

Juz bylem skłonny myśleć ,ze prawdziwi Artyści nie odwiedza skromnego sklejacza

 

Bo tak najczęściej jest jak piszesz.

 

Też kiedyś byłem na twoim miejscu.

 

Po za tym ja nie uważam siebie za artystę. Po prostu robię tak jak potrafię. I niech każdy oceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś o ludkach to oglądam, te oczy wygladają masakrycznie, dlatego zawsze polecam kalkomanie gałek ocznych o takie:

http://www.rctrax.pl/brown-eyes-transfers-decals-sheet/123588/

lub takie :

http://www.rctrax.pl/blue-eyes-transfers-decals-sheet/123586/

Koszt raczej nie duży, ale nie wychodzą potwory i starcza na dłuuugo. Co do malowania samych ludków to polecam na podklad polecam Pactrę w kolorze "skin tone". Pactra produkuje też "sikn tony" w kolorach "Skin tone warm" czyli biały opalony " Skin tone dark" czyli Murzyn i " Skin tone shadow" czyli Indianin - Meksyk . Robię to tak maluję delikwenta podkładem następnie maluję gałki oczne białym (zaostrzonym patykiem) następnie naklejam gałki oczne (robię to też zaostrzonym patykiem trzeba trochę poćwiczyć żeby uzyskać wprawę) na płyn pod kalki jak to wyschnie to daję płyn na kalki do całkowitego wyschnięcia . W sklepie dla plastyków polecam zakupić farby olejne "Renesans" w kolorach jak wyżej tj. biały Murzyn i Meksyk( nie są drogie coś 5-6 zł za szt.), następnie rozrabiam te farby na rzadko i robię tak jak pisze Pędzelek tj wgłębienia ciemniej policzki i czubek nosa jaśniej, farby "Renesans" są w pełni ze sobą mieszalne także można uzyskać półtony, malując ludzi musisz pamiętać że każdy ma inny odcień skóry. Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytna sprawa z tymi kalkami

Zaopatrzyłem się w zestaw Vallejo do malowania figurek i umundurowania-posty wyżej

Walcze z buziami ,zrobiłem mokra paletę ,ale wykonałem za mało przejść bazy w jaśniejsze,lub za mało razy malowałem -Trenuje

Przy malowaniu wyszły skoki,tzn. brak łagodnego przejścia kolorów

Lapy nie drgają a frajda zarąbista

Fajna ta figurka na stronie głównej,faktycznie jak żywa

Dziękuje za zainteresowanie

Fotki z postępów prac wrzucę wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artysta to ja już nie będę,ale kreci mnie to .3 godziny dłubania,efekt nie za ciekawy

Dla usprawiedliwienia to moje pierwsze buźki od 20 lat

Zaczynam kumać w czym tkwi praca nad malowaniem pędzelkiem

 

IMG_3559_zpsuvvvq5xc.jpg

IMG_3567_zpsrikm49dc.jpg

IMG_3568_zpsvshwlhem.jpg

IMG_3569_zpstwa3oyjx.jpg

 

Błyszczą się bo machnąłem satyna ,jak dokleję do tułowia będę jeszcze retuszował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy coś nie wyszły (albo może są przestraszone) jeżeli chcesz bezkosztowo, pomaluj zaostrzonym patykiem (wykałaczką), a nie pędzelkiem, to samo dotyczy brwi, a usta skin tonem tylko takim ciemniejszym. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera -przepraszam -spodziewałem się tego.No to jureczek zaczynaj od nowa

 

IMG_3570_zpsrt9beqki.jpg

 

Pędzel pędzelkowi nie równy,uzbierałem ich ogrom przez te ponad 50 lat zabawy z klejeniem

Najczęściej używane w tym przypadku :AK ,Walecki,Mag-Pol,Hobby-Line,Lifokolor.Myartskape.Wszystkie to wielkość "1" i poniżej tzn."0","00","000" Na dole oprawka z wymienna wykałaczką

 

IMG_3571_zpsz25ncqem.jpg

 

I te do pomocy

 

IMG_3572_zps2qmesjre.jpg

 

Łatwo powiedzieć, pomaluj wykałaczką brwi-jak mi wychodzi krecha ,nawet stawiając delikatne kropeczki

Z ustami nie chciałem przesadzić, ale popróbuje

Najbardziej wkurzyłem się na główkę dziewczynki ,po pomalowaniu wyszła mi jak babcia,a nie jak wnuczka woźnicy

Mowie tu o dioramie ,którą komponuje. Fotki wyżej

 

Panowie dziękuje za pomoc i liczę na dalsze wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moja rada dla ciebie.Daj sobie spokój z wykałaczkami .To nie zda egzaminu.Proponuję abyś podciął skalpelem trochę włosia z tych cieńszych pędzelków do dosłownie rozmiaru ultra cienkiego i TO TE,KTÓRE MAJA JESZCZE PROSTY SZPIC NAJLEPIEJ.Widze ,że masz same syntetyki.Są dobre.Ja tak robię jeśli pędzelek jest w rozmiarze 000.BIORĘ I PODCINAM WŁOSIE bo jest po prostu za gruby.Podcinasz delikatnie skalpelem.Do rozmiaru dobrego na oko.

Dalej jak byś chciał zainwestować w pędzelki z włosia naturalnego Kolinsky to polecam.Te cieńsze rozmiary.Co do firm dla ,których robią pędzle jest wiele W RÓŻNYM PRZEDZIALE CENOWYM .Nie mało ale warto..Warto sobie poszperać w necie.DLACZEGO?BO TRZYMAJĄ SZPIC .Włosie takie jest niemal cały czas ostre na końcu i proste.Pod warunkiem,Że dbasz o pędzelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ultra cienkimi wymalujesz linię ale za nic nie wymalujesz precyzyjnie umiejscowionej kropki także nic Ci to nie da, wiem co mówię gdyż ładnych kilkanaście(kilkadziesiąt) godzin spędziłem ucząc się malować czarno-białe kropki w "czekoladowym ciastku" w pustynnych mundurach US. Army w skali 1/35 , także jak chcesz malować oczy to bez wykałaczki nie da rady, musisz tylko (aż) poćwiczyć, przy "odrobinie" wprawy wykałaczką wymalujesz wszystko nawet sznurówki w dżunglowych butach US. Army (też w skali 1/35) , bardzo ważna jest konsystencja farby i jej ilość na czubku wykałaczki , jak również to że po pewnym czasie czubek rozwarstwia się na włókna i trzeba to przycinać. Jesteś w dalszym ciągu obserwowany działaj dalej . pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszystko jasne .marzy mi się pędzelek Marta-Kolinsky, u mnie w sklepie "1-0" -5 euro ,ale uzbieram i zaszaleje

Przekonałem się jakie to moje badziewie : rozcapierza się,Army partner zrobił się kapec Lifocolor się rozdwaja.Najdłużej trzyma się Walecki.

Poreperuje ,poprzycinam do czubeczków

Wykałaczkę mam opanowana, nawet zrobiłem sobie oprawkę w samolotach 1:72 robiłem panele przełączników,a jako stolarz wiem jak się drewienko zachowuje,ale dziękuje za wskazówkę

O pędzelki dbam .Przez przypadek kupiłem żel magnetyczny do pielęgnacji pędzli -slaby

Najbardziej denerwują mnie klaczki,nie są to chyba włoski z pędzelków podejrzewam ,ze za długo babrze się z farba -choć mam mokra paletę z papierem do pieczenia i ona się rozwarstwia .Musze spróbować z papierkiem po naklejkach

A to moje wypociny,juz lepiej ale --- nie przestraszcie sie

PO myciu

 

IMG_3574_zpsov7rzxz8.jpg

 

po surfancerze 1500 od Gunze pryśnięte aero

 

IMG_3576_zpsubfpispd.jpg

 

i po męczarniach

 

IMG_3577_zpsj4uyignu.jpg

IMG_3580_zpslieh9weg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na precyzji w malowaniu spróbuj malować między wdechem ,a wydechem. Wdech i wydech... sekunda i malujesz. Snajperzy w podobny sposób oddają strzał. Wówczas ręka najmniej drży.

 

Dalej.

Czemu twarze są brudne? Pewnie dlatego ,że malujesz olejami i jeszcze nie masz wprawy. Bardzo często musisz zmieniać pędzle. Inaczej taka ciapka wyjdzie. Najprościej będzie tak jak pisałem wcześniej akrylami. Przejścia tonalne robisz powoli stopniowo aż każda kolejna warstwa wyschnie. A ty chcesz na szybkiego olejami. Jeśli się mylę to mnie popraw.

 

ps. z innej beczki:

Widzę ,że jesteś stolarzem może wiesz jak usunąć sinicę z deski modrzewiowej.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jestem trochę mądrzejszy

Dziękuje

Zacząłem kasować wiadomości na PW bo myślałem ,ze przekroczyłem limit

 

Twarzyczki brudne -wydawały mi sie jakieś płaskie to zapuściłem bardzo rozcieńczonego wasza, a maluje akrylami Vallejo.Czekam jak wyschną,ale cholernie szybko schną . Fabre rozcieńczam 1:1 lub nawet 1:2 Gdy na policzku dotknę pędzelkiem ,powstaje kropeczka ,jak jej szybko nie rozprowadzę ,tworzą się jakby mini "wulkany". Powierzchnia staje się chropowata,chora jakby miała łuszczyce.Szorowanie szczoteczka nie daje zadowalającego efektu ,a papier 4000 i włóknina psuja dotychczasowa prace

 

Buziunie poszły kolejny raz do płynu hamulcowego. Doklejam do tułowia i zaczynam od nowa

Na starej kalkomanii -białej ,porobiłem kropeczki .Spróbuje z oczkami

Po temperowałem pędzelki

poczekamy na efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego polecałem Ci farby "Renesans" bo są olejne i mają 3 plusy dodatnie , po pierwsze nie schną tak szybko ( masz dużo czasu na poprawę),po drugie nie łączą się z akrylami także nie wychodzą Ci parchy (własnie w ten sposób robi się washa czyli łosza cienie na twarzy na tym właśnie polegają ) , po trzecie można je mieszać między sobą . Co do próbnych oczu to dalej są zdecydowanie za duże , za dużo nabierasz farby na czubek drewienka, jak weźmiesz tak ok. 1/4 tego co obecnie to powinno być dobrze ,staraj się nakładać punktowo nie rozmazywać, ja gałki oczne maluję tak że najpierw nakładam białe, na gałkę oczną potem można zrobić tęczówkę ze źrenicą czy jak to się tam nazywa. Działaj dalej czuję moc i determinację . Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.