Skocz do zawartości

Mil Mi-4A Hound 1:35 - Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie


joles

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Chciałem Wam dziś przedstawić model śmigłowca, którzy przygotowałem na konkurs z motywem przewodnim "Rdza i brud". Ostatni model, jaki tutaj opublikowałem był trochę za czysty, więc mam nadzieję, że ten nie będzie trochę za brudny

Jestem ciekawy waszych opinii i uwag.

 

Za pierwowzór mojego modelu wziąłem stary, zmęczony i zaniedbany eksponat z Muzeum Lotnictwa Polskiego. Pewnie nie każdy miał go okazję widzieć, więc na początek kilka zdjęć oryginału:

 

YEvs9ov.jpg

LFWoVRG.jpg

LzLSjNN.jpg

raKjPN9.jpg

thz9GP3.jpg

Ut0Zwwb.jpg

 

 

 

 

Nie prowadziłem tutaj warsztatu, więc dodam parę fotek z prac nad modelem:

 

M0NDVFK.jpg

zrF7adz.jpg

sQHV6zH.jpg

Xd5vnvN.jpg

MHGR5en.jpg

 

 

 

 

I dla tych co wytrwali do tego miejsca - galeria końcowa:

 

rdgCT5A.jpg

K0Rdm9v.jpg

tc304z1.jpg

VKZtrFZ.jpg

WdJd54F.jpg

g6pelEs.jpg

VDpuF9V.jpg

Atga8nt.jpg

Bw3Dkuy.jpg

nqfv1f3.jpg

tT9NSys.jpg

1Vmb2o0.jpg

WkjuHg4.jpg

7f5BW2a.jpg

AcHVHlF.jpg

zHwsEeh.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny!

Taki model aż prosi się o stosowną do sytuacji podstawkę.

Podstawka w planach, ale nie zdążyłem już jej przygotować przed końcem konkursu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo tak.....jak dla mnie model świetny .....Mil-e bardzo lubię i to się już nie zmieni...a te malowanie muzealne,stare ,zniszczone kapitalnie ci wyszło.....jeszcze dodaj skalę w tytule(niech się rzuca w oczy,ze to bydlątko duże)...i będzie ok!

p.s....stateczniki z czego robiłeś?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo tak.....jak dla mnie model świetny .....Mil-e bardzo lubię i to się już nie zmieni...a te malowanie muzealne,stare ,zniszczone kapitalnie ci wyszło.....jeszcze dodaj skalę w tytule(niech się rzuca w oczy,ze to bydlątko duże)...i będzie ok!

p.s....stateczniki z czego robiłeś?....

Dzięki! Cieszę się, że się podoba. Tytuł poprawiłem (w sumie jakoś mi to umknęło). Stateczniki robiłem tak:

oWZCr1S.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd....stoi tam wersja ME i A....ME jest zielony ,odrestaurowany....wersja A jest dokładnie tak jak model ;)

 

Pięć lat pod chmurą i bez obsług to cała wieczność

 

To akurat widzę za każdym razem gdy jestem w Muzeum techniki na Sadybie......MiG-23 z miesiąca na miesiąc traci coiraz więcej kolorów....za 10 lat chyba dojdzie do pierwotnego szarego fabrycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER MODEL

takie jedno ale lewe koło modelu zamontowane nie zgodnie z fotkami maszyny

powinno być pochylone , ale to tylko taki mały szczegół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie komentarze Do paru się odniosę bezpośrednio:

 

No Panie, same smaczki

Krew, pot i łzy... a korozja co go w muzeum chrobotała, pozwie cię o plagiat

 

Ambitnie podszedłeś do tematu, GRATULUJE

 

Haha dzięki! Akurat nad rdzą muszę jeszcze popracować, bo przed galerią konkursową zabrakło mi już czasu i... washy w odpowiednim kolorze rdzy... Za jakiś czas wrzucę tutaj fotki z poprawkami z podstawką i na tle oryginału

 

Mój błąd....stoi tam wersja ME i A....ME jest zielony ,odrestaurowany....wersja A jest dokładnie tak jak model ;)

 

Pięć lat pod chmurą i bez obsług to cała wieczność

 

To akurat widzę za każdym razem gdy jestem w Muzeum techniki na Sadybie......MiG-23 z miesiąca na miesiąc traci coiraz więcej kolorów....za 10 lat chyba dojdzie do pierwotnego szarego fabrycznego

 

Zdjęcia wersji A robione w marcu tego roku Niestety słońce nie oszczędza zielonego koloru, który idzie w purpurę. Można powiedzieć, że ten śmigłowiec jest naturalnym kompasem bo dokładnie pokazuje gdzie jest wschód a gdzie zachód

 

Odnośnie wersji ME, to tak. Jest odmalowana na zielono, ale nie ma już połowy lakieru bezbarwnego, który się złuszczył, a jego grzbiet zaczyna żółknąć (swoją drogą też super temat pod model wraku i w muzealnej konfiguracji nie ma tych wielgachnych śmigieł )

 

...tak czułem......ale też wyglądaja na fotkach jak wykonane z blaszki).....no bez ingerencji w nie to ogólnie są tragiczne.....

 

Na tym zdjęciu ten statecznik jeszcze nie był w finalnej wersji. Później go jeszcze obrabiałem i dodałem parę detali. Z blaszki przy, tej skali, żebra byłyby za cienkie. Zestawowe stateczniki są tragiczne (dobrze, że chociaż względnie trzymają obrys z oryginałem). Te wypukłe linie podziału (których tam nie ma w rzeczywistości) zostały chyba dodane, żeby ożywić bryłę

 

SUPER MODEL

takie jedno ale lewe koło modelu zamontowane nie zgodnie z fotkami maszyny

powinno być pochylone , ale to tylko taki mały szczegół

 

Haha ten szczegół mi nie umknął Po prostu chciałem uniknąć komentarzy w klimacie: "krzywo stoi", "tyle pracy, a koło źle wkleił".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.